پیش به سوی کیپ‌تاون در آفریقای جنوبی

کیمیا خسروی
 • کیمیا خسروی
 • 1395/7/26
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

کیپ تاون در اصل برای تأمین مایحتاج کشتی‌های کمپانی هند شرقی هلند که به سمت شرق حرکت می‌کردند، ایجاد گردید.

تور اروپا

این شهر که در سواحل آفریقای جنوبی قرار گرفته و با وجود خلیج زیبا و مناظر منحصر به فرد از اقیانوس و همچنین همجواری با کوه‌های تیبل (Table)، سرشار از چشم‌اندازهای مسحور کننده برای گردشگران به عنوان یکی از جاهای دیدنی آفریقای جنوبی است. منظره‌های شگفت انگیز، هوای معتدل و زیر ساخت‌های مناسب گردشگری، کیپ تاون را به یکی از معروف‌ترین مقاصد گردشگری در سفر به آفریقای جنوبی تبدیل کرده است. در ادامه به ۱۰ جاذبه گردشگری این شهر می‌پردازیم.

1. ساحل مویزنبرگ

ساحل مویزنبرگ (Muizenberg Beach) در حومه شهر کیپ تاون قرار دارد که علیرغم ساحل ماسه‌ای نه چندان طولانی، گرمای دلپذیرش این ساحل را تبدیل به منطقه‌ای مطبوعی برای شنا کرده است؛ اما جاذبه اصلی این ساحل، موج‌هایی است که هر موج‌سواران آرزوی سوار‌ شدن بر آن را دارد . با وجود دسترسی به روش‌های آسان آموزش موج‌سواری، این ساحل یکی از بهترین مناطق برای یادگیری این ورزش آبی می‌باشد. در اواخر قرن بیستم این منطقه رو به ویرانی بود، اما اکنون زیبایی و شکوه سابق را بازیافته است. از دیگر جاذبه‌های این منطقه می‌توان به خانه‌ای که سسیل هود (Cecil Rhodes) آن را بنا کرده است و در سال 1902 در آن درگذشته است اشاره نمود.

ساحل مویزنبرگ کیپ تاون

2. قلعه گودهوپ 

قلعه گودهوپ (Castle of Good Hope) که از لحاظ ساختار شباهت زیادی به پنتاگون دارد، قدیمی‌ترین قلعه مستعمره باقیمانده در آفریقای جنوبی است. کمپانی هند شرقی هلند در سال 1666 شروع به ساخت و ساز در این قلعه به منظور تأمین مایحتاج کشتی‌ها نمود. در حال حاضر این قلعه محل نظامی کیپ تاون، موزه نظامی و موزه ایزیکو می‌باشد. موزه نظامی راوی تاریخ کیپ تاون است، در حالی که موزه ایزیکو نمایانگر نقاشی‌های تاریخی و اثاثیه آنتیک متعلق به کلکسیون ویلیام فهر (William Fehr) می‌باشد.

قلعه گودهوپ کیپ تاون

3. باغ گیاه شناسی کریستن بوش

باغ گیاهشناسی ملی کریستن بوش (Kirstenbosch) که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین باغ‌های گیاهشناسی دنیا شناخته می‌شود در سال 1913 تأسیس شده است. کریستن بوش اولین باغی است که بر روی گیاهان بومی منطقه متمرکز شده است و نه تنها گیاهان منطقه کیپ تاون را عرضه می‌کند، بلکه کل منطقه آفریقای جنوبی را پوشش می‌دهد. قرار گرفتن باغ در برابر کوه تیبل، منظره‌های شگفت‌انگیزی برای بازدید کنندگان ایجاد نموده است. تجربه پیاده‌روی در مسیری که از باغ کریستن بوش تا کوه تیبل ادامه دارد، برای کوهنوردان لذت‌بخش خواهد بود.

کریستن بوش کیپ تاون

4. شبه جزیره کیپ پوینت

کیپ پوینت (Cape Point) که در انتهای کیپ پنینسولا (Cape Peninsula) قرار گرفته و مناظر تماشایی بهترین دلیل برای بازدید از آنجاست. با فاصله کمتر از 65 کیلومتر از کیپ تاون، کیپ پوینت با منظره‌های شگفت انگیز و تخته سنگ‌های بزرگ و مناظر بی نظیر از اقیانوس گردشگران را از سراسر دنیا به خود جلب می‌کند. کیپ پوینت زیستگاه 250 گونه پرنده و همچنین بابون‌ها و گورخرها می‌باشد. تنوع بی‌نظیر گیاهان کیپ پوینت، این منطقه را به بهشت عکاسان تبدیل کرده است. بازدیدکنندگان می‌توانند در مسیر شیب‌دار کوهستانی پیاده‌روی کنند یا با قطار کابلی (funicular) به کلبه نورانی بالای صخره‌ها دسترسی پیدا کنند.

کیپ پوینت کیپ تاون

5. ساحل کلیفتون

کیپ تاون بی شک یکی از بهترین شهرهای ساحلی دنیا است و ساحل کلیفتون (Clifton Beach) بی‌تردید یکی از به روز‌ترین آن‌ها می‌باشد که در غرب آتلانتیک و تنها در فاصله ده دقیقه‌ای مرکز شهر قرار گرفته است. کلیفتون در واقع مجموعه‌ای از 4 ساحل می‌باشد که با تخته سنگ‌های گرانیت بزرگ مجزا شده‌اند. زیباترین منظره غروب آفتاب را می‌توانید بر روی ساحل‌های شن سفید این منطقه تجربه کنید. متأسفانه علیرغم اینکه دریا آبی و بسیار جذاب به نظر می‌رسد، در اغلب اوقات دمای هوا مابین 12 تا 16 درجه سانتی گراد است و تنها در روزهای گرم تابستان می‌توان در آن شنا کرد.

