بازدید از این موزه های مالاگا را از دست ندهید

نیلوفر عباسیان
 • نیلوفر عباسیان
 • 1397/7/23
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

مالاگا، زادگاه پابلو پیکاسو، امروزه تبدیل به پایتخت فرهنگی آندلس شده است و در زمینه‌ی هنر می‌توان آن را با مادرید و بارسلون مقایسه کرد.

تور اروپا

در ده سال اخیر شورای شهر مالاگا بیش از صد میلیون یورو برای توسعه‌ی فرهنگ و هنر شهر هزینه کرده و امروزه دیگر مالاگا تنها به خاطر بندر مدیترانه‌ای چشمگیر، سواحل آفتابی و خوراکی تاپاس شهرت ندارد. با بیش از سی موزه و فهرستی پرشمار از گالری‌ها و نمایشگاه‌های فرهنگی، می‌توانید هر روز به یک موزه‌ی متفاوت سر بزنید و حتی اگر یک ماه در این شهر بمانید همه‌ی آن‌ها را نخواهید دید. اگرچه هر سال موزه‌های جدیدی در مالاگا بازگشایی می‌شوند اما در این مطلب تعدادی از بهترین موزه‌های شهر که باید حتماً ببینید را به شما معرفی می‌کنیم.

۱. موزه مالاگا

«موزه مالاگا» (Museum of Malaga) که به تازگی در دسامبر ۲۰۱۶ درهای خود را به روی عموم بازگشایی کرد، بزرگ‌ترین موزه‌ی هنر در آندلس شمرده می‌شود. این موزه در سال ۱۹۷۳ ایجاد شد اما در سال ۱۹۹۷ بنای آن برای تأسیس موزه پیکاسو خریداری شد و نوزده سال بعد با پیگیری شهروندان این مجموعه‌ی مهم در مکان جدیدی منزل داده شد. بنای جدید موزه در یک ساختمان گمرک قدیمی ۱۸,۰۰۰ مترمربع فضا در اختیار دارد تا ۱۵,۰۰۰ شیء باستانی و بیش از دو هزار قطعه هنر زیبا را به نمایش بگذارد. این موزه‌ی جامع تاریخ شهر از ماقبل تاریخ تا عصر مدرن را روایت می‌کند. کلکسیونی غنی از هنر اسپانیایی قرن نوزدهم شامل آثار تمام نقاشان مشهور مدرسه مالاگا در موزه وجود دارد که جالب توجه است.

موزه مالاگا

۲. موزه پیکاسو

اگرچه پیکاسو در مالاگا متولد شد اما موزه‌ای که به مشهورترین فرزند شهر بپردازد تا اکتبر ۲۰۰۳ بازگشایی نشد. اما پس از افتتاح موزه پیکاسو به پربازدیدترین موزه‌ی شهر تبدیل شد. نمایشگاه دائمی از دوازده سالن تشکیل شده که نقاشی‌های مشهور وی که برای بازدیدکنندگان غیرحرفه‌ای مناسب هستند را شامل می‌شوند و طرفداران حرفه‌ای هم آثار هیجان‌انگیز زیادی را بازدید خواهند کرد. در کنار نقاشی‌های کوبیست شناخته شده‌ی پیکاسو اسکچ‌ها، مجسمه‌ها و سرامیک‌های ساخته‌ی او هم در نمایشگاه دائمی وجود دارد.

بهترین موزه های مالاگا

۳. پیکاسو کاسا ناتال

«پیکاسو کاسا ناتال» (Picasso Casa Natal) یا همان موزه محل تولد پیکاسو، به اندازه‌ی چند دقیقه پیاده‌روی با موزه هنری پیکاسو فاصله دارد. از زمان بازگشایی این موزه در سال ۱۹۹۸ این ساختمان علاوه بر نمایش اشیاء، یادگاری‌ها و آثار هنری از کودکی و زندگی پیکاسو، به عنوان مقر اصلی «بنیاد پیکاسو» و یک مرکز تحقیقاتی دقیق فعالیت می‌کند. بیش از ۳۵۰۰ اثر معاصر از بیش از ۲۰۰ هنرمند به همراه کلکسیونی بی‌نظیر از هنر گرافیک، چاپ، کتاب‌های تصویرسازی شده و سرامیک‌ها در کاسا ناتال نگهداری می‌شوند.

