چطور پاریس را در ۲۴ ساعت به خوبی بگردیم؟

رضا‍ رجب پور
 • رضا‍ رجب پور
 • 1396/12/20
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

پاریس جاذبه‌های معماری، تاریخی و فرهنگی فراوانی برای دیدن دارد اما اگر گردشگران تنها ۲۴ ساعت زمان برای دیدار از پایتخت فرانسه داشته باشند، گزینه‌های آن‌ها صرفاً به بهترین جاذبه‌ها محدود می‌شود.

تور اروپا

تجربه یک سفر رویایی در تور پاریس

از آنجایی‌که پاریس شهری متنوع، تاریخی و باشکوه است، به‌طور ایده‌آل، به زمانی بیش از یک روز برای دیدار از آن نیاز خواهید داشت. اما اگر به هر دلیلی در سفر اول خود به پاریس، تنها ۲۴ ساعت زمان داشته باشید، به دنبال این خواهید بود تا روز خود را تا جای ممکن خاطره‌انگیز کنید. به همین خاطر گردشگران باید در این سفر از رفتن به سراغ جاذبه‌های اصلی پاریس در یک روز شلوغ و پرهمهمه خودداری کنند. آن‌ها باید این موضوع را در نظر بگیرند که چگونه می‌توانند یک برنامه‌ی سفر ۲۴ ساعته و معقول داشته باشند که هم انعطاف‌پذیر اباشد و هم قابل مدیریت. این مقاله به شما برخی از شگفت‌انگیزترین و تاریخی‌ترین مکان‌های پاریس را نشان خواهد داد و با تنوع و گوناگونی این شهر آشنا خواهد کرد. به‌علاوه مطالعه‌ی این مقاله کمک می‌کند تا سفر ۲۴ ساعته‌ی خود به پاریس را بدون استرس پشت‌سر بگذارید.

برای اینکه ،بدون نیاز به راهنما، نهایت لذت را از این سفر ببرید و مطمئن شوید از اینکه در یافتن مقاصد موردنظرتان مشکلی پیش نخواهد آمد یک نقشه‌ی خوب از شهر تهیه کرده یا اینکه اپلیکیشن های مخصوص پاریس را روی تلفن‌های همراه خود نصب کنید. به‌علاوه یک بلیط روزانه‌ی مترو تهیه کنید تا خاطر جمع شوید که دیگر نیازی به خرید بلیط در طول مسیر خود ندارید. شما می‌توانید از این بلیط‌ها برای سوار شدن بر اتوبوس‌های شهری نیز استفاده کنید.

پاریس

گام اول: کلیسای نوتردام و محله لاتین

روز خود را از ساعات خیلی زود و قبل از ۹ صبح آغاز کنید. پس از خرید چند کروسان لذیذ یا نان شکلاتی از نزدیکی‌ترین نانوایی‌های محلی، سفر پرهیاهوی خود در پاریس را با رفتن به کلیسای نوتردام در اول صبح شروع کنید. این کلیسا یکی از حیرت‌انگیزترین کلیساهای سبک گوتیک در جهان با جزئیات دقیق است. وقتی‌که صبح زود راهی نوتردام شوید، دیگر خبری از صف‌های طولانی نیست؛ به‌خصوص که اگر بخواهید به پشت‌بام کلیسا بروید و از آن بالا نگاهی به افق شهر پاریس بیندازید و به تحسین مجسمه‌های نوتردام با بدن‌هایی شبیه به جانوران و صورت‌هایی به شکل انسان بپردازید.

مطمئن شوید که در فصل بهار و اوایل فصل تابستان اندکی از وقت خود را صرف تماشای درختان سرسبز و گل‌های زیبا در باغ‌های پشتی کلیسا می‌کنید. نمای کلیسا از داخل این باغ‌ها بسیار تماشایی است و به ما امکان مشاهده‌ی طاق‌های مایل و تکیه‌گاهی نوتردام با جزئیات ظریف را می‌دهد.

