معرفی مهم ترین جاذبه های کره جنوبی

رضا‍ رجب پور
 • رضا‍ رجب پور
 • 1398/10/24
 • 14 دیدگاه
{{selectedRate}}

جاهای دیدنی کره جنوبی، جاذبه های گردشگری مدرن و سنتی را تشکیل می دهد. به همین دلیل کره به کشور تضادها معروف است.

تور اروپا

کره جنوبی با فرهنگ، تاریخ، غذاها و مردمان شگفت‌انگیز خود، هر مسافری را به سمت خود می‌کشاند. کره جنوبی تاریخی طولانی و شگفت‌انگیز دارد و میزبان فرهنگی حیرت انگیز، غذاهایی عالی، مردمانی مهربان و زیرساخت‌های توریستی بسیار خوب نظیر قطارهای سریع‌السیر است. کره‌ی جنوبی همچنین با داشتن جاذبه‌های گردشگری گسترده، از معابد بودائی در قله‌های کوه گرفته تا آسمان‌خراش‌های مدرن در سئول، کشورها تضادها محسوب می‌شود.

کره همچنین دارای یکی از منحصربه‌فردترین جاذبه‌های جهان است که می‌توان از آن دیدن کرد؛ سرزمینی ناشناخته که بخشی از مرز نظامی میان دو کشور کره‌ی شمالی و جنوبی است و همچنان در حالت جنگی قرار دارد.

فهرست جاهای دیدنی کره جنوبی

جاذبه های کره جنوبی

اگر قصد سفر به کره‌ جنوبی در آینده‌ی نزدیک را دارید، این فهرست بلندبالا از جاذبه‌های گردشگری کره‌ی جنوبی را مطالعه کنید.

۱. کاخ چانگ دیوک گونگ

از میان ۵ کاخ بزرگی که در قرن پانزدهم میلادی از سوی خاندان چوسان (Joseon) در اطراف سئول ساخته شد، کاخ چانگ دیوک گونگ همواره اقامتگاه سلطنتی محبوب پادشاهان بوده است.

چانگ‌دیوک‌گونگ جایی است که پادشاه و خاندان سلطنتی زندگی روزانه‌ی خود را در آن سپری می‌کردند. اینجا یک ساختمان نیست، بلکه مجموعه‌ای از ساختمان‌های مختلف است که هرکدام از آن‌ها کارکردی متفاوت دارند.

برخی محل اقامت خاندان سلطنتی و برخی دیگر کتابخانه، اتاق غذاخوری و اتاق ملاقات هستند. مطمئن شوید که حتماً بخشی از زمان بازدید خود از این کاخ را به بازدید از باغ ۳۰ هکتاری کاخ در پشت محوطه‌ی اصلی اختصاص می‌دهید. این باغ پر از راه‌های مختلف، فضاهای سبز، ساختمان‌های پاگودا، جویبارها و دریاچه‌های رنگارنگ است.

جاهای دیدنی کره جنوبی

۲. بوسان

آیا می‌دانستید که می‌توان در کره‌ی جنوبی کنار ساحل دریا رفت؟ بوسان دومین شهر بزرگ کره‌ی جنوبی است و مناطق ساحلی آن پر از سواحل و اقامتگاه‌های زیباست. در اینجا فرهنگ و تاریخ موج می‌زند. به هنگام سفر به شهر بوسان، حتماً از معبد بئومئوسا و دهکده‌ی گامِچئون (Gamecheon) دیدن کنید. گامچئون یک دهکده با معماری اروپایی بر فراز صخره‌ای مشرف به دریاست و ورژن کره‌ای منطقه‌ی سانتورینی در یونان به شمار می‌آید.

عاشقان غذاهای دریایی باید حتماً به بازار جاگالچی (Jagalchi)، بزرگ‌ترین بازار تجاری غذاهای دریایی کره، سر بزنند. بخشی از این بازار به روی مصرف‌کنندگان باز است و رستوران‌های فراوانی در آن وجود دارد که خریدهای شما را برایتان می‌پزند. درنتیجه شما می‌توانید ماهی‌های خریداری‌شده‌ی خود را در همان بازار میل کنید.

