KLM وقت شناس ترین ایرلاین جهان

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/8/21
 • 2 دیدگاه
{{selectedRate}}

اگر پرواز پیش رویتان را با ایرلاین KLM انجام می‌دهید می‌توانید آسوده و خوشحال باشید زیرا آن را به عنوان وقت شناس‌ترین ایرلاین دنیا می‌شناسند. در این مقاله درباره تمام ویژگی‌ها و محدودیت‌های بار این ایرلاین صحبت کرده‌ایم.

تور اروپا

خرید بلیط هواپیما با بهترین قیمت

ایرلاین KLM که ایرلاین سلطنتی هلند نیز نامیده می‌شود، خط هوایی رسمی این کشور بوده که در سال ۱۹۱۹ تأسیس شد. KLM قدیمی‌ترین ایرلاین جهان است که هنوز هم با همان نام اصلی فعالیت می‌کند. این ایرلاین عضو رسمی اتحادیه «اسکای تیم» (SkyTeam) بوده و همچنین با ایر فرانس نیز برنامه‌های شراکتی ماند «فلایینگ بلو» (Flying Blue) را برگزار می‌کنند. KLM با ۱۱۵ هواپیما به بیش از ۱۴۵ مقصد دنیا پرواز داشته که اغلب در شهر مرکزی آن یعنی آمستردام توقف می‌کنند.

چرا با KLM پرواز کنیم؟

با ایرلاین KLM می‌توانید از طریق باجه مخصوص در فرودگاه یا کیوسک‌های سلف سرویس چک این استفاده کنید یا از طریق گوشی همراه به صورت آنلاین این کار را انجام دهید. چک این آنلاین از ۳۰ ساعت تا ۱ ساعت قبل از پرواز در دسترس بوده ولی برای پروازهای طولانی استثناهایی هم وجود دارند. می‌توانید کارت پرواز خود را پرینت گرفته یا نسخه الکترونیکی آن را که به سیستمتان فرستاده می‌شود را انتخاب کنید. در چک این موبایلی کارت پرواز به ایمیلتان فرستاده می‌شود. کسانی که با بیزنس کلاس پرواز می‌کنند یا عضو برنامه‌های فلایینگ بلو، گلد، پلاتینوم یا اسکای تیم ایلایت هستند، می‌توانند از باجه چک این اختصاصی خود بهره بگیرند.

هواپیمایی KLM

صندلی‌های اکونومی کلاس پروازهای KLM بین ۷۶ تا ۸۹ سانتی متر از هم فاصله دارند که کاملاً استاندارد محسوب می‌شود. عرض صندلی‌ها هم اغلب به ۴۴/۵ سانتی متر می‌رسد. کسانی که با بیزنس کلاس پرواز می‌کنند می‌توانند انتظار فاصله بین صندلی 152 تا ۱۶۰ سانتی متر را داشته باشند و عرض صندلی‌هایشان به ۵۰/۸ سانتی متر می‌رسد. تنها استثنا در پروازهای بوئینگ ۷۸۷-۹ است که فاصله صندلی‌هایش کمتر از این مقدار هستند. اگر بخواهید از قبل صندلی خود را انتخاب کنید باید هزینه بیشتری پرداخت نمایید.

هواپیمایی KLM

پروازهای KLM دو کلاس خدماتی دارند: اکونومی کلاس و بیزنس کلاس. اکثر پروازهای بین قاره‌ای دارای صفحه نمایشگرهای اختصاصی هستند که فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی متعددی را طی پرواز نشان می‌دهند. این ایرلاین در تلاش است تا سیستم وای فای حین پرواز نیز راه اندازی کند و هم اکنون نیز تمام بوئینگ‌های ۷۸۷ دریم‌لاینِرز آن از این امکان برخوردار هستند. غذاهای هواپیما اغلب قابل قبول بوده و در پروازهای اروپایی معمولاً اسنک و ساندویچ را شامل می‌شوند. در پروازهای طولانی‌تر، مسافران اکونومی دو گزینه غذای گرم پیش رو داشته ولی غذاهای بیزنس کلاس از خلاقیت‌های سر‌آشپز هلندی «یونی بوئر» (Jonnie Boer) هستند. غذاها در نهایت با پنیر و نوشیدنی به پایان می‌رسند.

KLM در سال ۲۰۱۶ توانست عنوان وقت شناس‌ترین ایرلاین دنیا را به خود اختصاص دهد. اغلب ۹ پرواز از ۱۰ پرواز این ایرلاین به موقع یا قبل از زمان مقرر به مقصد می‌رسد. حتی KLM را به عنوان وقت شناس‌ترین ایرلاینی که پرواز لندن به آمستردام را اجرا می‌کند نیز برگزیدند.

هواپیمایی KLM

بار مجاز هواپیمایی KLM

در نهایت به محدودیت‌های بار در ایرلاین KLM می‌پردازیم. ابعاد کیفی که با خود داخل هواپیما می‌برید باید بین ۵۵x۳۵x۲۵ سانتی متر باشد و وزن آن نیز نباید از ۱۲ کیلوگرم بیشتر شود. با توجه به اینکه می‌توانید دو کیف به همراه داشته باشید باید کیف کوچک‌ترتان ابعادی کمتر از ۴۰x۳۰x ۱۵ سانتی متر باشد. اگر این محدودیت‌ها را رعایت کنید هزینه‌ای برای بارتان متحمل نخواهید شد اما به ازای هر کیف دستی بیشتر باید ۴۴ یا ۵۵ دلار خرج کنید. چمدان قسمت بار باید مساحتش ۱۵۸ سانتی متر بوده و نهایتاً ۲۳ کیلو وزن داشته باشد. البته اعضای KLM فلایینگ بلو، گلد یا سیلور می‌توانند دو چمدان تحویل دهند.

هواپیمایی KLM

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}