جاذبه های گردشگری شهر بارسلونا را بشناسید

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1395/7/25
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

شهر بارسلونا یا بارسلون، پایتخت پر جنب و جوش اسپانیا، شهری ساحلی است که با زیبایی و سبک زندگی آفتابی و درخشانش خودنمایی می‌کند. 

تور اروپا

مهم‌ترین دلیل شهرت بارسلونا، شاید معمار مدرنیست آن، آنتونی گائودی با ساختمان‌های آوانگاردش باشد یا قدم زدن در خیابان «لا رامبلا» (La Rambla) یا سواحل و بندرگاه‌های آن. می‌توان ساعت‌ها بی‌هدف در شهر پرسه زده و میدان‌های کوچکی را کشف کرد که نوازنده‌های خیابانی با گیتارهای اسپانیایی در آن آهنگ می‌نوازند. اگر با تور اسپانیا راهی شهر بارسلون هستید، این مقاله را تا انتها مطالعه و آن را ذخیره کنید.

۱. کلیسای ساگرادا فامیلیا 

یکی از نامتعارف‌ترین کلیساها در اروپا کلیسای ساگرادا فامیلیا  است. این بنا که در فهرست یونسکو نیز به ثبت رسیده، در بخش شمالی شهر واقع‌ شده و برج‌های دوکی‌شکل آن از بناهای دیگر مرتفع‌تر هستند. در سال ۱۸۸۳ ، آنتونی گائودی رابرای طراحی این باسیلیکا به‌ عنوان یک کلیسای نئوگوتیک انتخاب کردند. به جای پیروی از نقشه‌ها، او معماری فراواقع گرایانه خاص خود را خلق کرد. گائودی یک ایده قطعی در ذهن نداشت و ترجیح می‌داد در طی روند به نقشه چیزی اضافه کند یا آن را تغییر دهد. اگرچه او برای اتمان پروژه بین ده تا پانزده سال را پیش‌بینی کرده بود، اما ساخت این کلیسا هرگز تمام نشد. هنوز هم هیچ‌کس نمی‌داند که آیا این کار به پایان می‌رسد یا خیر! نما و سردرهای آن با نمایی از میلاد، رستاخیز و مصائب مسیح بسیار چشمگیر است، فضای وسیع داخلی بنا به طول ۹۰ و ارتفاع ۶۰ متر بوده و سقف به همراه جزئیات تزیینی بسیار و نوری که از پنجره‌های استیند گلس (شیشه‌های رنگی) به داخل می‌تابد، شما را مسحور می‌کند.

کلیسا ساگرادا فمیلیا

۲. محله گوتیک

محله گوتیک به مدت دو هزار سال مرکز معنوی و دنیوی بارسلونا بوده است. بناهای روم باستان و به خصوص قرون وسطی در این محله حاکم هستند. کلیسا جامع قرون وسطایی «مونته تابور» (Monte Tabor) در این محله، جایی است که کریستف کلمب بعد از اولین سفرش به دنیای جدید توسط پادشاهان کاتولیک مورد استقبال قرار گرفت و از قرن ۱۴ و ۱۵ میلادی تبدیل به مرکز حکومت مقامات شهر شد. در محله گوتیک بی‌هدف پرسه بزنید، خیابان‌ها و کوچه‌های باریک سنگفرش را کشف کنید، به صدای مکالمه و خنده مردم گوش دهید یا به تماشای نوازندگان گیتار فلامنکو بنشینید. برای استراحت هم می‌توانید به کافه‌های کوچک تراس‌دار بروید. یادتان نرود که حتماً از موزه پیکاسو دیدن کنید.

محله گوتیک بارسلونا

۳. خیابان رامبلا

قلب زندگی اجتماعی بارسلونا را می‌توان در خیابان رامبلا یافت. رامبلا از میدان کاتالونیا تا بندرگاه امتداد دارد. این خیابان عریض با پیاده‌روهای وسیع، مغازه‌ها، رستوران‌ها و کافه‌های رو باز فراوان از بزرگ‌ترین مکان‌های وقت‌گذرانی مردم محسوب می‌شود یا در طول روز بسیاری از محلی‌ها را می‌بینید که در حال خرید روزانه خود در بازار بوکریا هستند؛ بازاری رنگارنگ پر از میوه، سبزیجات و مواد غذایی دیگر. همچنین در رامبلا می‌توانید از اجراهای خیابانی نمایشی یا موزیکال لذت ببرید. یکی از بناهای مهم خیابان رامبلا، عمارت «پالائو گوئل» بوده که در سال ۱۸۸۶ توسط آنتونی گائودی طراحی شد. صاحب این خانه یکی از حامیان بزرگ هنر بود و این ساختمان را با سالن گنبدی بزرگش برای شعرخوانی و کنسرت‌های خصوصی ساخت.

خیابان رامبلا بارسلونا

۴. پارک گوئل

رنگارنگ، شاداب و پر از جنب و جوش! کلماتی که دقیقاً پارک گوئل را توصیف ‌می‌کنند. این پارک که بین سال‌های ۱۹۰۰ تا ۱۹۱۴ توسط توسط آنتونی گائودی طراحی و ساخته شد، دارای عناصر خلاقانه‌ای بوده که به وسیله قطعات سرامیکی رنگارنگ تزئین شده‌اند. از تراس گوئل می‌توان پانورامایی از کل شهر و دریا را مشاهده کرد که گائودی خودش هم شیفته این منظره بود. خانه موزه‌ی گائودی که توسط باغ‌های دلنوازی محصور شده، در همین‌جا قرار دارد و مجموعه‌ای از آثار هنری و اسباب و اثاثیه طراحی شده توسط او را به نمایش می‌گذارد.

