میدان ایزابل دوم و اپرای دوست‌داشتنی مادرید

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/3/17
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

میدان ایزابل دوم که در بین مردم به میدان اپرای مادرید نیز شناخته می‌شود، با جاذبه‌هایی مانند تئاتر سلطنتی و کافه‌هایی دور میدان، از دیدنی‌های مهم این شهر به شمار می‌رود.

تور اروپا

سفر به شهر سرزنده‌ مادرید در تور ۸ روزه اسپانیا

طی پیاده روی‌ از میدان دروازه خورشید (میدان سل) به سمت کاخ سلطنتی، به میدان ایزابل دوم یا میدان اپرای مادرید خواهید رسید. این میدان وسیع، محل تقاطع شش خیابان یعنی خیابان‌های «آرنال» (Arenal)، «آریتا» (Arrieta)، «کامپومانس» (Campomanes)، «کارلوس»، «کارلوس سوم» و «الیزابت دوم» و ایستگاه متروی اپرا است. جدای از چند درخت کوچک، این محوطه خیلی از نظر منظره غنی نیست اما نیمکت‌هایی دارد که معمولاً افرادی بر روی آن‌ها نشسته و مشغول تماشای عبور و مرور مردم هستند. میدان ایزابل دوم هر چند از نظر اندازه از میدان دروازه خورشید و میدان «سیبلس» (Cibeles) و حتی پلازا مایور کوچک‌تر است اما به اندازه آن‌ها شهرت دارد. در دوران قرون وسطی این منطقه یک محوطه دفاعی مهم بود.

میدان اپرای مادرید

در نقطه مرکزی میدان، تندیسی از ملکه ایزابل دوم را می‌بینید که بر فراز زمین پیاده‌روی آن قد علم کرده است. در اوایل قرن ۱۹ بود که میدان ایزابل دوم بازسازی و تغییر شکل یافت و به نام امروزی‌اش یعنی ایزابل دوم تغییر کرد. در سال ۱۸۵۰ نیز تندیسی برنزی از ملکه توسط «جوزف پیکه» (Joseph Piquer) در آن نصب گردید. البته این تندیس، نسخه اولیه‌ای نیست که مردم اولین بار آن را دیدند. کمی بعد از نصب مجسمه آن را به لابی تئاتر ملی منتقل کردند و بعد از آن نیز به ساختمان سنا و بعدتر دوباره به مکان اولیه خود بازگشت. در زمان اعلامیه دومین جمهوری در سال ۱۹۳۱ مجسمه ایزابل دوم نابود شد. در سال ۱۹۴۴ یک نمونه کپی از مجسمه قبلی ساخته شده که امروزه در وسط میدان شاهدش هستیم.

میدان اپرای مادرید

ایزابل دوم که دختر شاه فرناندوی هفتم بود، بعد از لغو قانونی مبنی بر آنکه فقط پسرها می‌توانند جانشین پدرانشان شوند، به مقام ملکه دست یافت. البته عموی وی که مخالف این کار بود و خود را کارلوس پنجم می‌دانست، سبب بروز جنگ‌های داخلی زیادی بین طرفداران ایزابل و خودش شد. بالاخره ایزابل در سن ۱۳ سالگی به مقام ملکه رسید و بعدها صاحب ۱۱ فرزند شد. دوران حکومت او پر از تغییرات متعدد بود. قانون اساسی جدیدی که در سال ۱۸۴۵ به تصویب رسید، سبب بروز درگیری بین گروه‌های مختلف سیاسی گردید و حتی گاه منجر به توطئه برای پایین کشیدن ملکه از حکومت شد.

در ضلع غربی میدان یکی از مهم‌ترین ساختمان‌ها یعنی تئاتر سلطنتی قرار دارد که در نیمه اول قرن ۱۹ ساخته شد. هر چند این بنا بارها شاهد رکود و رها شدن بود اما امروزه شاهد تولیداتی موفق با حضور چهره‌های بین‌المللی است و یکی از فروم‌های اپرایی بسیار مهم اروپا به شمار می‌رود. به خاطر غنای سالن‌ها، لابی فوق‌العاده و مناظری که از بالکونی شاهدش خواهید بود، توصیه‌ می‌کنیم حتماً به تئاتر سلطنتی سر بزنید.

میدان اپرای مادرید

در ضلع شمال شرقی میدان ساختمان سینما را می‌بینید که طی تاریخ خود هم به عنوان تئاتر و هم سینما مورد استفاده قرار گرفته است. در حال حاضر محوطه بسته بوده اما طبقه همکف با «کاخ دیسکوتک» (Discotheque Palace) به روی عموم باز خواهد بود. در تقاطع میدان و خیابان «آرنال» (Arenal) رستورانی به نام «تابرنا رئال» (Taberna Real) را خواهید یافت که انتخاب خیلی از مردم منطقه و گردشگران است. موقعیت این رستوران در یک میدان تاریخی خود به تنهایی آن را بسیار خاص و محبوب می‌کند. می‌توانید در حالی که از مناظر زیبا لذت می‌برید غذاهای خوش طعم بومی اسپانیا را امتحان کرده و در حال و هوای خاص میدان غرق شوید.

میدان اپرای مادرید

در میدان تعداد زیادی غذاخوری عالی برای صرف غذا و تهیه اسنک‌های خوشمزه پیدا می‌کنید که از میان آن‌ها می‌توان به «لاپائیا رئال» (La Paella Real)، «پاریا د ماریا» (Parrilla De María)، رویال کافه، رئال گریل و «لا تراویاتا» (La Traviata) اشاره کرد.


صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}