• EN
 • ۰۲۱-۹۱۰۰۹۱۰۰

  • تورهای گروهی داخلی ۲۲
  • تور (ویژه آژانس همکار) داخلی ۲۳
  • تورهای انفرادی داخلی ۲۴
  • تورهای ورودی (Incoming) داخلی ۲۵
  • بلیط هواپیما حضوری داخلی ۳۳
  • هتل داخلی و خارجی داخلی ۴۴
  • بلیط هواپیما آنلاین (ساعت کاری) داخلی ۸۸
  • بلیط هواپیما (ساعات غیر کاری) داخلی ۸۹
  • رزرواسیون و عملیات تورهای گروهی داخلی ۹۱۵۱
  • امور بین‌الملل داخلی ۹۱۵۶
  • مالی و اداری داخلی ۹۱۶۰
  • فناوری و اطلاعات داخلی ۹۱۶۱

10 جاذبه برتر گردشگری بوداپست

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1395/9/25
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

بوداپست، پایتخت مجارستان مشهور به "پاریس شرق"، یکی از کلانشهر‌های فرهنگی مهم در شرق اروپا و وطن مادری بسیاری از میراث جهانی یونسکو است. 

تور اروپا

سفر به بوداپست خیره‌کننده در تورهای مجارستان

بوداپست با هدف تبدیل شدن به مرکز اداری، تجاری و صنعتی مجارستان، رسماً در سال 1872 با ادغام سه شهر به‌صورت مستقل درآمد و امروز میزبان بیش از 20 میلیون بازدید کننده در سال از سرتاسر جهان در بناهای تاریخی، موزه‌ها و گالری‌های هنری و همچنین سالن‌های ورزشی خود است. تاریخچه حیات بشر در این سرزمین از حدود عصر حجر تخمین زده شده است. ماهی‌های رودخانه دانوب در بوداپست، معماری خیره کننده بناهای شهر و چشمه‌های آبگرم آن (که برخی از آن‌ها برای اهداف درمانی از دوران ماقبل تاریخ استفاده می‌شده است) همه از جاذبه‌های توریستی این شهر به شمار می‌آیند. 

1. قلعه کسل هیل

در ارتفاعات بالایی رودخانه دانوب، قلعه «کسل هیل» همراه با بناهای تاریخی بنام و موزه‌های قرون وسطایی خود قرار گرفته است. بدون شک دیدنی‌ترین قسمت این بنا، قلعه «بودا» قرن هجدهمی خواهد بود. این کاخ عظیم با 200 اتاق خواب، مانند بسیاری از شهرهای هم دوره‌ی خود دارای نورگیر بوده و در شب روشنایی دارد. یکی دیگر از بناهای مهم این قلعه که ساخت آن به اواخر قرن 19 بر می‌گردد، سنگر و استحکامات ماهیگیری موسوم به «فیشرمنز باستین» است؛ نقطه‌ای که در قرون وسطی در آن ماهیگیران محلی تأسیسات دفاعی خود را به پا می‌داشتند. این بنا در پشت کلیسای «لاولی ماتیوس»، برجی با معماری «نئو رومنس» است. 

جاذبه های گردشگری بوداپست

2. گلرت هیل

یکی دیگر از ویژگی‌های قابل توجه شهر بوداپست مجسمه «گالرت هیل»، یک بلوک 235 متری از جنس دولومیت واقع در شیب‌های پایینی رودخانه دانوب است. این مجسمه در امتداد خط گسل زمین شناسی که در آن چندی از معروف‌ترین چشمه‌های دارویی شهر از جمله «آبگرم گلرت» و «حمام روداس» با قدمتی از حدود قرن 13 میلادی قرار دارند، بازدید کنندگان را اغوا کرده است. به منظور ادای احترام به «سنت گلرت»، آبشاری با شکوه در این شهر ساخته شده که از تمامی نقاط شهر قابل رؤیت است.

جاذبه های گردشگری بوداپست

3. موزه هنرهای زیبا

موزه هنرهای زیبا نه تنها مهم‌ترین گالری هنری شهر بوداپست است، بلکه یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های آثار هنری استادان قدیمی اروپا نیز محسوب می‌شود. طیف گسترده‌ای از نقاشی‌های ایتالیایی، اسپانیایی و هلندی بر روی قاب‌های دیدنی و جذاب، تحت تأثیر معماری کلاسیک قرن نوزدهمی قرار دارند. این موزه در سال 1870 میلادی پس از آنکه مجارستان صاحب مجموعه‌ای از نقاشی‌های نفیس شد، تأسیس گردید. موزه هنرهای زیبا شامل شش گالری مجزا اعم از مجموعه گالری قدیمی، گالری نقاشی‌های قدیمی، مجموعه گالری مدرن و مجموعه گرافیکی هنر مصر، هنر باستان، گالری مجسمه‌های قدیمی می‌باشد. یکی از کاخ‌های مجاور نیز موسوم به «موزه هنر معاصر» میزبان بسیاری از نمایشگاه‌های موقت این شهر است.

