چیزهایی که باید در یک پرواز طولانی به همراه داشته باشید

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/9/8
 • 2 دیدگاه
{{selectedRate}}

اگر یک سفر بین‌المللی طولانی در پیش دارید، باید از قبل فهرستی از چیزهایی که ممکن است حین پرواز به آن‌ها احتیاج پیدا کنید را تهیه نموده تا سفری آسوده و لذت بخش را پشت سر بگذارید.

تور اروپا

خرید بلیط هواپیما با بهترین قیمت

برخی از افراد که دائماً در حال سفرهای بین‌المللی هستند، از روی تجربه فهرستی از وسایل مورد نیاز خود را که در حین پرواز به آن احتیاج پیدا می‌کنند آماده کرده‌اند که همیشه و به ویژه در سفرهای طولانی به همراه داشته باشند. البته ما در این مقاله یک وسیله‌ای که نباید با خود ببرید را نیز آورده‌ایم. برای آشنایی با این وسایل نجات بخش با ما همراه شوید.

۱. هدفون‌ خنثی کننده صدای محیط

صدای موتور هواپیماها بلند و گوش خراش است. یک هدفون خنثی کننده صدای محیط می‌تواند به اندازه قابل توجهی از این میزان بکاهد و پرواز را تبدیل به تجربه‌ای آرام و لذت بخش کند. البته این هدفون‌ها آنقدر هم شما را از صدای گریه بچه یا همسفران پر چانه مجاور نجات نمی‌دهند و همگی یکسان نیستند. بهتر است از قبل یک مدل خوب و کارآمد را شناسایی کرده تا طی سفر بهترین استفاده را از آن بکنید.

لوازم ضروری در هواپیما

۲. کابل USB

بسیاری از هواپیماهای جدید در هر صندلی یک پورت USB دارند. آن‌ها گوشی یا تبلت شما را به سرعت شارژ نمی‌کنند، اما می‌توانند باتری آن را از تمام شدن نجات دهند. یک کابل بلند برای آن‌که بتوانید همزمان به راحتی با دستگاه خود کار کنید ایده آل خواهد بود. می‌توانید گوشی خود را در جیب صندلی نیز قرار دهید. تمام کابل‌های USB شبیه به هم نیستند و برخی از آن‌ها اجازه نمی‌دهند گوشیتان تا حد کامل شارژ شود.

لوازم ضروری در هواپیما

۳. پاور بانک

یکی از چیزهایی که در هر سفر بین‌المللی و طولانی به دردتان می‌خورد، یک پاور بانک برای شارژ کردن دستگاه‌های الکترونیکی همراه مانند گوشی و تبلت است. با این وسیله دیگر هرگز بدون شارژ نمی‌مانید. اگر خواستید تمام طول مدت پرواز را هم فیلم تماشا کنید دیگر نگرانی برای تمام شدن باتری وجود ندارد.

لوازم ضروری در هواپیما

۴. دوربین

بسیاری از مردم که گوشی خود را برای سرگرمی در طول پرواز استفاده نمی‌کنند، آن را در کیفی که بالای سرشان گذاشته‌اند رها می‌کنند. این کار به ویژه زمانی که صندلی کنار پنجره را در اختیار دارید یک اشتباه بزرگ است. البته اگر صندلی وسط یا راهرو به شما رسیده بود می‌توانید از این گزینه عبور کنید.

لوازم ضروری در هواپیما

۵. یک لایه لباس اضافه

هواپیماها می‌توانند به ویژه در شب سرد شوند. البته همه ما مردمی را دیده‌ایم که با یک تی‌شرت خالی سفر می‌کنند اما همه این‌طور نیستند. برخی پروازهای طولانی به شما در خوش‌بینانه‌ترین حالت یک پتو می‌دهند اما برخی هم این کار را نمی‌کنند. بد نیست همیشه یک ژاکت سبک به همراه داشته باشید که شما را گرم کند اما باعث عرق کردنتان نشود. اینکه در صندلی کنار پنجره نشسته‌اید جز در حالتی که آفتاب آن سمت باشد خیلی تأثیری به حالتان ندارد چون این صندلی از صندلی‌های راهرو هم سردتر خواهد بود. اگر هم در ردیف صندلی‌های خروجی هستید منتظر سرمایی شدیدتر باشید.

لوازم ضروری در هواپیما

۶. بالش مسافرتی

اگر ایرلاینی که با آن پرواز می‌کنید به شما پتو داد، احتمالاً یک تکه صاف پنبه مصنوعی که شبیه به بالش است نیز به شما می‌دهند. اگر چه بسیاری از مردم به بالش‌های نیم حلقه مسافرتی قسم می‌خورند اما برخی با آن‌ها احساس راحتی نمی‌کنند. به هر حال از بین انواع بالش‌های مسافرتی، بهتر است یک بالش راحت و ارگونومیک برای خود انتخاب کنید تا دچار گردن درد نشوید.

لوازم ضروری در هواپیما

۷. چشم بند

همه با استفاده از چشم بند موافق نیستند اما به‌هرحال می‌تواند به یک خواب راحت کمک کند. در اکثر پروازهای طولانی با توجه به اینکه چراغ‌های کابین هرگز خاموش نمی‌شود، مسافران نیاز به پوششی دارند که جلوی چشمانشان را تاریک کند تا بتوانند بخوابند. ما هم به شما پیشنهاد می‌کنیم یکی از این وسیله‌های کاربردی را با خود به داخل هواپیما ببرید.

لوازم ضروری در هواپیما

۸. خودکار

بسیاری از کشورها از شما می‌خواهند که یک فرم از اطلاعات اولیه خود را پر کنید. مهمانداران هرگز با خود خودکار ندارند و اگر هم داشته باشند آن را به شما نمی‌دهند زیرا به آن احتیاج دارند. بسیاری از فرودگاه‌ها (نه همه) بعد از آن‌که رسیدید، جایی برای این کار دارند که بتوانید فرم را در آن پر کنید؛ اما باید بدانید که آنجا هم خودکاری انتظار شما را نمی‌کشد! بهترین کار حمل یک خودکار (حتماً آبی یا مشکی) خواهد بود.

لوازم ضروری در هواپیما

۹. پاسپورت

بیشتر به خاطر شماره پاسپورت و تاریخ‌ اعتبار برای فرم مهاجرت به این مورد نیاز پیدا می‌کنید.

لوازم ضروری در هواپیما

نکته مهم: این مورد می‌تواند بسته به کشور فرق کند اما در اکثر آن‌ها آوردن میوه و مغزها و دانه‌ها به داخل هواپیما ممنوع است. هرگز با خود یک کیسه میوه و امثال آن را حمل نکنید زیرا قطعاً جلوی آن را می‌گیرند و باید آن‌ها را رها کنید. به طور مثال کشور نیوزلند برای بررسی چمدان‌های وارد شده از اشعه ایکس استفاده می‌کند و به ویژه در آن‌ها به دنبال میوه، مغز و دانه می‌گردد. دلیل این قانون خیلی دور از ذهن نیست. آن‌ها هرگز اجازه نمی‌دهند که محصولات کشاورزی‌شان با حشره، قارچ، باکتری یا هر عامل صدمه زننده دیگری دچار ضرر و زیان شود.

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}