معروف ترین خیابان های بارسلون

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1397/4/13
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

برای آن که بتوانید بارسلون را به بهترین نحو بگردید، باید با خیابان های معروفش آشنایی داشته باشید. این راهنما به همین امر اختصاص دارد.

تور اروپا

بارسلون برخی از خیره‌کننده‌ترین شاهکارهای معماری اروپایی را در خود جا داده و به لطف معمارانی چون گائودی، «خوان میرو» (Joan Miro) و «لوئیز دومنک ای مونتانر» (Luis Domenech i Muntaner) گردشگران زیادی برای دیدن آن به اسپانیا سفر می‌کنند. اگر در تور اسپانیا راهی شهر بارسلون شدید، بدانید که در سرتاسر شهر دیدنی‌های جذابی وجود دارد. از بلوارهای معروف گرفته تا کوچه‌های کمتر شناخته شده، نقاط زیادی برای اکتشاف پیش رو دارید. این راهنما را دنبال کنید تا با گلچین معروف‌ترین خیابان‌های بارسلون آشنا شوید.

فهرست معروف ترین خیابان های بارسلون

۱. لا رامبلا

لا رامبلا معروف‌ترین خیابان بارسلون است و از میدان کاتالونیا تا بندر «پورت وی» (Port Vell) امتداد یافته و از محله گوتیک و «راوال» (Raval) می‌گذرد. برای بازدیدکنندگان اینجا به خاطر موقعیت مرکزی‌اش جایی ایده‌آل برای اقامت است و همچنین می‌توانند اتمسفری عالی را هم تجربه کنند. این خیابان با انواع مغازه‌های توریستی، بیش از ۱۰۰ میلیون عابر پیاده از گردشگران، هنرمندان خیابانی و بومیان منطقه را به سمت خود می‌کشد. اینجا هم مانند هر خیابان بی‌همتای دنیا، از چشم جیب بر‌ها و کیف‌ قاپ‌ها دور نمانده و اگر مراقب وسایل خود نباشید ممکن است با تجربه‌ای ناخوشایند روبرو شوید.

خیابان رامبلا

۲. پسیج د گراسیا

«پسیج د گراسیا» (Passeig de Gracia) یکی دیگر از خیابان‌های باهویت بارسلون است که نباید دیدنش را از دست بدهید. این خیابان بعد از لارامبلا قرار داشته و به عنوان جایی برای خرید از مغازه‌های دیزاین شهرت یافته است زیرا بیشترین تمرکز اوتلت استورهای شهر را می‌توانید در آن بیابید. این خیابان با موقعیت مرکزی‌اش از میدان کاتالونیا آغاز شده و در محله «گراسیا» به پایان می‌رسد. همچنین می‌توانید برخی از بهترین هتل‌ها را هم در آن پیدا کنید. ناگفته نماند که کازا باتیو و کازا میلا را هم در این خیابان خواهید دید.

خیابان پسیج د گراسیا بارسلونا

۳. اوینگودا دیاگونال

«اَوینگودا دیاگونال» (Avinguda Diagonal) یکی از بزرگ‌ترین خیابان‌های شهر است که بارسلون را به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم می‌کند. این خیابان ۱۱ کیلومتری جاذبه‌هایی مانند «پالائو رِیال د پدرالبس» (Palau Reial de Pedralbes)، موزه موسیقی، موزه دیزاین، «برج آگبار» (Agbar) و چندین مرکز خرید را به شما پیشنهاد می‌کند. مهم نیست که چطور زمان خود را در این شهر سپری می‌کنید، به‌هرحال چیزهای بی‌همتا و بی‌شماری برای اکتشاف خواهید یافت. در واقع اگر نمی‌توانید سراغ تفریحات لوکس بارسلون بروید، گشت و گذار در این خیابان‌های برجسته می‌تواند بدون هیچ هزینه‌ای شما را به خوبی با شهر آشنا کند.

خیابان اوینگودا دیاگونال در بارسلونا

۴. کرر د مونتکادا

«کرر د مونتکادا» (Carrer de Montcada) پر از کاخ‌های قرون وسطایی به سبک معماری رنسانسی و باروکی با درهای بزرگی است که به حیاط‌های باشکوه ادامه می‌یابند. تمام این کاخ‌ها روزگاری شاهد دوران پرشکوه و ثروت خیابان اصلی قرون وسطایی بارسلون بوده‌اند. نجیب زادگان و تاجران که در عصر تجارت دریایی بسیار غنی شده‌ بودند، خانه‌های بزرگشان را در این خیابان ساختند. یکی از قابل‌توجه‌ترین ساختمان‌های گوتیکی امروزه به موزه پیکاسو اختصاص یافته است. اگر دوست داشته باشید که به تماشای یک اجرای فلامنکوی اصیل بنشینید، می‌توانید مانند مردم بومی به سراغ «پالائو دالماسس» در ساختمان شماره ۲۰ بروید. در اینجا شانس سپری کردن یک شب در کنار مردم بومی را خواهید داشت.

