نمایشگاه بین المللی خودروی آلمان (IAA)

الهام غایب
 • الهام غایب
 • 1396/2/28
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

نمایشگاه بین‌المللی خودرو (IAA) با قدمتی بیش از یکصد سال، بزرگ‌ترین نمایشگاه خودروی جهان است که هر دو سال یک‌بار در ماه سپتامبر در آلمان برگزار می‌شود.

تور اروپا

مشاهده تورهای نمایشگاهی آژانس مسافرتی ایوار

شاید بتوان پیدایش و شکل‌‌گیری نمایشگاه «IAA» را به سال ۱۸۹۷ میلادی دانست. در آن سال ۸ خودرو در «هتل بریستول» شهر «برلین» به نمایش درآمد و جرقه‌ی ایجاد بزرگ‌ترین و معتبرترین نمایشگاه خودروی جهان زده شد که معمولاً در برلین برگزار می‌شد. در سال‌های ۱۹۰۷-۱۹۰۵ به دلیل افزایش تولید اتومبیل، نمایشگاه دوبار در سال برگزار شد. پس از آن به دلیل جنگ‌ جهانی اول، نمایشگاه به حالت تعلیق درآمد. اما در سال ۱۹۲۱، مجدداً با حضور ۶۷ خودرو ساز که ۹۰ خودو را به نمایش درآورده بودند، برگزار شد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید «فولکس واگن جدید» اولین بار در این نمایشگاه رونمایی شد که بعدها با نام «بیتل» معروف شد. در آن زمان، حجم بازدیدکنندگان از این نمایشگاه بیش از ۸۲۵ هزار نفر بود.

نمایشگاه ماشین IAA

در سال ۱۹۹۱ به دلیل حجم بالای بازدیدکنندگانی که به این نمایشگاه می‌آمد، تصمیم بر این گرفته شد که در سال‌های فرد نمایشگاه خودروهای سواری و موتور سیکلت برگزار شود و در سال‌های زوج وسایل نقلیه سنگین به بازدیدکنندگان عرضه شود. این تصمیم به یک موفقیت بزرگ منتهی شد. در آن سال ۱۲۷۱ شرکت‌کننده از ۴۳ کشور دنیا، محصولات و نوآوری‌های خود را به بیش از ۹۳۵ هزار بازدیدکننده معرفی کردند. در سال بعد، ۱۲۸۴ شرکت‌کننده از ۲۹ کشور دنیا، وسایل نقلیه بزرگ خود را در معرض دید ۲۸۷ هزار بازدیدکننده قرار دادند که حدود ۶۶ درصد آنها خریدارانی بودند که برای خرید محصول در نمایشگاه شرکت کرده بودند. نمایشگاه در سال‌های فرد در شهر «فرانکفورت» و در سال‌های زوج در شهر «هانوفر» برگزار می‌شود. تا قبل از آن، تمامی نمایشگاه فقط در شهر فرانکفورت برگزار می‌شد.

نمایشگاه ماشین IAA

نمایشگاه بین‌المللی خودروی آلمان (IAA) که توسط «انجمن صنعت اتومبیل سازی آلمان» سازماندهی می‌شود، جامع‌ترین و بزرگ‌ترین نمایشگاه مختص صنعت اتومبیل سازی است که تمام افرادی که به توسعه، تولید و استفاده از اتومبیل‌های سواری می پردازند می‌توانند در‌ آن شرکت کنند. ویژگی منحصر به فرد این نمایشگاه حضور تأمین‌کنندگان در تمام بخش‌های زنجیره‌ی تأمین صنعت خودروسازی است. در مجموع حدود ۴۰۰ شرکت‌کننده، محصولات خود را در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار می‌دهند. در حال حاضر نمایشگاه فرانکفورت ۱۲ ساختمان را به مساحت ۲۵۲ هزار متر مربع به خود اختصاص می‌دهد و بیش از یک میلیون و دویست هزار بازدیدکننده از این نمایشگاه دیدن می‌کنند.

این نمایشگاه شامل بخش‌هایی مثل خودروهای سواری، وسایل نقلیه موتوری با دو یا سه چرخ، خودروهای بدون سرنشین، قطعات و لوازم یدکی، خودروهای مفهومی، محصولات مورد استفاده برای به حرکت درآوردن، مراقبت، نگهداری و تعمیر وسایل نقلیه موتوری بوده و با اجرای برنامه‌های خاص و ایجاد بخش‌هایی مثل سرویس، تیونینگ، روکش‌های محافظتی و راندن خودروهای آزمایشی، به جالب‌تر و هیجان‌انگیزتر کردن نمایشگاه کمک می کنند.

نمایشگاه ماشین IAA

بازدیدکنندگان از این نمایشگاه یازده روزه به دنبال محصولات با کیفیت، ایمن، راحت و دارای طراحی منحصر به فرد هستند. تولیدکنندگان خودرو می‌توانند با جمع‌آوری اطلاعات و داده‌های حاصل از مراجعه‌ی مشتریان و بازدیدکنندگان، افق‌های تازه‌ای پیش روی خود ایجاد کرده و طراحی محصولات خود را بر اساس نیاز و علاقه‌ی مشتری قرار دهند. کمپانی‌های مطرح اتومبیل سازی دنیا هر دو سال یک بار حتماً در این نمایشگاه شرکت کرده و از محصولات جدید خود پیش چشم حدود یک میلیون نفر بازدیدکننده رونمایی کرده و سهم بیشتری از بازار جهانی صادرات خودرو را از آن خود می‌کنند.

نمایشگاه بین‌المللی خودروی آلمان

زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}