با جاذبه های پنهان کاتماندو آشنا شوید

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1398/6/23
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

آیا دوست دارید از جاذبه‌های گردشگری معمول کاتماندو فراتر روید و جاهایی را در سفر به این شهر تجربه کنید که از دید بسیاری ار مسافران و گردشگران جا می‌مانند؟

تور اروپا

کاتماندو در هیمالیا واقع شده و نه تنها پایتخت نپال که بزرگ‌ترین شهر آن است. این شهر در طول تاریخش مرکز فرهنگی و هنری کشور نیز بوده و آب و هوای کوهستانی دلپذیری دارد. زیبایی طبیعی کاتماندو بی‌بدیل است و از آن یک مقصد گردشگری ایده آل می‌سازد.

بهترین زمان بازدید از این شهر بین مارس تا اکتبر است که تابستان‌های مرطوب آغاز شده و گل‌ها در هر گوشه و کنار سبز می‌شوند. فرهنگ شهر، غذاها، فستیوال‌ها و رویدادهای آن در سرتاسر جهان شناخته شده بوده و از هر گوشه گردشگرانی را به خود جلب می‌کند. شهر کاتماندو در دامنه هیمالیا، به خاطر کوه اورست که از زیباترین کوه‌های جهان هم هست شهرت داشته و مسیر کمپ اول کوهنوردی آن نیز در همین شهر قرار دارد. البته دیدنی‌ها و اهمیت کاتماندو به همین جا ختم نمی‌شود و در این راهنما به جاذبه‌های پنهان آن خواهیم پرداخت تا تجربه‌ای کامل و متفاوت داشته باشید.

۱. دره بارون

دره بارون (Barun Valley) از هر طرف با کوهستان‌های برفی باشکوه احاطه شده و در قلب زیبایی طبیعی بکر پارک ملی ماکالو بارون (Makalu Barun National Park) قرار دارد. زیبایی تماشایی این منطقه از دل قصه‌های پریان بیرون آمده و در موقعیتی عالی واقع شده است. این دره در امتداد مسیر کوهپیمایی کمپ اول اورست در منطقه سانکهوواسابا (Sankhuwasabha) قرار دارد. شما تنها بعد از چند روز کوهپیمایی می‌توانید به این مقصد رویایی برسید. این دره زیستگاه بیش از ۳۰۰۰ گونه مختلف بوده و منظره‌ای به همان اندازه متنوع و دلپذیر دارد. آبشارهایی که از بالای کوه‌ها به پایین سرازیر می‌شوند یک بهشت واقعی روی زمین را به شما نشان می‌دهند.

دره بارون - کاتماندو

۲. دریاچه تاوداها

دریاچه تاوداها (Taudaha Lake) در حومه کاتماندو واقع شده و زیستگاه طبیعی پرندگان مهاجر، ماهی‌های بومی و گل‌های رنگارنگ است. دریاچه با پوشش گیاهی سر سبزی احاطه شده و زیبایی بکر آن واقعاً برای ذهن، جسم و روح آرام‌بخش و دل انگیز است. می‌توانید به سادگی با یک ماشین یا با استفاده از سیستم حمل و نقل محلی به اینجا برسید. در زمستان هزاران پرنده مهاجر به اینجا کوچ می‌کنند در نتیجه اگر به تماشای پرندگان علاقه دارید بهترین زمان برای شما این فصل خواهد بود.

دریاچه تاوداها - کاتماندو

۳. تپه های چاندراگیری

تپه‌های چاندراگیری (Chandragiri) در نواحی روستایی کاتماندو و در فاصله ۷ کیلومتری نزدیک‌ترین شهرک یعنی تانکوت (Thankot) واقع شده‌اند. این تپه‌ها از خود شهر کاتماندو با ماشین یک ساعت فاصله داشته و قله‌هایشان پوشش گیاهی سبز و فشرده‌ای دارند که با گل‌های زیبایشان کوهپیمایان را مسحور می‌کنند. از اینجا می‌توانید برخی از بهترین مناظر کاتماندو را تماشا کرده و در سمت دیگر شاهد اورست باشکوه باشید که با ارتفاعات برف گرفته‌اش خودنمایی می‌کند.

تپه های چاندراگیری - کاتماندو

۴. دهکده بالتالی

دهکده بالتالی (Balathali) در منطقه کاورِپالانچوک (Kavrepalanchok) واقع شده و از کاتماندو ۳۰ کیلومتر فاصله دارد. خود دهکده به لطف پروژه‌های توسعه جوامع محلی، خودکفا و بسیار دیدنی است. امروزه این دهکده به خاطر اقامتگاه‌های آرام و تجربه اقامت در میان مزارع، کلبه‌های کوهستانی و تپه‌های زیبا شهرت زیادی دارد. بالتالی در میان گردشگرانی که از دره کاتماندو بازدید می‌کنند و دنبال تجربه یک زندگی دهقانی در نپال هستند محبوبیت فزاینده‌ای کسب کرده است.

