بناهایی که در اسپانیا شما را حیرت زده می کنند

یاسر ذبیحی نوری
 • یاسر ذبیحی نوری
 • 1396/9/22
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

اسپانیا با داشتن ساختمان‌ها و بناهای منحصر به فرد از دوره‌های تاریخی مختلف، برای کسانی که تصویر ساحل‌های آفتابی، گاوبازی یا غذاهای لذیذ از آن را دارند، غافل‌گیر کننده خواهد بود.

تور اروپا

بناهای تاریخی به جا مانده از زمان رومی‌ها و اعراب، قلعه‌های قرون وسطایی، روستاهای اندلسی با ساختمان‌های سفید رنگ، همه و همه ترکیبی بی‌نظیر از جاذبه‌های فرهنگی اسپانیا را به گردشگران ارائه می‌کنند. شهر‌های بزرگ این کشور، همچون مادرید، بارسلون و کوردوبا هم در احاطه‌ی معماری خیره‌کننده‌ی این بناها هستند. این ده بنا همیشه باید در صدر لیست بازدید شما در تور اسپانیا قرار داشته باشد.

۱. کاخ الحمرا

کاخ الحمرا در شهر گرانادا، یکی از شاخص‌ترین نمونه‌های هنر و معماری اسلامی و اروپا است که در سال ۱۹۸۴ میلادی نیز در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو به ثبت رسید. این کاخ که یکی از 3 مقصد برتر گردشگری اسپانیا به شمار می‌رود، بر روی تپه‌ی «سابیکا» ساخته شد؛ درست جایی که یک شهر رومی قبل از حمله‌ی اعراب، در قرن ۹ میلادی بنا شده بود و اهمیت جنگی و استراتژیک داشت. بعد از فتوحات اعراب هم، این کاخ به مرکز سیاسی و حکومتی مسلمانان در غرب تبدیل شد.
کاخ الحمرا

۲. میدان پوئرتو دل سول و پلازا مایر

میدان‌های پوئرتو دل سول و پلازا مایور در مادرید از پربازدید جاذبه‌های این شهر هستند. این دو میدان در فاصله‌ی اندکی از یکدیگر قرار دارند و میدان‌های مرکزی مادرید محسوب می‌شوند. میدان پوئرتو دل سول به دروازه‌ی خورشید معروف است که در اصل محل یکی از دروازه‌های مادرید، رو به سمت شرق بود و با تصویری از خورشید تزئین شده بود. پلازا مایور نیز، با گذرگاه‌های طاقی بین گردشگران و مردم محلی به یک اندازه مشهور است و ساختمان‌های مستطیلی متقارن آن، نظام معماری یکدستی دارند.

میدان پلازا مایور

۳. خیابان گرن ویا

خیابان گران ویا به معنی «خیابان بزرگ» یکی از معروفترین خیابان‌های پایتخت اسپانیا است که در مرکز مادرید واقع شده و قدمت آن به بیش از یک قرن می‌رسد. همچنین ساختمان «متروپولیس» که یکی از مشهورترین بناهای این خیابان است، به خاطر سر در ورودی و مجسمه‌ی روی گنبدش، یکی از نمادهای گرن ویا به حساب می‌آید.

خیابان گران ویا

۴. پارک رتیرو

پارک رتیرو در مرکز مادرید قرار دارد. این پارک که از پوشش گیاهی منحصر به فرد و درختان زیبا بهره می‌برد، بیش از یک کیلومتر مربع مساحت داشته و دارای دریاچه‌ای برای قایق سواری و چند اثر تاریخی مانند «کاخ کریستال» است. این پارک در قرن ۱۷ توسط فیلیپ چهارم، پادشاه اسپانیا به عنوان مکانی برای گردش پادشاهان، ملکه‌ها و نزدیکانشان ساخته شد، اما در سال ۱۸۶۸ میلادی به یک مکان عمومی تبدیل شد.