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو: سن میشل یا سیته

کلیسای نوتردام پاریس

راهی محله لاتین شوید

وقتی‌که تمامی زیبایی‌های نوتردام را مشاهده کردید، زمان آن فرا رسیده تا از عرض رودخانه‌ی سِن به کمک پل سن میشل (St Michel) عبور کرده و راهی غرب کلیسای نوتردام و محله‌ تاریخی پاریس، یعنی لاتین (لَتان)، شوید. پس از عبور از پل، خود را در محله‌ای موسوم به سن میشل با فواره‌ی مشهور آن، خواهید یافت. این فواره سن میشل همراه با دو اژدها در داخل آب حوضچه را به تصویر می‌کشد. سن میشل برای قرن‌ها مرکز کاوش‌های علمی و روشنفکری بوده است، زیرا دانشگاه قدیمی سوربن، متعلق به دوران قرون وسطی، در اینجا قرار دارد. از اینجا می‌توان به کاوش برخی از جاذبه‌های این محله نظیر دانشگاه سوربن و میدان زیبا و پردرخت آن پرداخت و سپس به کتاب‌ فروشی شکسپیر رفت. شما در انتهای این مرحله باید دوباره به طرف کلیسای نوتردام بازگردید.

کتابفروشی شکسپیر - محله لاتین پاریس

گام دوم: با قایق در امتداد رود سن سفر کنید

پس از کاوش در محله‌ی لاتین و منطقه‌ی سن میشل، مسیر خود را به طرف بندرگاه مونته‌بلو (Montebello) در مقابل کلیسای نوتردام در حاشیه‌ی جنوبی رود سن ادامه دهید. شما می‌توانید در این اسکله از اواخر ماه مارس تا نوامبر سوار بر یک قایق تفریحی شده و برای مدت یک ساعت شهر را از داخل آب تماشا کنید. شما در این تور برخی از زیباترین و مهم‌ترین بناهای پایتخت فرانسه را مشاهده خواهید کرد و از رویدادهای تاریخی این شهر مطلع خواهید شد.

بندرگاه مونته‌بلو - پاریس

برنامه جایگزین

اگر قصد دارید بین ماه‌های نوامبر تا اوایل مارس از پاریس دیدن کنید، به‌جای این مرحله یک‌راست از طریق ایستگاه متروی سن میشل در خط C به برج ایفل بروید. شما همواره می‌توانید از آنجا اقدام به انتخاب تورهای آبی رود سن برای باقی روزتان کنید. بسیاری از شرکت‌های گردشگری تورهای آبی ساعتی را در منطقه‌ی برج ایفل به گردشگران پیشنهاد می‌کنند.

زمانی را به صرف نهار اختصاص دهید. فرقی نمی‌کند که به‌تازگی از تور بازدید برج ایفل بازگشته‌اید یا اینکه در حال بازگشت به طرف کلیسای نوتردام هستید؛ می‌توانید کافه‌ها و دکه‌های فراوان فروش غذا را در هر دوی این محوطه‌ها پیدا کنید. اگر می‌خواهید از باقی روز خود نهایت بهره را ببرید، از یکی از دکه‌های اطراف چیزی برای خوردن تهیه کنید. اگر ترجیح می‌دهید نهار خود را در حالت نشسته میل کنید، به سراغ یکی از کافه‌های همین اطراف برای تهیه‌ی یک نهار ارزان‌قیمت بروید.

کافه های اطراف برج ایفل

گام سوم: برج ایفل و حومه آن

پس از صرف نهار، راهی مشهورترین نماد پاریس، برج ایفل، شوید. این برج که سالانه میلیون‌ها نفر را به خود جذب می‌کند، ارزش بازدید دارد. اما اگر ترس از ارتفاع دارید، مجبور نیستید حتماً از آن بالا بروید. قدم زدن در محوطه های اطراف ایفل همچون تروکادرو (Trocadero) یا میدان بزرگ شان دو مارس (Champs de Mars)، خاطرات پرشور و فراوانی را برای شما رقم خواهد زد. به این موضوع توجه کنید که در فصول پربازدید سال، بازدیدکنندگان باید برای ساعت‌ها در صف برج ایفل بایستند. به هنگام حضور در این منطقه حتماً از نقشه یا اپلیکیشن‌های مخصوص استفاده کنید تا دچار سردرگمی نشوید.

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو: تروکادرو در خط ۶ و دانشگاه ارتش (Ecole Militaire) در خط ۸

برج ایفل

گام چهارم: شانزه لیزه یا موزه اورسی و باغ های تویلری

برای اینکه برنامه‌ی سفر شما کمی انعطاف‌پذیر باشد، این بار دو گزینه در پاریس را معرفی خواهیم کرد؛ گزینه‌ی اول قدم زدن و خرید در اطراف خیابان شانزه لیزه است. از منطقه‌ی برج ایفل سوار بر مترو یا اتوبوس شده و در ایستگاهی در خیابان معروف شانزه لیزه پیاده شوید؛ حالا قطب بزرگی از فروشگاه‌های لوکس، کلوپ‌های شبانه‌ی مشهور و سالن‌های نمایش پاریسی در مقابل شما قرار دارد.

