گشتی در میان شگفت انگیزترین قلعه‌ های سالزبورگ

رضا‍ رجب پور
 • رضا‍ رجب پور
 • 1398/12/6
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

قبل از سفر به اتریش باید بدانید قلعه‌های سالزبورگ یکی از جاذبه‌های منحصربه‌فرد اتریش است. این قلعه‌های شگفت‌انگیز به صدها سال قبل تعلق دارند و گنجینه‌ای از رازهای سربه‌مهر هستند.

تور اروپا

عاشقان تاریخ و معماری به یک اندازه از فرصت کشف بخشی از تاریخ منحصربه‌فرد سالزبورگ اتریش در میان سازه‌های اسرارآمیز آن خوشحال خواهند شد.

هرکدام از این بناها صدها سال قبل ساخته شده‌اند و کاربردهای نظامی، مذهبی، خانوادگی و سلطنتی داشته‌اند. این قلعه‌های عظیم که بر فراز شهر سر برآورده‌اند و در جنگل‌ها مخفی شده‌اند، راهی برای سفر به گذشته‌ی اتریش هستند.

قلعه سالزبورگاین مقاله شما را به دنیای قلعه‌های اسرارآمیز سالزبورگ می‌برد.

قلعه موشام

این بنای قرون وسطایی به طرز شگفت‌انگیزی در دره‌ی سرسبز مور (Mur) سر برآورده است. قلعه‌ی موشام (Moosham) که بر فراز تپه‌ای صخره‌ای قرار دارد، نمای حیرت‌انگیزی از اطراف را به بازدیدکنندگان خود می‌دهد.

این قلعه به عصر رومیان در قرون وسطی تعلق دارد و اساساً کاربرد نظامی داشته است. قلعه‌ی اسرارآمیز موشام در دهه‌ی ۱۹۸۰ مورد مرمت قرار گرفت و حالا خانه‌ی کلکسیونی از آثار هنری و عتیقه، متعلق به ساکنان پیشین آن، است.

قلعه موشام - سالزبورگ

قلعه هوهن ورفن

هوهن‌ورفِن (Hohenwerfen) که ۹۰۰ سال قدمت دارد، یکی از سلطه‌جویانه‌ترین بناهایی است که با افتخار در دره‌ی زالساخ (Salzach) ساخته شده و در پشت سر خود منظره‌ای تماشایی از کوه‌های آلپ دارد و همچنین یکی از جاهای دیدنی سالزبورگ به شمار می‌رود.

تورهای مختلف از این قلعه بازدید می‌کنند و میهمانان شانس کاوش در گذشته‌ی قرون وسطایی سالزبورگ را به دست می‌آورند.

قلعه هوهن ورفن - سالزبورگ

قلعه فیشهورن

این قلعه‌ی رؤیایی به سبک گوتیک، به سال ۱۲۳۳ میلادی و زمانی بازمی‌گردد که به دست ساکنان منطقه‌ی گولدِگ (Goldegg) ساخته شد.

فیشهورن (Fischhorn) از زمان بنا شدن تا به امروز، بارها مورد مرمت و نوسازی قرار گرفته است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به بازسازی توسط اسقف اعظم، یوهان فرانتس گراف پرایزینگ، در سال ۱۶۷۵ و فردریش فون اشمیت، سازنده‌ی اهل وین، به سبک نئوگوتیک در اوایل قرن نوزدهم اشاره کرد.

قلعه فیشهورن - سالزبورگقلعه بلونباخ

این قلعه که حالا دارای مالکیت خصوصی است، به اوایل قرن پانزدهم میلادی و زمانی تعلق دارد که از آن به‌عنوان یک شکارگاه استفاده می‌شد.

بلونباخ (Bluehnbach) بعدها از سوی خاندان هابسبورگ تصاحب شد و تا زمان سقوط آن مورد استفاده‌ی سلطنتی قرار گرفت.

قلعه بلونباخ - سالزبورگ

قلعه مائوترندورف

قلعه‌ی زیبای مائوترندورف (Mauterndorf) ریشه در قرن سیزدهم و زمانی دارد که اینجا یک اقامتگاه تابستانی برای اسقف‌های اعظم سالزبورگ بود.

موزه‌ی این قلعه شامل نمایشگاه‌هایی برای آشنایی بازدیدکنندگان در مورد ارباب سابق قلعه، اسقف اعظم لئونارد فون کوئیتشاخ (Keutschach) می‌شود و به خاطر مناظر حیرت‌انگیز مشرف به اطراف سالزبورگ از بالا، به خود می‌بالد.

این قلعه همچنین مقصد محبوبی برای مراسم ازدواج و رویدادهای دیگر است.

قلعه مائوترندورف - سالزبورگ

قلعه لئوپولدسکرون

لئوپولدسکرون (Leopoldskron) که فاصله‌ی اندکی تا مرکز سالزبورگ دارد، به‌عنوان قصری رؤیایی، یکی از محبوب‌ترین و زیباترین نقاط شهر است.

ویژگی‌های زیبایی‌شناختی این قلعه، از بیرون و درون، سبب نقش‌آفرینی لئوپولدسکرون در فیلم «اشک‌ها و لبخندها» شد.

لئوپولدسکرون در گذشته اقامتگاه لئوپولد آنتون فرایهر فون فیرمیان (Leopold Anton Freiherr von Firmian) بود. او از این قلعه به‌عنوان خانه‌ی خود استفاده می‌کرد.

اگرچه این قلعه از بیرون و درون شگفت‌انگیز است، اما زمین‌های اطراف لئوپولدسکرون نیز به‌اندازه‌ی زیبایی‌های درون آن جذاب هستند.

قلعه لئوپولدسکرون - سالزبورگ

رضا‍ رجب پور رضا‍ رجب پور
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور سوئیس (زوریخ و لوگانو)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور فرانسه (پاریس)

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور اسپانیا (مادرید و بارسلونا)

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}