فرودگاه ژنو، فرودگاه بین المللی دومین شهر پرجمعیت سوئیس

آرزو اعظمی
 • آرزو اعظمی
 • 1397/2/5
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

فرودگاه ژنو، فرودگاه بین‌المللی این شهر به حساب می‌آید و به آسانی از طریق دو کشور سوئیس و فرانسه قابل دسترسی است. مسافران می‌توانند بلیط رایگان استفاده از اتوبوس و قطار شهر ژنو را از این فرودگاه تهیه کنند که البته محدودیت 80 دقیقه‌ای دارد.

تور اروپا

خرید بلیط هواپیما با بهترین قیمت

«فرودگاه ژنو» (Geneva Airport)، فرودگاه بین‌المللی دومین شهر پرجمعیت کشور سوئیس، یعنی شهر ژنو است و آن را با نام «فرودگاه کوانترین» (Cointrin Airport) نیز می‎شناسند. این فرودگاه، قطب خطوط هوایی «ایزی جت سوئیس» (easyJet Switzerland) و «سوئیس اینترنشنال ایرلاینز» (Swiss International Air Lines) به شمار می‎رود و پروازهای آن بیشتر به سمت شهرهای بزرگی اروپایی می‌باشد؛ اما به مسیرهای دورتری مثل آمریکای شمالی، چین و آسیای شرقی نیز پرواز دارد. بخش شمالی باند فرودگاه ژنو، جایی بین مرز سوئیس و فرانسه قرار می‌گیرد و به همین دلیل این فرودگاه، به راحتی از سمت هر دو کشور قابل دسترسی است.

فرودگاه ژنو

تاریخچه و امکانات

فرودگاه ژنو در سال 1919 تأسیس شد و در آن دوران، ترافیک هوایی چندان شلوغی نداشت. مسئولان توانستند با گسترش این فرودگاه و در سال 1938، توجه خطوط هوایی معروفی همچون «لوفتهانزا»، KLM و «ایر فرانس» (Air France) را به خود جلب کنند. در طول جنگ جهانی دوم، هرگونه پرواز از این کشور ممنوع شد؛ اما این موضوع به معنی توقف توسعه‌ی بخش‌های مختلف فرودگاه ژنو نبود. در سال 1987، این فرودگاه را به «ایستگاه راه‌آهن سوئیس» متصل کردند و به مرور زمان، چندین رستوران و فروشگاه دیوتی فری نیز به ترمینال اصلی آن اضافه شد. فرودگاه ژنو، یک باند بتنی اصلی دارد که بلندترین باند فرودگاه در سوئیس محسوب می‌شود. البته یک باند چمن کوچک دیگر نیز در نزدیکی آن واقع شده که به هواپیماهای سبک اختصاص داده شده است.فرودگاه ژنو

ترمینال ها

این فرودگاه، 2 ترمینال مسافربری دارد. ترمینال 1 یا همان «ترمینال اصلی» فرودگاه، به 5 بخش A، B، C، D و F تقسیم می‌شود. بخش‌های A،B،C و D در قسمت سوئیسی این فرودگاه قرار گرفته‌اند و بخش A به پروازهای مناطق دارای شنگن اختصاص دارد. بخش B، کنترل پاسپورت و 2 ساختمان مختص به پروازهای غیرشنگن را دربرمی‌گیرد که از قسمت خرید و از طریق گذرگاهی زیرزمینی می‌توانید خودتان را به آن سمت برسانید. بخش C نیز، مناطق غیرشنگن و پروازهای مسافت‌های طولانی را شامل می‌شود که از هواپیماهای پهن پیکر استفاده می‌کنند. ساختمان خروجی اتوبوس‌ها نیز در بخش D قرار گرفته که هم مسافران مناطق شنگن و هم غیرشنگن می‌توانند از آن کمک بگیرند.فرودگاه ژنو

کشور سوئیس در سال 2008 در شمار مناطق شنگن درآمد. اما قبل از این اتفاق، بخش F فرودگاه ژنو با نام «بخش فرانسوی» نیز شناخته می‌شد و فقط به پروازهای ورودی و خروجی فرانسه اختصاص داشت. این قسمت هنوز هم برای مسافرانی کاربرد دارد که از مقاصد مختلفی در فرانسه به این فرودگاه می‌آیند و می‌خواهند بدون عبور از گمرک سوئیس، به طور مستقیم به خاک فرانسه قدم بگذارند. همچنین بخش C ترمینال 1 را در سال 2017 خراب کردند تا جای کافی برای ترمینال جایگزین آن، یعنی «ایست وینگ» (East Wing) باز شود که به احتمال قوی فعالیت خود را تا سال 2020 شروع می‌کند. ترمینال 2، ترمینال قدیمی این فرودگاه است که در سال 1946 ساخته شد؛ اما امروزه فقط برای پروازهای چارتر زمستانی از آن کمک می‌گیرند. به همین دلیل، امکانات زیادی در این بخش وجود ندارد. مسافران پروازهای ورودی، به این سمت آورده می‎شوند تا بعد از کنترل پاسپورت، چمدان خود را تحویل بگیرند.

دسترسی به مرکز شهر

فرودگاه ژنو، 4 کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد و قبل از اینکه از بخش گمرک آن عبور کنید، دستگاه‌هایی هستند که بلیط وسایل نقلیه‌ی عمومی شهر ژنو (هم اتوبوس و هم قطار) را در اختیار شما می‌گذارند که تا 80 دقیقه می‌توانید به صورت رایگان از آن‌ها استفاده کنید. ایستگاه راه‌‎آهن این فرودگاه به سمت مرکز شهر ژنو و دیگر شهرهای سوئیس حرکت دارد و اتوبوس‌های محلی هم در این مکان توقف می‌کنند. علاوه بر آن، اتوبوس‌هایی مخصوص خط شهر آنسی و «شامونی» که از بهترین مناطق جهان برای اسکی به شمار می‌رود نیز در این فرودگاه وجود دارند. این خدمات در آخر هفته‌های فصل زمستان چند برابر می‌شود و سرویس‌های اتوبوس، شما را به پیست‌های اسکی گوناگونی در فرانسه، سوئیس و ایتالیا می‌رسانند.


آرزو اعظمی آرزو اعظمی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}