چطور در طول پرواز از مطالعه یک کتاب لذت ببریم

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1396/9/8
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

آیا شما هم از خواندن مجله و کتاب لذت می‌برید؟ پس این بار که پروازی کسالت بار پیش رو داشتید، یکی از کتاب‌های جذاب و مورد پسندتان را انتخاب کنید و نگران مشکلات داخل هواپیما نباشید. ما به شما یاد می‌دهیم که چگونه حین پرواز در آن غرق شوید.

تور اروپا

خرید بلیط هواپیما با بهترین قیمت

سفر کردن با هواپیما مخصوصاً اگر جزو افرادی باشید که نمی‌توانند حین پرواز بخوابند، گاهی می‌تواند حوصله سر بر باشد. مطالعه یک کتاب موقع پرواز یکی از سرگرمی‌های دلچسب است که دیگر نمی‌گذارد گذر زمان را حس کنید. البته این روش برای پرهیز از معاشرت با یک همسفر ناخوشایند که کنارتان نشسته نیز می‌تواند مفید باشد. برخی افراد طی حرکت نمی‌توانند مطالعه کنند که اگر پرواز دچار تلاطم‌های هوایی هم بشود این مشکل مضاعف خواهد شد. لذت بردن از یک کتاب یا مجله با تکنیک‌هایی که در ادامه آورده‌ایم راحت‌ می‌شود.

قدم اول

قبل از آن که به فرودگاه بروید کتابی را انتخاب کنید. کتاب‌ها و مجلات در مغازه‌های فرودگاه بسیار گران‌تر هستند و تنوع زیادی ندارند؛ پس ممکن است نتوانید نویسندگان و ژانرهای مورد علاقه خود را در بینشان پیدا کنید. اگر حوصله مطالعه کتاب‌های قطور را ندارید، می‌توانید به جای آن‌ها از بین مجله‌های سبک انتخاب کنید تا خسته و دل زده نشوید.

کتاب خواندن در هواپیما

قدم دوم

برای جلوگیری از تهوع موقع مطالعه در حرکت، باید کتاب را در سطحی نزدیک به چشمانتان بگیرید. حتی می‌توانید دستانتان را در نزدیکی شقیقه خود نگهدارید تا شما را از حرکتی که در کنارتان حس می‌کنید جدا کنند. اگر خیلی مستعد این مشکل هستید، قبل از پرواز از داروهای مجاز بدون نسخه مخصوص آن مصرف کنید.

کتاب خواندن در هواپیما

قدم سوم

اگر سرمایی هستید با خود یک بالش مسافرتی و پتوی سبک ببرید. بالش‌های مسافرتی بادی جای خیلی کمی از کیف دستی یا چمدان داخل کابین شما را می‌گیرند. هم می‌توانید زمانی که خسته شدید آن را زیر کتاب بگذارید و هم در صورتی که نیاز به وضعیتی راحت‌تر داشتید آن را پشت سر یا کمرتان بگذارید.

کتاب خواندن در هواپیما

قدم چهارم

از هدفون‌هایی که صدای محیط را خنثی می‌کنند استفاده کنید تا راحت‌تر بتوانید روی کتابتان متمرکز شوید. استفاده از این هدفون‌ها به بغل‌دستی‌هایتان نیز این پیام ناگفته را می‌رساند که می‌خواهید کتاب بخوانید و نباید مزاحمتان شوند. می‌توانید حتی از گوش گیرهایی که مخصوص هواپیما ساخته‌ شده‌اند استفاده کنید که صدای هواپیما را تا حد قابل قبولی کم می‌کنند. گوش‌ گیرها شما را از گرفتگی گوش به خاطر تغییر فشار نیز نجات می‌دهند.

کتاب خواندن در هواپیما

قدم پنجم

برای مطالعه در زمانی که چراغ بالای سرتان خیلی خوب کار نمی‌کرد یا فردی که در صندلی کنار پنجره بود دلش می‌خواست سایه بان پنجره را بکشد، بهتر است با خود یک لامپ کوچک مخصوص مطالعه بیاورید.

کتاب خواندن در هواپیما

قدم ششم

می‌توانید به جای کتاب‌های معمول کاغذی، نسخه صوتی کتابی را که دوست دارید تهیه کنید و خیلی راحت هدفون را داخل گوشتان قرار داده و به صندلی تکیه دهید یا حتی چشمانتان را ببندید. بعضی با این روش کم کم به خواب نیز می‌روند و همین کمک می‌کند تا موقع رسیدن احساس سرحالی کنند.

کتاب خواندن در هواپیما

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}