دهکده بالتالی - کاتماندو

۵. سیدا گوفا

محوطه مقدس سیدا گوفا (Siddha Gufa) در فاصله ۱۳۰ کیلومتری از کاتماندو، در بیمال ناگار»(Bimal Nagar) منطقه تاناهو (Tanahu) واقع شده است. این غار زیبا در دل کوهستان قرار داشته و بزرگ‌ترین غار نپال و دومین غار بزرگ آسیای جنوبی محسوب می‌شود. ماشین‌هایی هستند که به راحتی شما را به بیمال ناگار می‌رسانند. از اینجا باید یک ساعت و نیم پیاده روی کنید تا به غارها برسید. پله‌ها و مسیرهای کوهپیمایی مشخصی برای این کار وجود دارند. این ناحیه برای صخره‌نوردی هم مشهور بوده و علاقه‌مندان طبیعت و آدرنالین را به یک میزان جذب می‌کند.

سیدا گوفا - کاتماندو

۶. غار گوراکنات

غار گوراکنات (Yogi Gorakhnath) در نپال غربی، در منطقه گورکا واقع شده و از کاتماندو با ماشین چهار ساعت فاصله دارد. این شهر کوچک از زمان اقامت این قدیس این نام را به خود گرفت و اهمیت فرهنگی زیادی در نپال و هندوئیسم دارد. این غار در دل مجموعه‌ای از فرورفتگی‌ها واقع شده و برای بازدیدش باید از تپه بالا بروید. داخل غار مجسمه «گوراکنات بابا» را می‌بینید که خداوار پرستیده می‌شود.

غار گوراکنات - کاتماندو

۷. باغ های چای بوتچاور

باغ‌های چای بوتچاور (Bhotechaur) در فاصله ۳۰ کیلومتری شمال شرق کاتماندو واقع شده‌اند. این دهکده با باغ‌های چای احاطه شده و تا جایی که چشم کار می‌کند تپه‌های سبز و آرام می‌بینید. این منطقه به باغ چای اورست هم شهرت دارد و به خاطر مناظر پانورامیکش به یکی از مقاصد گردشگری محبوب نپال تبدیل شده است. کسانی که به دنبال جایی دنج برای پیک نیک یا کوهپیمایی هستند نیز به اینجا سر می‌زنند. ریلکس کردن در این منطقه سبز و آرام بسیار دلپذیر خواهد بود.

باغ چای بوتچاور - کاتماندو

۸. شکارگاه دورپاتان

شکارگاه دورپاتان (Dhorpatan) در سال ۱۹۸۷ تأسیس شده و تنها شکارگاه نپال به شمار می‌رود. این شکارگاه حفاظتی تماشایی، سه منطقه روکوم (Rukum)، میاگدی (Myagdi) و باگلونگ (Baglung)‌ را در بر می‌گیرد و از غرب کاتماندو ۱۰ ساعت فاصله دارد. مناظر این شکارگاه از جنگل‌های انبوه گرفته تا علفزارهای سبز تنوع دارند و بسیار مسحور کننده هستند. در اینجا می‌توانید گونه‌های بسیار متنوعی از جانوران و گیاهان را تماشا کنید. هر چیزی در این شکارگاه منحصر به فرد است.

شکارگاه دورپاتان - کاتماندو

۹. دریاچه روپا

دریاچه روپا (Rupa) در فاصله ۲۰۰ کیلومتری غرب کاتماندو و در شهر پخارا واقع شده است. این دریاچه زیبا زیستگاه گیاهان و پرندگان بسیار نادری است و سومین دریاچه بزرگ نپال به شمار می‌رود. روپا در ارتفاع ۶۰۹ متری قرار داشته و بهترین زمان بازدید از آن بین ماه مارس تا اکتبر است که گل‌های خیره کننده‌اش در اوج شکوفایی هستند.

دریاچه روپا - کاتماندو

۱۰. صومعه پولاهاری

صومعه پولاهاری (Pullahari) در گوکارنشوور (Gokarneshwor) شهر کاتماندو واقع شده است. این صومعه بودایی بسیار زیبا بوده و مناظر باشکوهی از هیمالیا را به بازدیدکنندگان پیشکش می‌کند. باغ‌ها رنگارنگ و زیبایی از هر طرف این بنا را احاطه کرده‌اند و اگر دنبال جایی برای ریلکس کردن هستید، می‌توانید روی آن حساب کنید. به خاطر ناشناخته بودن اینجا بین گردشگران معمولی، با جمعیت زیادی روبه‌رو نخواهید شد. تنها چیزی که می‌بینید راهب‌هایی هستند که می‌توانند با درس‌های زندگی شما را آرام و آگاه کنند.

صومعه پولاهاری - کاتماندو

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}