جاهای دیدنی کره جنوبی

۳. جئونجو

این شهر تاریخی، زمانی پایتخت معنوی خاندان چوسان بود. جئونجو حدود ۹۰ دقیقه با قطار تا سئول فاصله دارد. اینجا خانه‌ی بسیاری از معابد باستانی در دهکده‌ای با خانه‌های تاریخی و قدیمی است. این دهکده‌ها در سراسر کره یافت می‌شوند و در آن‌ها محله‌های باستانی و خانه‌های قدیمی محافظت‌شده‌ای به چشم می‌خورد.

این دهکده‌ها به بازدیدکنندگان حس زندگی در کره‌ی باستان را می‌دهند. برخی از این خانه‌ها به روی تورهای گردشگری باز هستند و برخی دیگر تبدیل به موزه، رستوران و هتل شده‌اند.

جاهای دیدنی کره جنوبی

۴. برج سئول

بله. هرکسی که از سئول دیدن می‌کند، باید بالای برج سئول برود و این شهر را از نمایی ۳۶۰ درجه ببیند. برج سئول تقریباً بر روی کوهی بنا شده و همراه با بلندی خود برج، به شما امکان ایستادن در ارتفاع ۵۰۰ متری از سطح دریا و شهر را می‌دهد. اما بد نیست کمی هم در منطقه‌ی کوهستانی اطراف برج گشت‌وگذار کنید.

برج سئول در نزدیکی قله‌ی کوه نامسان (Namsan) و محوطه‌ی پارک نامسان قرار دارد. در این پارک مسیرهای کوه‌پیمایی فراوانی به چشم می‌خورد که همگی آن‌ها چند دقیقه تا مرکز تجاری شهر سئول فاصله دارند.

در سئول یک تله‌کابین وجود دارد که شما را از شهر به محوطه‌ی زیر برج می‌برد. شما می‌توانید از اینجا به کوهنوردی در اطراف بپردازید. پس از بالا رفتن از کوه و سوار شدن بر تله‌کابین، بخشی از زمان خود را به دیدار از دهکده‌ی نامسان هانوک (Namsan Hanok) اختصاص دهید. این دهکده شامل ۵ هانوک یا خانه‌ی قدیمی و سنتی کره‌ای می‌شود که مورد مرمت قرار گرفته‌اند.

جاهای دیدنی کره جنوبی

۵. دهکده بوکچون هانوک

دهکده‌های هانوک که در معدود نقاط سئول و سراسر کره یافت می‌شوند، موزه‌های زنده هستند. آن‌ها محله‌های باستانی حفاظت‌شده و بازسازی‌شده هستند. برخی از این دهکده‌ها نظیر بوکچون هانوک در مکان اصلی خود قرار دارند، درحالی‌که برخی دیگر از دهکده‌ها به سبک باستانی و با خانه‌های قدیمی در هر جایی از کره ساخته شده‌اند.

این دهکده‌ها به بازدیدکنندگان فرصت مشاهده‌ی حال و هوای زندگی در یک خانه‌ی باستانی و همچنین چگونگی زندگی در ۶۰۰ سال پیش کره را می‌دهند. می‌توان در این دهکده خیابان‌های باریک و کوچک را تجربه کرد و به کاوش فرهنگ کره‌ای رفت؛ زیرا بسیاری از خانه‌های قدیمی تبدیل به موزه شده‌اند یا اینکه به تشریح فرهنگ کره‌ای می‌پردازند. برخی از این خانه‌ها اختصاصی هستند و برخی دیگر تبدیل به هتل شده‌اند.

دهکده‌ی بوکچون هانوک مکانی محبوب برای گشت‌وگذار است، زیرا درست در مرکز سئول، بین کاخ گیونگ‌بوک‌گانگ (Gyeongbokgung) و کاخ چانگ‌دیوک‌گونگ، قرار دارد.