خیابان کرر د مونتکادا در بارسلونا

۵. کرر دلس میرایرس

در نزدیکی کلیسای گوتیکی «سانتا ماریا دل مار» (Santa Maria del Mar) می‌توانید خیابان کوچکی به نام «کرر دلس میرایرس» (Carrer dels Mirallers) را پیدا کنید. این خیابان یک گوهر ارزشمند پنهان شده در این نواحی است که از قدم زدن در آن هرگز پشیمان نخواهید شد. این خیابان در بارسلونا زمانی به عقیده مردم توسط ارواح شیطانی تسخیر شده بود. چرا؟ «جاسینت ورداگر» (Jacint Verdaguer) یک نویسنده اسپانیایی که از بزرگ‌ترین شاعران کاتالونیا بود، در سال ۱۸۷۰ به یک کشیش بدل شد. چند سال بعد او در میانه بحران شخصیتی عمیقی، به معاشرت با روشن بینان و جادوگران پرداخت. بعد از آن خود در خانه‌اش در این خیابان به تمرین جادوگری پرداخت و مردم اعتقاد داشتند که او ارواح شیطانی را به این خیابان کشاند و هنوز در هم اینجا پرسه می‌زنند. حال و هوای رازآلود این خیابان تجربه‌ای متفاوت را برایتان می‌سازد. البته مغازه‌های صنایع دستی جذاب آن هم بسیار دیدنی هستند.

خیابان کرر دلس میرایرس در بارسلونا

۶. پسج دل بورن

«پسج دل بورن» (Passeig del Born) یک بلوار افسونگر قدیمی است و محور اصلی محله «اِل بورن»، محله هنری شهر به شمار می‌رود. زندگی شبانه اینجا بسیار پرشور بوده و در گذشته مرکز اصلی فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی به شمار می‌رفته است. مردم در اینجا تجارت و کار می‌کردند و رویدادهای مختلف را جشن می‌گرفتند. امروزه کافه‌های جذاب و حتی بعضی از بهترین رستوران های بارسلون را می‌توانید در امتدادش ببینید و بوتیک‌های مستقل هم اتمسفر خوبی ایجاد کرده‌اند.

خیابان پسیج دل بورن در بارسلونا

۷. کرر دل بیسبه

«کرر دل بیسبه» (Carrer del Bisbe) در کنار «کلیسای جامع گوتیک» واقع شده و پلی نئوگوتیک را در خود جا داده که از بالای خیابان عبور می‌کند. «پل بیشاپ» (Bishop’s Bridge) از گذشته یکی از جذابیت‌های محله گوتیک بوده و داستان‌های زیادی پیرامونش به گوش می‌رسد. خوشبختانه برای کسانی که در خیابان کرر دل بیسبه گردش می‌کنند شانس فرار از جمعیت زیاد میادین نزدیک وجود دارد و می‌توانند به راحتی به تحسین ترکیب طراحی‌های گوتیکی و نئوگوتیکی هر دو طرف بپردازند.

خیابان کرر دل بیسبه در بارسلونا

۸. پورتال دل آنخل

«پورتال دل آنخل» (Portal del Ángel) خیابانی پیاده رو در نزدیکی میدان کاتالونیا بوده و بخشی از محوطه بزرگ خریدی را تشکیل می‌دهد که از اوینگودا دیاگونال و محله گوتیک آغاز می‌شود. اینجا یکی از پربازدیدترین خیابان‌های شهر به شمار می‌رود و در تمام ماه‌های سال جمعیت زیادی از مردم بومی و گردشگران را در آن خواهید دید. پورتال دل آنخل گران‌ترین خیابان اسپانیا بوده و مرکز خرید بزرگ «ال کورته اینگلس» (El Corte Inglés) هم در آن قرار دارد.

خیابان پورتال دل آنخل در بارسلونا

پرسش‌های متداول

معروف ترین خیابان های بارسلون کدامند؟
میتوان از معروف ترین خیابان های بارسلون به لا رامبلا، پسیج د گراسیا، اوینگودا دیاگونال، کرر د مونتکادا و... اشاره کرد.
کرر دلس میرایرس کجاست؟
در نزدیکی کلیسای گوتیکی «سانتا ماریا دل مار» (Santa Maria del Mar) می‌توانید خیابان کوچکی به نام «کرر دلس میرایرس» (Carrer dels Mirallers) را پیدا کنید.
صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}