پارک گوئل بارسلونا

۵. کازا میلا

بنای کازا میلا از دیگر آثار ‌غیرمذهبی گا‌ئودی در فهرست یونسکو بوده که با نام «لاپدره را»، به معنی معدن سنگ نیز شناخته می‌شود، زیرا فضای داخلی این بنا شباهت زیادی به یک معدن دارد. کازا میلا که در بین سال‌های ۱۹۰۶ تا ۱۹۱۲ ساخته شد و بیشتر به یک مجسمه شباهت دارد تا یک ساختمان کاربردی! هر ردیف از سنگ‌های طبیعی سردرها منحنی بوده و دارای پنجره‌های گرد و بالکن‌هایی آهنی با نقوش گیاهی هستند. حتی سقف ساختمان نیز حالتی موج‌دار دارد و با دودکش‌های تزئینی تکمیل شده است. همچنین ساختمان به وسیله قوس‌های دنده‌ای شکل حمایت می‌شود که به تحمل وزن ساختمان کمک می‌کنند؛ ویژگی‌ که توانمندی و هوش گائودی در مهندسی ساختمان را آشکار می‌کند.
کازا میلا در بارسلونا

۶. تپه مونجوئیک

مونجوئیک بر روی تپه‌ای در محل یک گورستان قدیمی یهودی واقع شده که معنی نامش نیز به همین موضوع اشاره دارد: «کوهستان یهودی‌ها». این مکان که ۲۱۳ متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته و جاذبه‌های فراوانی مانند یک دژ نظامی، «پارک تفریحی تیبیدو» (Tibido Amusement Park) باغ‌ها و موزه ملی هنر کاتالونیا (Museu Nacional d'Art de Catalunya) را داراست. همچنین مونجوئیک میزبان مسابقات تابستانی المپیک ۱۹۹۲ بوده که گردشگران می‌توانند از استادیومی که مسابقات در آن برگزار می‌شد بازدید کنند.
قلعه مونجوئیک در بارسلونا

۷. صومعه پدرالبس

«صومعه پدرالبِس» (Monestir de Pedralbes) در پارک کوچک زیبایی به نام «باغ رینا الیسندا» (Jardines Reina Elisenda) با بوته‌ها و درختان فراوان قرار دارد. ملکه الیسندا این صومعه را در سال ۱۳۲۶ به سفارش «کِلر مقدس» تأسیس کرد. این مجموعه دارای یک کلیسای گوتیک، یک صومعه آرام سه طبقه‌ و سایر صومعه‌های دیگر است. بازدیدکنندگان می‌توانند از آرامش و سکوت این فضا لذت برده و در مورد زندگی و کار راهبان زن قرن ۱۴ میلادی بیشتر بدانند. یکی دیگر از مکان‌های دیدنی این مجموعه موزه صومعه بوده که مجموعه جالب توجهی از هنر قرون وسطایی قرن ۱۴ میلادی را به همراه آثار هنری مذهبی جدیدتری از قرن ۲۰ میلادی به نمایش می‌گذارد.

صومعه پدرالبِس بارسلونا

۸. کازا باتیو

کازا باتیو به‌ عنوان یک اقامتگاه خصوصی برای تولیدکننده پارچه «جوزف باتیو کازانواس» طراحی شده است. با فرم‌های مواج و تزیینات بیرونی، این ساختمان بی‌شباهت به قلعه‌های قصه‌های جن و پری نیست. اکثر جزییات آن کاملاً از معماری گذشته فاصله دارد. این بنا نیز دارای پشت بامی موج‌دار مانند کازا میلا بوده و تزئینات داخلی عجیبش همچون نمایش جذاب است.
کازا باتیو در بارسلونا

9. میدان طلا

«میدان طلا» (Quadrat d'Or) منطقه‌ای مشهور به خاطر معماری‌های مدرنیستش بوده و دور تا دورش را ساختمان‌های آوانگارد که از آثار آنتونی گائودی الهام گرفته شده احاطه کرده‌اند. تاریخ این ساختمان‌ها به اواخر قرن نوزده و اوایل قرن بیستم باز می‌گردد و خیابان اصلی که از آن رد می‌شود خیابان پسیج د گراسیا است. رد سبک‌های مختلف معماری مدرن را می‌توان در میدان طلا دید که آن را بدل به یک موزه رو باز حقیقی می‌کند و می‌توان به اکتشاف هنر سرامیک، پنجره‌های استیند گلس، آهنگری‌های تزئینی، موزاییک، مجسمه و نقش برجسته‌های تزیینی بپردازند.

میدان طلا در بارسلونا

۱۰. موزه جانورشناسی

«ساختمان موزه جانورشناسی» (Museu de Zoologia) که در «پارک چیوتادلا» (Parc de la Ciutadella) برای نمایش جهانی سال ۱۸۸۸ ساخته شد. همچنین این بنا به خاطر سه برجش به «قلعه سه اژدها» (Castell dels Tres Dragons) نیز شناخته می‌شود. این موزه طیف وسیعی از گونه‌های مختلف مانند حشرات، ماهی‌ها، خزندگان، دوزیستان، پرندگان، پستانداران و حتی اسکلت ماموت‌ها را در بر می‌گیرد. مجموعه تخم پرندگان و صدف‌ها نیز بسیار جالب توجه هستند. اکثر این مجموعه‌ها برای اهداف مطالعاتی و تحقیقاتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
موزه جانورشناسی بارسلون


صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}