کارهای سرگرم کننده برای پرواز های طولانی

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/9/5
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

آیا شما هم در سفرهای طولانی از بی‌حوصلگی و جای ناراحت شروع به کج خلقی و بی‌تابی می‌کنید؟ دیگر لازم نیست در این پروازها خود را شکنجه کنید زیرا تفریحات و سرگرمی‌های متنوعی وجود دارند که کمک می‌کنند متوجه زمان نشوید.

تور اروپا

خرید بلیط هواپیما با بهترین قیمت

بسیاری از شما تجربه پروازهای طولانی را داشته‌اید و زمانی رسیده که حتی توان تحمل کردن یک ثانیه بیشتر روی آن چیزهای شکنجه آوری که اسمش را صندلی گذاشته‌اند نداشته‌اید. در طول سفر احتمالاً کنار دستی‌تان چندین بار آرنجش به شما می‌خورد و پاهایتان شروع به خواب رفتن می‌کنند. بلی شاید این حرف‌ها به نظر اندکی اغراق آمیز بیایند. پرواز کردن آن‌قدرها هم بد نیست؛ اما وقتی در این فضای کوچک حالتان رو به بدخلقی می‌رود، احتمالاً همین وضعیت اغراق آمیز را تجربه می‌کنید. این بار تجربه‌ی مسافران پر رفت و آمد را برایتان گرد آوردیم تا دیگر کارتان به اوقات تلخی نکشد.

1. فیلم تماشا کنید

حتماً از قبل بسیاری از شما به فکر تماشای فیلم بوده‌اید. هر چند برخی اوقات مسافرین علاقه‌ای به سیستم سرگرمی داخل پرواز ندارند و همین امر پرواز را برایشان طولانی‌تر و دردناک می‌کند. چه در صندلی خودتان نمایشگر مخصوص داشته باشید یا یک نمایشگر گروهی بالای سرتان باشد، این فیلم‌ها می‌توانند در پروازهای طولانی گذران وقت را ساده‌تر کنند. البته صفحه نمایشگر شخصی بهترین گزینه است و می‌توانید هر فیلمی را که می‌خواهید تماشا کرده یا آن را در صورت عدم جذابیت قطع کنید. البته حتی فیلم‌هایی که به صورت همگانی پخش می‌شوند نیز می‌توانند حواس شما را پرت کنند. هدفون خود را بردارید و سعی کنید وارد دنیای فیلم شوید. قبل از آنکه متوجه شوید تنها ۲-۳ ساعت از پروازتان باقی مانده است. البته می‌توانید روی لپ تاپ، تبلت یا آی پدتان نیز فیلم مورد علاقه خود را ببینید.

پرواز های طولانی و سرگرمی ها

2. مطالعه کنید

چه در فرودگاه مجله بخرید یا یک روزنامه محلی تهیه کنید، چه از نرم‌افزارهای مطالعه آنلاین کتاب بهره بگیرید، در یک پرواز طولانی می‌توانید حتی یک رمان ۲۰۰۰ صفحه‌ای را نیز تمام کنید. حتی اگر از طرفداران همیشگی مطالعه نیستید، به شما قول می‌دهیم که اگر کتابی را در هواپیما باز کنید بدون اینکه بفهمید به صفحه ۶۵ رسیده‌اید. می‌توانید از بین کتاب‌هایی که موضوعشان به سفر ربط دارد کتابی را انتخاب کنید تا به روح سفر نزدیک‌تر شوید. حتی می‌توانید کتاب راهنمایی درباره کشور و شهر مقصد نیز بخوانید.

پرواز های طولانی و سرگرمی ها

3. در اینترنت گشت بزنید

بسیاری از پروازها اکنون دسترسی به اینترنت وای فای را برای مسافران فراهم کرده‌اند که سفر طولانی را به سادگی گذر یک نسیم کوتاه می‌کند. دسترسی به اینترنت به معنی چت کردن با دوستان، انجام برخی کارهای اینترنتی یا حتی گشت و گذار در صفحه‌های وب است. این گزینه سرگرمی یکی از وسیع‌ترین و جذاب‌ترینِ آن‌ها خواهد بود. در واقع اگر پروازتان دسترسی به اینترنت داشته باشد دیگر لازم نیست نگران هیچ چیز باشید. هزینه کردن برای اینترنت در پروازهای طولانی یک سرمایه گذاری پر بازده خواهد بود!

