در سفر به لوگانو این جاذبه‌ها را از دست ندهید

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1395/10/21
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

لوگانو بزرگ ترین و مهم ترین شهر منطقه تیچینو به حساب می آید. زیبایی های بی نظیر طبیعی، این شهر را به یکی از محبوب ترین اقامتگاه های سوئیس در تعطیلات تبدیل کرده است.

تور اروپا

معماری، پوشش گیاهی و سبک زندگی اینجا، حال و هوای ایتالیایی منطقه را بازتاب می‌دهد. اگر با تور سوئیس راهی شهر لوگانو شدید، بازدید از جاذبه‌های زیر را فراموش نکنید.

فهرست جاهای دیدنی لوگانو

۱. قسمت قدیمی لوگانو

قسمت قدیمی شهر لوگانو (Lugano's Old Town) از میان سه میدانی که تالار شهر آن را محصور کرده‌اند، قد برافراشته است. یک تراس وسیع درست در روبه‌روی کلیسای سن لورنزو، کلیسای جامع لوگانو گسترده شده است. این کلیسا که در اصل به سبک رومانسک ساخته شد، در قرون ۱۳ و ۱۴ بزرگ‌تر شده و در قرن ۱۷ و ۱۸ تحت دگرگونی‌های زیادی قرار گرفت. نقاشی‌های دیواری زیبا هنوز هم در فضای داخلی باروکی بنا باقی مانده‌اند. برای دسترسی به دریاچه می‌توانید از خیابان‌های پر پیچ این نقطه شهر پایین رفته و یا پلکان‌هایی که دو خیابان موازی را متصل می‌کنند دنبال کنید.

جاذبه های گردشگری لوگانو سوئیس

۲. پارک‌ ها و گردشگاه‌ های دریاچه لوگانو

پارک‌های فراخ سبز، با درختان سایه‌دار و باغ‌های گل، دریاچه را از انتهای شمالی لوگانو محصور می‌کنند. مرکز کنوانسیون کاخ کنگره (Palazzo dei Congressi) و ویلای چانی (Ciani)، متعلق به سال ۱۸۴۳، که محل نگهداری مجموعه‌های هنری و تاریخی است، در میان درختان ارزشمند و گیاهان نیمه گرمسیری پارک شهری قرار دارند. گردشگاه طویل دریاچه، ساحل را در تمام طول لوگانو تا جنوبی‌ترین محل توقف قایق‌ها در پارادیزو (Paradiso) دنبال می‌کند. روبه‌روی آن ساختمان‌های قدیمی برجسته، شامل پالاتزو ریوا (Palazzo Riva) قرار دارند. از هر نقطه این گردشگاه می‌توانید نمایی کارت پستالی از دریاچه را ببینید که با کوه‌ها قاب شده است.

جاذبه های گردشگری لوگانو سوئیس

۳. سانتا ماریا دلی آنجلی

اینجا که کلیسای یک صومعه قدیمی بوده است، در انتهای معروف‌ترین خیابان خرید لوگانو، روبه‌روی دریاچه لوگانو قرار دارد. در داخل سانتا ماریا دلی آنجلی (Santa Maria degli Angioli) می‌توان تحسین برانگیزترین گنجینه هنر تیچینو، دیواری کامل پوشیده شده از نقاشی فرسکی متعلق به قرن ۱۶، شاهکار برناردینو لوینی (Bernardino Luini) را مشاهده کرد. این نقاشی دیواری، مصائب و مصلوب شدن مسیح را در اندازه ۳۰ در ۱۲ متر به تصویر می‌کشد.

جاذبه های گردشگری لوگانو سوئیس

۴. گاندریا و گذرگاه زیتون

گاندریا (Gandria) هم محله‌ای از شهر لوگانو و هم دهکده‌ای در ساحل شمالی دریاچه لوگانو محسوب می‌شود. مرکز دهکده گاندریا که به صورت تاریخی محافظت شده است و با ماشین هم قابل دسترسی نیست، گردشگرانی از سراسر جهان را به سمت خود جذب می‌کند. بسیاری از این بازدیدکنندگان با قایق، خود را به این نقطه می‌رسانند. البته پیاده‌روی از لوگانو به اینجا از مسیری تعبیه شده برای این منظور هم امکان پذیر است. این مسیر که به جاده زیتون (Sentiero dell'Olivo) شهرت دارد از میان درختان زیتون با نمایی از دریاچه لوگانو عبور می‌کند.

در میان شیب‌ها، گذرهای باریک و کوچه‌های طاقدارش، می‌توانید کلیسای سنت ویجیلو، ساخت سال ۱۴۶۳ اما با سردری باروکی را ببینید که در دهه ۱۸۰۰ تکمیل شده است. دریاچه در این قسمت بسیار باریک می‌شود و درست در روبه‌روی آن می‌توانید رستوران گروتو و موزه گمرک سوئیس با نمایشگاه‌هایی درباره قاچاق و تجارت‌های غیر قانونی را پیدا کنید.

جاذبه های گردشگری لوگانو سوئیس

۵. مونت بره

مونت بره (Monte Brè) که با مخروط متمایزش در انتهای شمالی لوگانو سر برافراشته است، از طریق پیاده راهی باریک و واگن‌های بالابر قابل دسترسی است. در کنار بالکنی با مناظر بی بدیل، می‌توانید دو رستوران پیدا کنید. در شیب شرقی، دهکده بره، مجموعه‌ای از خانه‌های سنتی به سبک تیچینو قرار دارد که محبوب هنرمندان است. گفته می‌شود که بره آفتابی‌ترین نقطه سوئیس و همچنین یکی از خوش منظر ترین مکان‌های آن است.

جاذبه های گردشگری لوگانو سوئیس

۶. کوه سن سالواتوره

اگرچه ارتفاع آن تنها ۹۱۲ متر است، قله کوه سن سالواتوره (Monte San Salvatore) یکی از زیباترین مناظر پانورامای کل کوه‌های آلپ را در اختیار شما قرار خواهد داد. در زیر پایتان دریاچه لوگانو با پیچ و خم‌هایش قرار دارد. سقف‌های قرمز پراکنده‌ای در حومه شهر و دهکده‌های کوچک حول کرانه لوگانو به چشم می‌خورند. اگر ۱۸۰ درجه بچرخید، دریایی از قله‌های آلپی را خواهید دید که در امتداد افق کشیده شده‌اند. می‌توانید مسیری را به بالای سن سالواتوره کوهنوردی کنید اما بیشتر گردشگران ترجیح می‌دهند از ایستگاه ساحل لوگانو سوار واگن‌های قرمز شده و ۱۰ دقیقه‌ای به این ارتفاعات برسند. در ایستگاه بالایی یک رستوران با بالکنی خوش منظر برای تماشای طبیعت و مسیری به پایین برای پیاده‌روی به سمت کارونا، مِلید، مورکوته و فیجینو وجود دارد.

کوه سن سالواتوره

پرسش‌های متداول

جاذبه های برتر گردشگری در لوگانو کجاست؟
از جاذبه های گردشگری در بازل میتوان به قسمت قدیمی لوگانو، پارک‌ ها و گردشگاه‌ های دریاچه لوگانو، سانتا ماریا دلی آنجلی و گزینه های متعدد دیگری اشاره کرد.
سانتا ماریا دلی آنجلی کجاست؟
کلیسای یک صومعه قدیمی بوده است و در انتهای معروف‌ترین خیابان خرید لوگانو، روبه‌روی دریاچه لوگانو قرار دارد.
صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}