جاذبه های گردشگری بوداپست

4. موزه ملی مجارستان

اگرچه این موزه در سال 1802 میلادی تأسیس شد، اما موزه ملی مجارستان تا قبل از سال 1847 میلادی در جایی غیر از مکان فعلی خود قرار داشت. موزه ملی مجارستان علاوه بر رواق عظیم خود، شامل بنای تاریخی بزرگداشت شاعر مشهور مجارستانی «یانوش» است که همانند دیگر مجسمه‌های یادبود واقع در باغ موزه خودنمایی می‌کند. موزه ملی مجارستان عمدتاً شامل جواهرات وسایل سلطنتی (از جمله تاج با شکوه «سنت استفان» مزین به سنگ و مروارید گران‌بهای آن) و همچنین وقایع تاریخی، بالأخص مربوط به کشمکش‌های مجارستان از عصر حجر تا دوران روم باستان و اوایل قرون وسطی است. همچنین مصنوعات و لباس‌های جنگی مورد استفاده در مبارزات استقلال‌طلبانه مجارستان و همچنین سلاح‌های تاریخی مجارستان و ترکیه در زمره اقلام موجود در این موزه قرار دارد. برای علاقه‌مندان موسیقی، پیانو بزرگ «بتهوون» که بعدها به «فرانتز» تعلق گرفت نیز در این موزه دیده می‌شود.

جاذبه های گردشگری بوداپست

5. ساختمان پارلمان

یکی از لذت‌های قدم زدن در پیاده‌روهای خیابان‌های زیبای شهر بوداپست، تماشای معماری ساختمان پارلمان این کشور که سومین ساختمان پارلمان در جهان محسوب می‌شود. این ساختمان با معماری «نئو گوتیک» در سال 1886 میلادی به مناسبت هزارمین سالگرد تأسیس کشور بنا شد (مجارستان در آن زمان بخشی از امپراتوری متحد اتریش-مجارستان بود). این بنا دارای 691 اتاق و همچنین 19 کیلومتر راهرو و پله است. تورهای 45 دقیقه‌ای بازدید در اوقاتی که ساختمان در دست جلسات دولتی نباشد برای عموم آزاد است. در این تورها بسیاری از مکان‌های برجسته ساختمان پارلمان، اعم از سالن اصلی ورودی، لابی‌های مختلف و جواهرات سلطنتی مجارستان به بازدید عموم در می‌آید.

جاذبه های گردشگری بوداپست

6. تفرجگاه دانوب

رودخانه دانوب (یا در مجارستانی «دونا») از شمال به شهر بوداپست جاری می‌شود. مکان‌های تفریحی زیادی برای لذت بردن از زیبایی این رودخانه با شکوه وجود دارد. در کناره‌های شمال شرقی رودخانه دانوب 60 جفت مجسمه کفش فولادی به پاس بزرگداشت یهودیان که در جنگ جهانی دوم به گلوله بسته شدند قرار دارد. این بنای یادبود در امتداد گردشگاه رودخانه دانوب، در پیاده راهی با قدمتی بالای یک قرن و در امتداد پل‌های زنجیره‌ای«الیزابت» و «سچنی» واقع شده است. یکی دیگر از راه‌های گشت و گذار در رودخانه دانوب، قایق سواری و گشت و گذار در منطقه توریستی «ویگادو تر» در کناره «پست» و منطقه توریستی «بم جوزف تر» در کناره «بودا» است. (تماشای این بناهای تاریخی و پل آزادی واقع در شیب‌های پایینی رودخانه گویی که در برابر جریان آب رودخانه قد برافراشته اند بسیار لذت بخش است.)