پرواز های طولانی و سرگرمی ها

4. سیستم سرگرمی و اطلاعات حین پرواز

سیستم سرگرمی داخل پرواز شامل تماشای فیلم، برنامه‌های تلویزیونی، مستند یا ویدئو می‌شود. می‌توانید به هر سبک موسیقی که دوست دارید گوش دهید و خیالتان راحت باشد زیرا گلچین آن‌ها برای ۴۰ ساعت پرواز جوابگو است. می‌توانید در پروازهایی که سیستم سرگرمی دستی به شما می‌دهند بازی هم بکنید. بسیاری افراد هستند که اکثر زمان خود را در پرواز به تماشای اطلاعات پرواز و نقشه می‌گذرانند. با این کار می‌توانید ببینید کجا هستید و اگر از پنجره به بیرون نگاه کردید می‌دانید که اکنون از کجا عبور می‌کنید. گزینه‌های سیستم سرگرمی داخل پرواز بی‌انتها هستند پس خودتان را با آن‌ها حسابی سرگرم کنید.

پرواز های طولانی و سرگرمی ها

5. کمی قدم بزنید

اگر سر راه آشپزخانه هواپیما تجمع کنید ممکن است با اخم مهمانداران روبه‌رو شوید اما در واقع قانونی برای راه رفتن در هواپیما وجود ندارد. خوب است در میان پروازهای طولانی از جای خود بلند شده و اندکی به بدنتان حرکت بدهید و زمان را نیز راحت‌تر سپری کنید. کمی پاهای خود را بکشید و به صندلی‌های اطراف نگاه کنید شاید فرد جالبی برای هم صحبتی پیدا کردید. شما تنها کسی نیستید که در راهرو قدم می‌زند. بسیاری از افراد موقعی که در صف‌های توالت ایستاده‌اند معاشرت‌های خوبی را تجربه کرده‌اند. اگر می‌توانستید در هواپیما یک دور بزنید. بسته به اینکه صندلی‌ شما کجا قرار گرفته در راهرو گشت بزنید و به راهروی مقابل بروید. البته توصیه می‌کنیم این کار را موقعی که مهمانداران مشغول سرو غذا هستند انجام ندهید.

پرواز های طولانی و سرگرمی ها

6. با بغل دستی خود معاشرت کنید

شما هرگز نمی‌دانید کسی که کنارتان نشسته کیست. شاید مقصدی مشترک داشته باشید. شاید آن‌ها برای آخر هفته به اروپا می‌روند تا هنگام تماشای غروب از هلیکوپتر شخصی‌شان از خوراکی‌های خوشمزه لذت ببرند یا تنها به دنبال ماجراجویی هستند. شاید آن فرد برای پناهندگی به کشور مقصد سفر می‌کند یا شاید شما این گونه باشید. به هر حال وارد شدن به دنیای آدم‌های کنارتان کار هیجان انگیزی خواهد بود زیرا احتمالاً هرگز دیگر آن آدم را نمی‌بینید. اگر خوش شانس باشید و هم صحبتتان پرواز دومی نیز در ادامه داشته باشد، این هم‌نشینی در فرودگاه نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

پرواز های طولانی و سرگرمی ها

7. بازی‌ های داخل مجله

بسیاری از مجله‌های داخل پرواز طیفی از بازی‌ها شامل سودوکو، جدول، جستجوی لغات و سایر پازل‌ها را دارند. این بازی‌ها راه خوبی برای گذر زمان هستند. حتی اگر خیلی علاقه‌ای هم به این بازی‌ها نداشته باشید می‌توانند حین پروازهای طولانی به شما کمک کنند. اگر مجله شما داخلش نوشته شده بود می‌توانید از بغل دستی‌تان خواهش کنید تا مال خود را با شما عوض کند یا حتی با خودتان چنین چیزهایی را بیاورید.

پرواز های طولانی و سرگرمی ها

8. بخوابید

برخی از مردم نمی‌توانند در هواپیما بخوابند اما اگر شما جزو آن دسته نیستید، می‌توانید به این گزینه هم برای گذران اوقات پرواز فکر کنید. اگر با خود بالش مسافرتی و بالش‌های گردنی داشته باشید کمک بسیار زیادی به این کار می‌کند. داشتن پتوی سبک و گوش گیر هم خالی از لطف نخواهد بود. عینک‌های آفتابی محیط را تاریک‌تر می‌کنند و به شما اندکی حس فضای شخصی می‌دهند اما چشم بند هم گزینه مناسبی است. برخی از مردم از قرص‌های خواب آور استفاده می‌کنند که به آن‌ها در خوابیدن کمک کند، اما مطمئن باشید که در پروازهای زیر ۸ ساعت نباید از آن‌ها استفاده کرد زیرا بیدار شدن قبل از ۶ ساعت یا کمتر می‌تواند بسیار سخت باشد.

پرواز های طولانی و سرگرمی ها

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}