پارک رتیرو

۵. خیابان رامبلا

خیابان لاس رامبلاس معروف به رامبلا، در بارسلون، در مرکز شهر واقع شده است. در دو طرف این خیابان نیز ده‌ها رستوران، هتل، خانه اپرا، گل فروشی‌ و عطر فروشی دیده می‌شوند و «کاخ کاتالونیا» و «بنای یادبود کولوم» -مجسمه‌ی بلند کریستف کلمب- خودنمایی می‌کنند. خیابان رامبلا محبوب شهروندان و گردشگران بارسلون بوده که می‌توانند همزمان از قدم زدن و بازدید آثار تاریخی لذت ببرند.
خیابان رامبلا

مطالب مرتبط

بهترین خوراکی ها و غذاهای معروف اسپانیایی عادات و رسوم مردمان شاد اسپانیا را بیشتر بشناسیم سوغاتی های ماندگار اسپانیا

۶. کلیسا ساگرادا فامیلیا

کلیسا ساگرادا فامیلیا، به معنای «خانواده مقدس»، توسط آنتونی گائودی معمار مشهور اسپانیایی طراحی شد و ۱۵ سال آخر عمرش را نیز به طور کامل صرف این پروژه کرد. کلیسای ساگرادا فمیلیا از سال ۱۸۸۲ میلادی در حال ساخت بوده و هیچکس نمی‌داند که چه زمانی ساخت آن پایان خواهد یافت. اگرچه زمان اتمام پروژه بین دهه‌ی ۲۰۲۰ تا دهه ۲۰۴۰ تخمین زده می‌شود.

کلیسا ساگرادا فمیلیا

۷. شهر هنر و علم

در والنسیا،  گردشگران می‌توانند دنیای پیشرفته هنر و علوم را در این گوشه دنیا تجربه کنند. «کیوداد دِ لاس آرتِس ایلاس فیِنفیَس» (Ciudad de las Artes y las Ciencias) یکی از مراکز معروف نمایشگاه‌های فرهنگی و علمی است. در یک فضای دو کیلومتری در امتداد رود «توریا»، این مجموعه شامل چندین نمونه خیره‌‌کننده از معماری آوانگارد طراحی شده توسط معمارانی چون «سانتیاگو کالاتراوا» و «فلیکس کاندلا» است.

شهر هنر و علم والنسیا

۸. موزه گوگنهایم

موزه گوگنهایم در شهر بیلبائو، مرکز نمایش هنرهای معاصر بوده و از زمان افتتاح آن به دلیل معماری و طراحی خاصی که دارد، از محبوب‌ترین موزه‌های اسپانیا و اروپا به شمار می‌رود. این موزه، در سال ۲۰۱۴ بیش از یک میلیون بازدیدکننده داشته که بخش اعظم آن‌ها گردشگر بودند. موزه گوگنهایم شاهکار «فرانک گهری»  است و ساخت آن را می‌توان نقطه‌ی عطفی در طراحی موزه‌ها دانست.

گوگنهایم بیلبائو

۹. کلیسا جامع بورگوس

کلیسا جامع بورگوس در کوردوبا، کلیسایی به سبک گوتیک بوده که احداث آن در سال ۱۲۲۱ میلادی آغاز شد و پس از ۹ سال به پایان رسید.این کلیسا به مدت ۲ قرن پس از احداث همچنان توسعه یافت و بخش‌های جدیدی به آن اضافه شد. همچنین از نظر معماری داخلی در بین سایر کلیساهای گوتیک اروپایی بی‌نظیر است.
کلیسا بورگوس

۱۰. کلیسا باسیلیکا دل پیلار

کلیسای باسیلیکا دل پیلار (Basilica del Pilar) معروف‌ترین نماد شهر زاراگوزا و از مهم‌ترین مراکز زیارتی دین مسیحیت است که در مرکز این شهر و در نزدیکی رودخانه ایبرو قرار دارد. گفته می‌شود که ستون اصلی کلیسا را مریم مقدس (ع) به این مکان آورد تا اولین کلیسا را برپا کند. در حال حاضر روزانه زائران و گردشگران زیادی از سراسر اسپانیا و جهان به این کلیسا برای بوسیدن این ستون و طلب دعای خیر از او می‌آیند. در اینجا می‌توان برخی از زیباترین نقاشی‌های «فرانسیسکو گویا»، نقاش مشهور اسپانیایی را هم تماشا کرد.

کلیسا باسیلیکل دل پیلار

یاسر ذبیحی نوری یاسر ذبیحی نوری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}