جاذبه های گردشگری بوداپست

7. میدان قهرمانان و بنای یادبود هزاره

میدان قهرمانان تا حد زیادی کار معمار «آلبرت شیکدانز» (Albert Schickedanz) است؛ وی همچنین مسئول موزه هنرهای زیبا که در جناحین این فضای باز بزرگ قرار دارد، بوده است. نکات برجسته بنای هزاره عبارت‌اند از یک ستون 36 متری تاج گذاری که جبرئیل فرشته را نشان می‌دهد و در اواخر قرن 19 میلادی پرده پرداری شد. در سرتاسر بنا مجسمه‌های برنزی گروهی از سواران به یاد فتوحات شاهزاده «ارفاد» و شش تن از هم رزمان او خودنمایی می‌کنند. در سمت دیگر ستون، ستون‌هایی به شکل یک نیم دایره قرار دارند و در بین هرکدام از این ستون‌ها مجسمه‌های یادبودی از حکمرانان مجارستان قرار دارند. در گوشه بالایی ستون‌ها آثار زیبای برنزی ساخته مجسمه ساز معروف «زالا» قرار دارند. در مقابل بنای یادبود هزاره یک بنای یادبود نیز از سربازان گمنام مجار ساخته شده است.

جاذبه های گردشگری بوداپست

8- پارک وودلند سیتی

پارک «وودلند سیتی» با دربرداشتن دریاچه‌ای بسیار زیبا، به یک قطب تفریحی و محبوب برای مردم محلی و توریست‌ها مبدل شده است. تمامی این پارک در قرن 19 میلادی توسط طراح باغ فرانسوی «نبویین» (Nebbion) طراحی شده است. امکانات فرهنگی و تفریحی متعددی از جمله دو موزه هنری بزرگ؛ باغ حیات وحش و باغ گیاه شناسی؛ موزه حمل و نقل شهر بوداپست؛ ورزشگاه «تیوولی پارک» شامل سوارکاری و بازی‌های مخصوص کودکان؛ مجموعه آبی و حمام دارویی، قلعه «وایدهانیاد»؛ و استادیوم صد هزار نفری «پیپل استادیوم» (People's Stadium) دارد.

جاذبه های گردشگری بوداپست

9. خیابان آندراس

بلوار 4.2 کیلومتری «آندرسی اوت»، شلوغ‌ترین خیابان شهر بوداپست برای عبور و مرور و وسایل نقلیه است. این بلوار فوق العاده در سال 1876 میلادی ساخته شد و از میدان «ارژیبت» (Erzsébet) شروع و تا اثر تاریخی هزاره «واروسلیگت» (Városliget) ادامه می‌یابد. کاخ‌های پر زرق و برق، ساختمان‌های فرهنگی مهم مانند ساختمان «اپرا»، «آکادمی موسیقی»، موزه هنرهای شرقی و آسیایی «فرنس هاپ» (Ferenc Hopp) و موزه یادبود «زولتان کودای» (Zoltán Kodály) که یک فضای باز دایره‌ای شکل زیبا به‌عنوان یادبودی از آهنگساز بنام و بزرگ مجارستان و همچنین مجسمه مبارزان آزادی مجارستان در این بلوار زیبا قرار دارند. «بلوار آندرسی اوت» دربردارنده مراکز خرید بزرگ، فروشگاه‌ها و بوتیک‌های زیبا، کافه‌هایی بسیار عالی، رستوران و تئاتر است.

جاذبه های گردشگری بوداپست

10. جزیره مارگارت

جزیره «مارگارت» با حدود 2.4 کیلومتر طول و 503 متر عرض، اصلی‌ترین مرکز تفریحی شهر بوداپست برای مردم محلی است. حمام‌های گرم دارویی در فصل بهار، باغ‌های زیبا و خرابه‌های بسیاری از ساختمان‌های تاریخی، همه باعث جذب توریست‌ها از اقصی نقاط جهان به این جزیره شده‌اند. از همه جالب‌تر، وجود یک مجتمع آبگرم بزرگ شامل یک حمام با امواج مصنوعی، حمام‌های آب گرم با خواص دارویی مختلف، استخرهای مخصوص شنای بزرگ‌سالان و کودکان و با ظرفیت بیست هزار نفر در یک زمان است. از دیگر نکات برجسته این جزیره زیبا، می‌توان به باغ گل رز «رز ساکرت»؛ بنای یادبود اتحاد که شامل مجسمه‌های فلزی ساخته شده توسط «ایستوان بوسه» در سال 1972 میلادی و ... اشاره کرد.

جاذبه های گردشگری بوداپست

سفر به بوداپست خیره‌کننده در تورهای مجارستان

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
39,900,000
1,890
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
39,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
قیمت از

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}