جاهای دیدنی کره جنوبی

۶. پارک ملی سئوراکسان

این شگفتی طبیعی اسرارآمیز نیز به‌مانند پارک ملی یوسمیته (Yosemite) دارای کوه‌ها، دریاچه‌ها، آبشارها، نهرها و کیلومترها مسیر کوه‌پیمایی و پیاده‌روی است و به شما اجازه‌ی کاوش در اطراف خود را می‌دهد. پارک ملی سئوراکسان (Seoraksan) به تنوع طبیعی آن معروف است، زیرا در این پارک بیش از ۱,۵۰۰ گونه‌ی جانوری و بیش از هزار گونه‌ی متفاوت گیاهی وجود دارد.

درون پارک ملی سئوراکسان دو معبد بودائی نیز وجود دارد. یکی از این معابد به «معبد یک‌صد حوضچه» معروف است، زیرا در اطراف آن حوضچه‌های فراوانی وجود دارد که از جویبارهای کوهستانی تغذیه می‌شوند.

وقتی‌که از پیاده‌روی خسته شدید، یک تله‌کابین وجود دارد که شما را به بالای کوه سئوراکسان با منظره‌ای خارق‌العاده از کوه‌ها و دره‌ها می‌برد. پارک ملی سئوراکسان با اتوبوس ۴ ساعت و با خودروی شخصی ۳ ساعت تا سئول فاصله دارد.

جاهای دیدنی کره جنوبی

۷. منطقه غیرنظامی در مرز دو کره

ازآنجایی‌که دو کشور کره‌ی شمالی و جنوبی همچنان در وضعیت جنگی نسبت به هم قرار دارند، در مرز میان این دو کشور، یک منطقه‌ی غیرنظامی (DMZ) وجود دارد که به‌شدت تحت مراقبت بوده و مین‌گذاری شده است. دیدار از این منطقه تنها در قالب تورهای گردشگری امکان‌پذیر است. این منطقه ۴ کیلومتر عرض دارد و به منطقه امنیتی مشترک معروف است. نزدیک‌ترین شهر به این منطقه پانمونجوم (Panmunjom) است.

تور بازدید از این محوطه شامل یک بازدید از فروشگاه خرید سوغاتی در کره شمالی و اتاق کنفرانس کمیسیون آتش‌بس ارتش می‌شود. بازدیدکنندگان می‌توانند در این محوطه پا به آن‌سوی مرز کره‌ی شمالی بگذارند، درحالی‌که همچنان در اتاق بین مرزی هستند. این محوطه و اطراف آن دارای چندین برج دیدبانی، پارک و موزه نیز است.

جاهای دیدنی کره جنوبی

۸. موزه ملی کره

سئول به‌عنوان پایتخت کره، میزبان موزه‌های فراوانی است. بزرگ‌ترین موزه‌ی این شهر، موزه‌ی ملی کره نام دارد و شبیه به موزه‌ی متروپولیتن در نیویورک است. اینجا مکانی است که نمی‌توان از همه جای آن در یک روز دیدن کرد. کلکسیون‌های گسترده‌ی این موزه شامل هنر، تاریخ و باستان‌شناسی می‌شوند و تاریخ و فرهنگ و زندگی مردمان کره را روایت می‌کنند.

اگر زمان شما برای بازدید از پایتخت کره محدود است، این موزه یک جاذبه‌ی گردشگری عالی به شمار می‌آید. کلکسیون‌های این موزه بسیار متنوع هستند و قدمت برخی از آثار موجود در آن‌ها به یک میلیون سال قبل بازمی‌گردد.

موزه‌ی ملی کره به‌طور ویژه برای خانواده‌ها و کودکان شگفت‌انگیز است، زیرا طیف گسترده‌ای از آثار تاریخی را در خود دارد. هر چیزی، از ابزارهای عصر حجر گرفته تا شبکه‌ی مدرن هنری از هنرمندان کره‌ای، در این موزه یافت می‌شود.