ساحل کلیفتون کیپ تاون

6. محله بوکاپ 

بوکاپ (Bo-Kaap) که به نام مالای کوارتر (Malay Quarter) نیز معروف است، محله رنگارنگی است که در فاصله نه چندان دور از مرکز شهر کیپ تاون قرار گرفته است. خانه‌های رنگارنگ منحصر به فرد که قدمت برخی از آن‌ها به قرن 18 می‌رسد و خیابان‌های سنگفرش آن مناظر جالبی برای بازدیدکنندگان ایجاد کرده است. بوکاپ منطقه‌ای متشکل از چند فرهنگ می‌باشد که در آن مساجد مسلمانان، معابد بودیسم و موزه بوکاپ (که نمایش دهنده نحوه زندگی مسلمانان در آن منطقه می‌باشد) قرار گرفته است. موزه همچنین اثاثیه‌ای که از خانه‌های قرن 19 در آن منطقه کشف شده است را به نمایش می‌گذارد. بهترین روش گشت و گذار در بوکاپ، پیاده‌روی در کوچه‌ها و خیابان‌های این محله می‌باشد.

بوکاپ کیپ تاون

7. اسکله ویکتوریا و آلفرد

اسکله ویکتوریا و آلفرد (Victoria and Alfred Waterfront) با چشم‌انداز اقیانوس آتلانتیک، کوه تیبل و خلیج تیبل، خود را یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های آفریقای جنوبی به گردشگران شناسانده است. دلیل نام‌گذاری این اسکله، ویکتوریا ملکه انگلستان و پسرش آلفرد می‌باشد که اولین سنگ اسکله را در سال 1860 قرار داده‌اند. این اسکله تاریخی امروزه مملو از مغازه‌ها، رستوران‌ها و زندگی شبانه است؛ همچنین تعداد زیادی گالری‌های هنری، آکواریوم و آمفی‌تئاتر با سرگرمی‌های زنده و ... در اسکله وجود دارد که تماشای آن‌ها معمولاً رایگان می‌باشند.

اسکله ویکتوریا و آلفرد واترفرانت

8. ساحل بولدرز

در دنیا تعداد سواحلی که بتوانید در آن‌ها با پنگوئن‌ها شنا کنید و یا آفتاب بگیرید انگشت‌ شمارند ولی ساحل بولدرز (Boulders Beach) یکی از آن مناطق است. در سال 1982 تنها دو پنگوئن در فاصله یک ساعتی کیپ تاون قرار داشتند و در حال حاضر 2000 پنگوئن این ساحل را زیستگاه خود می‌دانند. این پنگوئن‌های افریقایی برخی اوقات به دلیل اینکه صدای آن‌ها بیشتر شبیه صدای خر است تا پرندگان، Jackass نامیده می‌شوند. مسیر دسترسی به پنگوئن‌ها قابل تردد با ویلچر می‌باشد و این امکان را به بازدیدکنندگان می‌دهد که با چند قدم راه رفتن به محل زندگی پنگوئن‌ها برسند. بازدیدکنندگان تنها می‌بایست از دیدن پنگوئن‌ها لذت ببرند و از تماس با آن‌ها اجتناب کنند چراکه با وجود اینکه آن‌ها به مواجهه با انسان‌ها عادت کرده‌اند، امکان گاز گرفتن توسط آن‌ها در صورتی که وحشت‌زده بشوند وجود دارد.

ساحل بولدرز کیپ تاون

9. روبن آیلند

اگر فقط به دنبال قسمت‌های خوشایند تاریخ هستید، این جزیره که در نزدیکی ساحل کیپ تاون قرار گرفته است، جزیره‌ی مناسبی برای شما نیست. در طول سه قرن، این جزیره به‌عنوان پایگاه نظامی، بیمارستان بیماری‌های خاص مانند جذام و همچنین زندان برای زندانیان سیاسی استفاده می‌شده است. بی‌تردید معروف‌ترین زندانی این جزیره روبن (Robben Island) ، «نلسون ماندلا» می‌باشد که در حدود 18 سال در این منطقه زندانی بود و پس از آن رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی شد. امروزه روبن آیلند یکی از پربازدیدی‌ترین جاذبه‌های توریستی آفریقای جنوبی می‌باشد که امکان دسترسی به آن از طریق قایق از اسکله ویکتوریا و آلفرد وجود دارد.

روبن آیلند کیپ تاون

10. کوه تیبل 

رسیدن به بالای این کوه که در پارک ملی در آفریقای جنوبی قرار گرفته است و چشم‌انداز بی‌نظیر 360 درجه آن در حالی که روبن آیلند در شمال و کرانه دریای آتلانتیک در غرب و جنوب قرار دارد، تجربه هیجان‌انگیزی برای بازدیدکنندگان خواهد بود. قله تیبل ماونتین (Table Mountain) که در ارتفاع 1086 متری قرار گرفته است توسط تله‌کابین به راحتی قابل دسترسی است. در مسیر رسیدن به قله توقفگاه‌هایی وجود دارد که می‌توان از چشم‌اندازی شگفت انگیز لذت برد.

کوه تیبل کیپ تاون

کیمیا خسروی کیمیا خسروی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}