بهترین موزه های مالاگا

۴. موزه کارمن تیسن

«موزه کارمن تیسن» (Carmen Thyssen Museum) صدها اثر هنری از کلکسیون شخصی «کارمن تیسن بورنمیسا» (Carmen Thyssen-Bornemisza) را در اختیار دارد که اشکال مختلف هنر اسپانیایی قرن نوزدهم از آثار «گویا» (Goya) تا پیکاسو را شامل می‌شود. موزه تیسن از زمان بازگشایی آن در سال ۲۰۱۱ به انتخاب حتمی علاقمندان هنر آندلس تبدیل شده چرا که آثار پرشماری از مشهورترین هنرمندان آندلس همانند «فلیکس رولو د تورو» (Felix Revello de Toro) را نمایش می‌دهد که تورو خود اهل مالاگا بود و موزه‌ای اختصاصی برای او در این شهر وجود دارد. علاوه بر هنر آندلسی، اقلامی از خارج از آندلس و حتی اسپانیا هم در موزه دیده می‌شود و کاخ قرن شانزدهمی منزلگاه موزه تیسن نیز از جذابیت ویژه‌ای برخوردار است.

موزه کارمن تیسن در مالاگا

۵. موزه هنر معاصر

«موزه هنر معاصر» (Centro de Arte Contemporaneo) به اختصار (CAC) از زمان بازگشایی در سال ۲۰۰۳ توانسته است خود را در میان معتبرترین و مهم‌ترین موزه‌های هنر معاصر اروپا جای دهد. در میان بیش از چهارصد اثر دائمی موزه آثار برخی از ماندگارترین هنرمندان قرن بیستم همچون «روی لیکتنستاین» (Roy Lichtenstein) و «استلا» (Stella) از امریکای شمالی را می‌توان مشاهده کرد. با برگزاری سخنرانی‌ها و ورکشاپ‌ها به طور مرتب در موزه به ترویج هنر پرداخته می‌شود و در نمایشگاه‌های موقتی هنرمندان اسپانیایی نوظهور معرفی می‌شوند.

موزه هنر معاصر مالاگا

۶. مرکز پمپیدو مالاگا

مرکز پمپیدو مالاگا تحولی بزرگ در برنامه‌های فرهنگی شهر بود چرا که اولین موزه از نوع پیرو یا «موزه ستلایت» (satellite museum) از مرکز مشهور پمپیدو پاریس در خارج از فرانسه است. این مرکز در سال ۲۰۱۵ بازگشایی شد و از نظر تعداد بازدیدکنندگان با موزه پیکاسو رقابت می‌کند. نمونه‌هایی نفیس و بدیع از هنرمندان پرآوازه مانند رنه مگریت، پابلو پیکاسو، «فرانسیس بیکن» (Francis Bacon) و «فریدا کالو» (Frida Kahlo) در این موزه نگهداری می‌شود. همه‌ی آثار از مرکز پمپیدوی اصلی آورده می‌شود که همیشه درصد کمی از کلکسیون بزرگ آن به نمایش درمی‌آید. ورکشاپ‌هایی برای کودکان و رویدادهای ویژه در مورد رقص، فیلم و غیره از برنامه‌های معمول مرکز هستند.

بهترین موزه های مالاگا

۷. موزه هنر شهری

«موزه هنر شهری» (Municipal Art Museum) به اختصار (MUPAM)، شهر مالاگا را از زمان تشکیل اولین شورای شهر در اواخر قرن پانزدهم تا امروز بازتاب می‌دهد. این موزه گلچینی از بیش از چهار هزار اثری که تالار شهرداری مالاگا در طول قرن‌ها گردآوری کرده را نمایش می‌دهد. از نقاشی تا اشیای تاریخی و اسناد قابل توجه در این مجموعه وجود دارد. همچنین نمایشگاه‌های موقتی موزه اغلب به معرفی هنرمندان بومی مالاگا می‌پردازند.

بهترین موزه های مالاگا

۸. موزه هنر فلامنکو

اگرچه سویل به عنوان مرکز رقص و آهنگ فلامنکو مهم‌تر دانسته می‌شود اما هنر فلامنکو در روح ناحیه‌ی آندلس ریشه دوانده و مالاگا هم رابطه تاریخی حائز اهمیتی با این شکل از هنر در خود دارد و «موزه هنر فلامنکو» (Flamenco Art Museum) شهر مالاگا یکی از مهم‌ترین موزه‌ها در این موضوع در سراسر اسپانیا به شمار می‌آید. بیش از ۵۰۰۰ قلم دیدنی در موزه مالاگا گردآوری شده که نیمی از آن را کلکسیون تاریخی آهنگ‌های ضبط شده در قرن نوزدهم به همراه گیتارهایی با قدمت چند قرن تشکیل می‌دهد و لباس‌های سنتی مختلف فلامنکو و آثار هنری و عکاسی الهام گرفته از آن را هم می‌توانید در این موزه ببینید.

نیلوفر عباسیان نیلوفر عباسیان
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}