در هواپیما چه لباسی بپوشیم؟

تیم ایوار
 • تیم ایوار
 • 1395/11/10
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

در سفرهای هوایی علاوه بر عواملی مانند انتخاب صندلی مناسب و تغذیه، نحوه لباس پوشیدن نیز نقش مهمی در حفظ آرامش در طول پرواز دارد. شاید این مسئله اندکی عجیب به نظر برسد، ولی استفاده از لباس‌ مناسب در طول پرواز ضرورت دارد. یک لباس راحت ممکن است پرواز‌های طولانی را برای شما دلچسب کند و لباس‌های آزار دهنده، پرواز‌های کوتاه را عذاب‌آور!

تور اروپا

خرید بلیط هواپیما با بهترین قیمت

در طول پرواز شرایط داخل کابین هواپیما مانند پایین آمدن فشار هوا هنگام پرواز، کم شدن آب بدن و بی‌تحرکی در طول پرواز باعث ایجاد مشکلات جسمی و ناراحتی می‌شود. بنابراین، انتخاب لباس مناسب نقش مهمی در کاهش این قبیل مشکلات در سفرهای هوایی دارد. ولی سوالی که در اینجا به ذهن خطور می‌کند این است که چه لباسی را باید برای سفرهای هوایی انتخاب کرد؟ در ادامه مطلب به هفت نکته اساسی در این رابطه اشاره خواهیم کرد:

۱. چند لایه بپوشید

از آنجایی که دمای هوای داخل هواپیماها متفاوت است، بنابراین بهترین راه برای پیشگیری از گرما و سرما در طول پرواز پوشیدن چند لباس سبک مانند شال، ژاکت، جلیقه و غیره روی هم است و در صورت عدم نیاز می‌توان آن‌ها را تا کرده و برای بالش در طول پرواز استفاده کرد. همچنین این کار باعث می‌شود تا علاوه بر کاهش حجم لباس‌های داخل چمدان، در رابطه با تغییرات ناگهانی آب و هوایی نیز آمادگی کافی داشت.

لباس مناسب هواپیما

۲. از لباس‌ های با پارچه مناسب استفاده کنید

لباس‌هایی که پارچه آن‌ها از جنس نخ و کتان هستند، علاوه بر سبکی و پاکیزگی از امتیاز نفوذ هوا به داخل و خروج رطوبت نیز برخوردار هستند و بهترین گزینه برای استفاده در طول سفر هوایی به شمار می‌روند. سایر پارچه‌ها به دلیل عدم نفوذ هوا باعث می شوند تا عرق بر روی پوست باقی مانده و زودتر کثیف شوند.

لباس مناسب هواپیما

۳. استفاده از جوراب کشی

بسیاری از پزشکان اصرار بر استفاده زنان باردار از جوراب‌های‌ کشی (موسوم به جوراب واریس) در طول پرواز دارند؛ زیرا این جوراب‌ها علاوه بر کاربرد پزشکی در طول پرواز موجب می‌شوند تا جریان خود از سمت پاها به قسمت فوقانی بدن حرکت کرده و از ورم ناشی از فشار هوا جلوگیری شود. این جوراب‌ها در کلیه داروخانه‌ها و فروشگاه‌های لوازم پزشکی در دسترس هستند.

لباس مناسب هواپیما

۴. کفش راحت بپوشید

بهترین نوع کفش برای پرواز کفش‌های راحتی و تختی هستند که معمولا برای ورزش یا پیاده‌روی استفاده می‌شوند. با این کفش‌ها می‌توان به راحتی کلیه مراحل زمینی پرواز را نیز طی کرد.

لباس مناسب هواپیما

۵. لباس‌ های جیب‌ دار بپوشید

با توجه به محدودیت‌های اعمال شده از طرف شرکت‌های هوایی برای حمل بار و دریافت وجه برای اضافه بار، لباس‌های جیب دار بهترین گزینه برای جاسازی اشیای کوچک هستند. در این رابطه کت‌های سفری با ظاهری مناسب به بازار عرضه شده‌اند.

لباس مناسب هواپیما

۶. از لباس‌ های تنگ استفاده نکنید

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره شد، صندلی‌های تنگ و تورم ناشی از فشار هوا از جمله عوامل ایجاد فشار و ناراحتی در پرواز هستند؛ از این رو، برای پیشگیری از این مسئله بهتر است تا در صورت امکان از پوشیدن لباس‌های تنگ و نایلونی پرهیز کنید. بنابراین، شلوارهای جین تنگ و لباس‌هایی از این دست گزینه چندان مناسبی برای استفاده در پرواز نیستند.

لباس مناسب هواپیما

۷. ظاهری آراسته داشته باشید

استفاده از لباس‌های راحت و گشاد به معنی ظاهر بهم ریخته و نامرتب نیست، بلکه با وجود راحتی لباس می‌توان از ظاهری مرتب و شیک برخوردار بود و چه بسا این ظاهر زیبا باعث جلب توجه و تحسین اطرافیان و کادر پرواز شود.

لباس مناسب هواپیما

تیم ایوار تیم ایوار
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}