جاهای دیدنی کره جنوبی

۹. مرکز جهانی لوته

درست در مرکز شهر سئول، یک پارک تفریحی قرار دارد. اینجا مکانی جذاب برای گذران اوقات روز و غرق شدن در فرهنگ تجاری واقعی کره‌ای است. مرکز جهانی لوته (Lotte) شامل یک هتل، سالن‌های نمایش فیلم، یک موزه‌ی اقوام با نمایش‌های سنتی و تفریحاتی نظیر پیست پاتیناژ می‌شود.

دیدار از این مرکز هم برای بچه‌ها و هم بزرگ‌ترها جذاب است و صرف‌نظر از وسایل بازی و جاذبه‌های آن، مراکز خرید و کارگاه‌های هنری و نمایش‌های فرهنگی بی‌شماری برای تماشا در مرکز جهانی لوته وجود دارد. در این مرکز، یک تم پارک سرپوشیده‌ی بزرگ و یک تم پارک روباز به نام جزیره‌ی جادویی نیز به چشم می‌خورد.

برای یک تجربه‌ی بزرگ‌تر از یک تم پارک روباز، به پارک اورلند در خارج از سئول بروید که نسخه‌ی کره‌ای دیزنی‌لند به‌حساب می‌آید. این پارک حدود ۴۵ دقیقه تا سئول فاصله دارد.

جاهای دیدنی کره جنوبی

۱۰. کاخ گیونگ بوک گانگ

مجموعه کاخ گیونگ بوک گانگ، موسوم به کاخ شمالی، دوران پرآشوبی را در تاریخ کره پشت سر گذاشته است. این کاخ در سال ۱۳۹۵ میلادی در دوران خاندان چوسان ساخته شد و یکی از ۵ کاخ بزرگ در اطراف سئول است. گیونگ‌بوک‌گانگ در طول تاریخ بمباران و تخریب شد و بارها مورد مرمت قرار گرفت. این کاخ حتی در سال ۱۵۹۲ به اشغال ژاپنی‌ درآمد.

آخرین بازسازی گیونگ‌بوک‌گانگ به سال ۱۹۹۰ بازمی‌گردد. حتماً از عمارت گیونگ‌هوئِرو (Gyeonghoeru) و حوضچه‌ی هایِنگ‌وون‌جیونگ (Hyangwonjeong) در این کاخ دیدن کنید. این دو بخش یادگاری برجای‌مانده از بناهای اصلی کاخ در دوره‌ی امپراطوری چوسان هستند.

می‌توان همراه با تورهای پیاده‌روی هم از این مجموعه دیدن کرد. درون این محوطه دو موزه (موزه ملی کاخ و موزه ملی اقوام) قرار دارد که هردوی آن‌ها ارزش بازدید را دارند.

جاهای دیدنی کره جنوبی

۱۱. پارک ملی و دریایی هالیئو

این پارک ملی زیبا شامل کیلومترها ساحل بکر با بیش از ۳۰۰ جزیره‌ی مجزا می‌شود. هرکدام از این جزایر دارای مسیر پیاده‌روی مختص به خود با منظره‌ای تماشایی رو به اقیانوس و صخره‌ها است. این محوطه همچنین شامل یک تله‌کابین می‌شود.

مسیر تله‌کابین حدود ۲.۴ کیلومتر است و ۹ دقیقه طول می‌کشد تا گردشگران به بالای آن برسند. پاداش شما در آن بالا، مناظری حیرت‌انگیز از اطراف و ساحل و همچنین جزیره‌ی ژاپنی دائِمادو (Daemado) است. پارک ملی هالیئو (Hallyeo) حدود یک ساعت با اتوبوس یا خودروی شخصی تا مرکز شهر سئول فاصله دارد.

