هر آنچه باید درباره ساختمان شهرداری وین بدانید

سعیده نبوی
 • سعیده نبوی
 • 1398/1/26
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

ساختمان شهرداری وین از زیباترین بناهای ساخته شده این شهر به سبک نئوگوتیک است که هرکدام از مسافران تور اتریش باید از آن بازدید کنند.

تور اروپا

تالار شهر وین اواخر قرن نوزدهم میلادی به‌عنوان ساختمان جدید شهرداری (تالار جدید شهر) ساخته و جایگزین آلتِس راتوس (Altes Rathaus) در مرکز شهر شد. میدان مقابل تالار شهر محل برگزاری بسیاری از رویدادهای سالیانه است که از مشهورترین آنها می­‌توان به بازار کریسمس اشاره کرد.

ساختمان شهرداری

ساختمان شهرداری محل برگزاری جلسات شورای شهر وین است. این بنا پرهزینه‌ترین بناهای یادبود در رینگ اشتراسه (Ringstraße) یا همان رینگ وین است که در اواخر قرن نوزدهم ساخته شده‌است. فردریش ون اشمیت ساختمان شهرداری را بین سال‌های ۱۸۷۲ و ۱۸۸۳ براساس طراحی نئوگوتیک ساخته ­است. ون اشمیت پیش‌تر در ساخت کلیسای جامع کلن و بازسازی کلیسای اسقف سنت امبروجیو همکاری داشته ­است، بنابراین شباهت برج هزارمتری این بنا با برج ناقوس یک کلیسای جامع تصادفی نیست.

بر فراز این برج مجسمه‌ای ۳.۵ متری از شوالیه‌ای پرچم به‌دست قرار دارد. این مجسمه که فرانتس گاستل (Franz Gastel) طراح آن و آهنگرِ استاد، الکساندر نِر (Alexander Nehr)، سازنده‌اش است، راتائوسمان (Rathausmann) شناخته می‌شود. مجسمه‌ی مشابهی هم درکنار برج اصلی در راتائوسپلاتز (Rathausplatz) قرار دارد. ساختمان شهرداری از همه طرف با مجسمه‌هایی از شخصیت‌های برجسته‌ی هابسبورگ مزین شده است. بازدیدکنندگان از ایوان مسقفی در قسمت شرقی ساختمان شهرداری وارد شده و به پلکان باشکوهی می‌رسند که منتهی به فستسال (Festsaal)، تالار ضیافت عظیم، است.

شهرداری وین

راتائوسپلاتز

میدان مقابل ساختمان شهرداری راتائوسپلاتز نام دارد. دورتادور میدان به سمت بورگتئاتر (Burgtheater)، هشت مجسمه از شخصیت‌های وینی قرار گرفته که در سال ۱۸۶۷ ساخته شده‌­اند. بسیاری از رویدادهای سالیانه‌ی وین در این مکان برگزار می­‌شود: فستیوال وین در بهار، فستیوال فیلم و موسیقی در تابستان و مهم‌تر از همه بازار کریسمس در زمستان. راتائوسپلاتز در زمان برگزاری این رویدادها مملو از غرفه­‌های فروش غذا، نوشیدنی، تزئینات کریسمس -به هنگام بازار کریسمس- و هدایا است.

میدان شهرداری وین

راتائوسپارک

راتائوسپارک، پارکی کوچک است که مابین ساختمان شهرداری و رینگ استراشه قرار گرفته و با فواره‌ها و  مجسمه‌هایی مانند مجمسه­‌ای است که آلفرد هردلیچکا (Alfred Hrdlicka) در سال ۱۹۶۷ به افتخار، کارل رنر (Karl Renner)، نخستین رئیس جمهورِ دومین جمهوری استرالیا ساخته است. برجسته­‌ترینِ آنها بنای یادبود اشتراوس-لَنر (Strauss-Lanner)، ساخته‌ی فرانز سیفرت (Franz Seifert) در سال ۱۹۰۵ است. این مجسمه جوزف لنر، پدر والس، را در کنار دوستش یوهان اشتراوسِ پدر، که خانوداده‌­اش باعث معروف شدن والس وینی شدند، به تصویر می­‌کشد.

شهرداری وین

سعیده نبوی سعیده نبوی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}