سفر به ایتالیا را در خانه تجربه کنید

طناز قربانی
 • طناز قربانی
 • 1399/2/2
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

این روزها که با شیوع ویروس کرونا در قرنطینه‌ی خانگی هستیم، سفرهای مجازی می‌توانند تجربه‌ی جالبی باشند. شما می‌توانید بدون اینکه خانه‌ی خود را ترک کنید به کشورهای زیبای جهان ازجمله ایتالیا سفر کنید.

تور اروپا

ایتالیا کشوری است که حتی یک بار هم که شده باید از آن دیدن کرد. هنگامی‌که صحبت از تاریخ، غذا، معماری، عشق، اپرا، طبیعت و هنر به میان می‌آید، ایتالیا حرف زیادی برای گفتن دارد.

در خانه به ایتالیا سفر کنیم

ایتالیا هم جزو کشورهایی است که در دوران شیوع ویروس کرونا قربانیان زیادی گرفت. پس از پایان این دوران و لغو ممنوعیت سفرها، ایتالیا باز هم میزبان گردشگرانی از سراسر دنیا خواهد بود که توسکانی، رم و کاپری را سرشار از هیجان خواهند کرد.

تا آن زمان باید کمی صبر کرد اما در این‌جا به شما خواهیم گفت که چگونه می‌توانید بدون ترک کردن خانه‌ی خود حال‌وهوای سفر به ایتالیا را تجربه کنید.

سفر به ایتالیا از خانه

چه کتابی بخوانیم؟

یکی از کارهایی که می‌تواند شما را در حال و هوای کشور ایتالیا قرار دهد، ایجاد یک اتمسفر ایتالیایی در اتاق نشیمن خانه‌تان است. برای این کار باید به‌جای هواپیمای واقعی سوار یک هواپیمای تخیلی شوید و به ایتالیا سفر کنید.

هیچ‌چیز مانند یک کتاب نمی‌تواند شما را به دنیای دیگری ببرد. کمی بی‌انصافی است اگر در اینجا از چهارگانه‌ی ناپلیِ النا فرانته (Elena Ferrante) نام نبریم.

اگر چهارگانه‌ی این نویسنده را خوانده‌اید و مشتاق خواندن کتاب دیگری هستید، می‌توانید کتاب یوزپلنگ (The Leopard) اثر کلاسیک مدرن جوزپه تومازی دی لامپه دوزا (Giuseppe Tomasi di Lampedusa) را بخوانید. این کتاب داستان زندگی یک خانواده‌ی اصیل و اشرافی را در دوران وحدت ایتالیا (Risorgimento) بیان می‌کند.

اگر به توسکانی علاقه دارید، حتما کتاب آگوستینو (Agostino) از آلبرتو موراویا (Alberto Moravia) را بخوانید. این کتاب برای اولین بار در دهه‌ی ۱۹۴۰ به چاپ رسید.

رمان آگوستینو معصومیت از دست‌رفته‌ی یک پسر نوجوان را بیان می‌کند. او زمانی‌که در حال سپری کردن تعطیلات خود در یک اقامتگاه ساحلی در مدیترانه، درگیر اتقاقات تلخی می‌شود.

اگر به‌دنبال آثار معاصر هستید می‌توانید کتاب جک فروشانته گروه را ترک کرد (Jack Frusciante Has Left the Band)، اثر  انریکو بریتزی (Enrico Brizzi) را بخوانید.

در خانه به ایتالیا سفر کنیم

چه فیلمی تماشا کنیم؟

پس از خواندن کتاب می‌توانید تور آشنایی فرهنگ معاصر ایتالیایی با سینما را ادامه دهید. یکی از فیلم‌هایی که می‌توانید تماشا کنید فیلم درام مرا با نامت صدا کن (Call me by your name) را تماشا کنید. داستان این فیلم در دهه‌ی ۱۹۸۰ میلادی در لمباردی (Lombardy) اتفاق می‌افتد؛ سال‌ها پیش از آن‌که این شهر درگیر این ویروس مهلک شود.

پس از تماشای این فیلم می‌توانید خود را به پروچیدا (Procida) در خلیج ناپل ببرید و فیلم اِل پوستینو (Il Postino) یا پستچی را تماشا کنید. این فیلم عاشقانه یکی از آخرین آثار ماسیمو ترویسی (Massimo Troisi)، کارگردان معروف ایتالیایی، است.

فیلم سینمایی زیبایی بزرگ (La Grande Bellezza) و سینما پارادیزو (Cinema Paradiso) با حال‌وهوای دوست‌داشتنیِ سیسیلی‌ از دیگر فیلم‌هایی هستند که می‌توانید تماشا کنید.

در خانه به ایتالیا سفر کنیم

چه موسیقی ای گوش کنیم؟

ایتالیا یعنی اپرا؛ اما اگر می‌خواهید با حال‌وهوای پر شور لذت‌بخش زندگی ایتالیایی آشنا شوید، آثار کلاسیک قرن بیستم همان چیزی است که به‌ دنبالش هستید.

اگر فیلم سینمایی آقای ریپلی با استعداد (The talented Mr Ripley) را تماشا کرده باشید، حتما با آهنگ می‌خواهی آمریکایی باشی (Tu Vuò Fa’ L’Americano) آشنایی دارید. اما ورژن اصلی این آهنگ که از آثار رِناتو کاروسونه (Renato Carosone) است، لذت دیگری دارد.

هیچ آهنگی را نمی‌توان به شما معرفی کرد که به اندازه‌ی Via Con Me اثر پائولو کونته جذابیت داشته باشد. اگر دوست دارید لحظات قرنطینه را شانه به شانه‌ی مردم ایتالیا تجربه کنید، می‌توانید به Ma il cielo è sempre più blu اثر رینو گتانو (Rino Gaetano) گوش دهید. مردم ایتالیا در این روزهای قرنطینه این ترانه را روی بالکن‌های خانه‌هایشان با یکدیگر می‌خوانند.

در خانه به ایتالیا سفر کنیم

چه غذایی بخوریم؟

سفر به ایتالیا بدون امتحان کردن غذاهای ایتالیایی ممکن نیست. یکی از غذاهای معروف ایتالیایی که می‌توانید در سفر خیالی خود به ایتالیا میل کنید، نوعی پاستا به نام پیچی کاچیو ای پپه (Pici Cacio e Pepe) به معنای پنیر و فلفل است.

در کنار همه‌ی این سرگرمی‌ها می‌توانید با تماشای تصاویر و تورهای مجازی ایتالیا خود را در حال‌وهوای این کشور زیبا تصور کنید.

در خانه به ایتالیا سفر کنیم

طناز قربانی طناز قربانی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}