جاهای دیدنی کره جنوبی

۱۲. معبد بولگوکسا

یکی از تماشایی‌ترین معابد بودائی در کره، معبد بولگوکسا (Bulguksa) نام دارد که از نظر بسیاری، مهم‌ترین معبد این کشور است. این معبد به‌طور رسمی از سوی دولت کره به‌عنوان قدیمی‌ترین و زیباترین معبد انتخاب شده است. معبد بولگوکسا خانه‌ی ۷ گنجینه‌ی ملی کره، پاگوداهای مقدس و مجسمه‌هایی از بودا است.

این معبد در دامنه‌ی کوه توهام (Toham) در جونگجو (Gyeongju)، پایتخت باستانی کره، قرار دارد. اینجا شهری بسیار تاریخی است و به خاطر محوطه‌ها و معابد تاریخی آن به «موزه‌ای بدون دیوار» معروف است. جونگجو تقریباً ۲.۵ ساعت با قطار سریع‌السیر تا سئول فاصله دارد.

جاهای دیدنی کره جنوبی

۱۳. خانه آبی

خانه آبی نام خود را از عمارت‌ها و ساختمان‌هایی با سقف‌های آبی‌رنگ گرفته است. این خانه که بیشتر شبیه به کاخ سفید در واشنگتن است، محل اقامت رئیس‌جمهور کره محسوب می‌شود. این مجموعه‌ی کاملاً امنیتی همچنین میزبان بسیاری از دفاتر دولت قانونی کره و سالن‌های ملاقات رسمی است.

اینجا مکانی شگفت‌انگیز برای بازدید است، زیرا شما را با دولت مدرن کره و فرهنگ رسمی این کشور آشنا می‌کند. تور دیدار از این خانه شما را به اتاق‌های ملاقات و اتاق‌های پذیرایی از مقامات رسمی کشورهای دیگر می‌برد.

این تور یک ساعت به طول می‌انجامد و شما باید به دلایل امنیتی، حتماً از قبل در آن ثبت‌نام کنید.

جاهای دیدنی کره جنوبی

۱۴. جزیره جیجو

این جزیره‌ی آتش‌فشانی که به‌اندازه‌ی یک سفر هوایی یک‌ساعته تا سئول فاصله دارد، مقصد بسیار محبوبی در کره‌ی جنوبی است. این جزیره به سواحل زیبا و تاریخ و فرهنگ غنی خود افتخار می‌کند. بلندترین کوه کره، هالاسان (Hallasan)، به همراه کیلومترها غار بزرگ از جنس لاوا در جزیره جیجو قرار دارند. می‌توان از این غارها از جنس مواد مذاب سرد شده دیدن کرد. ابعاد این غارها در اندازه‌ی تونل‌های راه‌آهن است.

هر زمان در جیجو بودید، حتماً از ساحل جونگمون (Jungmun) برای تماشای زنان غواص دیدن کنید. این زنان بدون هیچ تجهیزاتی به زیر آب می‌روند تا بتوانند انواع مختلف ماهی‌ها را به‌عنوان غذای دریای صید کنند. این سنت صدها سال پیش و زمانی رواج یافت که مردان محلی همگی با قایق‌های ماهیگیری به دریا می‌رفتند. این جزیره همچنین کیلومترها مسیر پیاده‌روی دارد و در آن چشمه‌های آب گرم فراوانی یافت می‌شود.

جاهای دیدنی کره جنوبی

۱۵. دروازه گوانگوامون

این جاذبه‌ی گردشگری، یک دروازه‌ی بزرگ است که در گذشته به پشت دیوارهای دژی راه داشت که کاخ گیونگ‌بوک‌گانگ در وسط آن بود. این دروازه همراه با کاخ گیونگ‌بوک‌گانگ در قرن پانزدهم میلادی ساخته شد، اما بارها تخریب شد و مجدداً مورد بازسازی قرار گرفت.

دروازه‌ی گوانگوامون (Gwanghwamun) در سال ۲۰۱۰ به مکان اصلی خود در مقابل کاخ و میدان گوانگوامون بازگشت و با مصالح اصلی و قدیمی مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت. مرمت قبلی این دروازه با استفاده از روش‌های بازسازی غیرسنتی و با مصالحی چون بتن انجام گرفته بود، اما دروازه‌ی جدید به روشی کاملاً سنتی بازسازی و در ساخت آن از چوب و مصالح دست‌ساز استفاده شده است.

هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۲ بعدازظهر در مقابل این دروازه، مراسم تغییر نیروهای امنیتی برگزار می‌شود. این مراسم از سال ۱۴۶۹ میلادی تا به امروز همچنان پابرجا است.

جاهای دیدنی کره جنوبی

۱۶. معبد جینگوانسا

این معبد باستانی حدود ۱۵ دقیقه تا مرکز سئول فاصله دارد و تجربه‌ای از یک معبد بودائی و یک پارک ملی زیبا در کره است. معبد جینگوانسا (Jingwansa) که اولین بار در ۳,۰۰۰ سال پیش ساخته شد، برنامه‌های متعددی برای آشنایی گردشگران با سبک زندگی بودائی و راهبان مقدس دارد.

می‌توان در برنامه‌ی اقامتی این معبد شرکت کرد و یک شب را میهمان جینگوانسا بود، یا اینکه صرفاً به خوردن یک غذای گیاهی در این معبد بسنده کرد و به سراغ کاوش در ساختمان و مکان‌های مقدس آن رفت. شما همچنین می‌توانید از این منطقه، صرفاً برای گشت‌وگذار در اطراف پارک ملی بوکانسان (Bukhansan)، به‌عنوان خانه‌ی این معبد، دیدن کنید.

در این محوطه کیلومترها مسیر کوه‌پیمایی به همراه ۳ قله برای صعود وجود دارد. صرف‌نظر از قله‌ها و جنگل‌ها و مناظر زیبای اطراف، در امتداد مسیر کوه‌پیمایی خرابه‌هایی از یک قلعه‌ی باستانی نیز به چشم می‌خورد.

جاهای دیدنی کره جنوبی

۱۷. ایتائه وون

اینجا یک مکان توریستی پر از مغازه‌های خرید سوغاتی و غذای خیابانی است، اما محله‌ی ایتائه‌وون (Itaewon) مکانی فوق‌العاده‌ برای قدم زدن در همین حوالی نیز محسوب می‌شود. جذابیت ایتائه‌وون زمانی بیشتر می‌شود که ساکنان آن در هنگام شب برای خرید، غذا خوردن و ملاقات با یکدیگر از خانه بیرون می‌آیند.

شور و حالی در این محله وجود دارد که اتمسفر بین‌المللی سئول را به نمایش می‌گذارد. شما در این محله خانواده‌ها، کودکان و زوج‌های کره‌ای فراوانی را خواهید دید که همگی در حال لذت بردن از خرید و صرف غذا در رستوران‌ها هستند.

افرادی که به دنبال امتحان کردن یک غذای اصیل کره‌ای هستند، نباید به ایتائه‌وون بیایند؛ اما اینجا محلی برای امتحان کردن انواع غذاهای بین‌المللی نظیر پیتزاهای ایتالیایی و همبرگرهای آمریکایی در سئول است.

جاهای دیدنی کره جنوبی

پرسش‌های متداول

مهم ترین جاذبه های کره جنوبی کدام است؟
از مهم ترین جاذبه های کره جنوبی میتوان به کاخ چانگ دیوک گونگ، بوسان، جئونجو، برج سئول، دهکده بوکچون هانوک و... اشاره کرد.
پارک ملی سئوراکسان کجاست؟
پارک ملی سئوراکسان نیز به‌مانند پارک ملی یوسمیته (Yosemite) دارای کوه‌ها، دریاچه‌ها، آبشارها، نهرها و کیلومترها مسیر کوه‌پیمایی و پیاده‌روی است
رضا‍ رجب پور رضا‍ رجب پور
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}