بهترین ایستگاه‌ها برای توقف، ایستگاه فرانکلین دی روزولت (Franklin D. Roosevelt)، در مقابل خیابان شانزه لیزه، یا ایستگاه شارل دوگل (Charles de Gaulle) در نزدیکی طاق پیروزی پاریس است. کمی زمان برای دیدار از فروشگاه‌های لوکس، خرید ماکارون و چای از فروشگاه مشهور لادوری (Laduree) و تماشای پاریس از نگاه ناپلئون، با دیدار از طاق پیروزی، صرف کنید.

خیابان شانزه لیزه

گزینه‌ی بعدی، دیدار از کلکسیون هنری و شگفت‌انگیز موزه اورسی است. اگر علاقه‌ی چندانی به خرید و زرق‌وبرق ندارید و بیشتر به فرهنگ و هنر علاقه‌مند هستید، از طریق مترو یا اتوبوس از محوطه‌ی اطراف برج ایفل راهی شرق و موزه‌ی اورسی شوید (ایستگاه متروی سولفِرینو یا موزه‌ی اورسی). کلکسیون نقاشان و مجسمه‌سازان امپرسیونیست و اکسپرسیونیست نظیر کلود مونه، ادوارد مانه، پل گوگن و ادگار دگا در این موزه انتظار شما را می‌کشد.

موزه اورسی پاریس

پس از دیدار از موزه و درصورتی‌که همچنان زمان اجازه می‌داد، راهی نزدیک‌ترین پل به موزه‌ی اورسی شده و با عبور از آن خود را به باغ های تویلری در مجاورت موزه لوور برسانید. این باغ‌ها در گذشته و زمانی که کاخ پادشاه در لوور قرار داشت، باغ‌های سلطنتی محسوب می‌شدند. در این باغ‌ها به تحسین حوضچه‌ها و طراحی‌های کلاسیک از گل‌ها بپردازید و با نشستن بر روی یکی از نیمکت‌های آن، کمی استراحت کنید. شما زمان کافی برای دیدار از موزه‌ی لوور را نخواهید داشت، اما می‌توانید از همین‌جا به تحسین نمای بیرونی و عظیم آن بپردازید.

برای رفتن به باغ‌های تویلری، از محوطه‌ی اطراف برج ایفل سوار بر مترو شده و خط ۱ به طرف شرق و ایستگاه شاتله له‌آل (Chatelet les Halles) را ادامه دهید. اگر تمایل به کمی گشت زدن در اوایل عصر را دارید، در ایستگاه هتل دو ویل (Hotel de Ville) از قطار پیاده شوید.

کاخ تویلری پاریس

گام پنجم: از مرکز ژرژ پمپیدو و محله بوبورگ دیدن کنید

یک ساعت مانده تا زمان شام، کمی در محله‌ی جذاب اطراف مرکز ژرژ پمپیدو (Centre Georges Pompidou)، موسوم به بوبورگ (Beaubourg)، قدم بزنید. این منطقه نمادی از پاریس دوران معاصر محسوب می‌شود. اینجا پرهیاهو، شلوغ، دوستانه، تجربی و عاری از جاذبه‌های تاریخی پاریس است. برای مدتی کوتاه، سری به لابی مرکز بزرگ پمپیدو بزنید و سپس از نقشه‌ی خود برای قدم زدن در منطقه‌ی پرشور اطراف این مرکز هنری و فرهنگی استفاده کنید. اگر زمان و بودجه‌ی شما اجازه داد، حتماً به پشت‌بام مرکز پمپیدو رفته و پاریس را از بالا تماشا کنید.

ژرژ پمپیدو - پاریس

گام ششم: صرف شام در محله قدیمی مره

آخرین مقصد گام در این تور انفرادی، شما را به منطقه‌ای قدیمی و زیبا می‌برد. این محله که از سوی گردشگران به مَره (Marais) معروف است، همچنان خیابان‌های باریک، معماری و جذابیت دوران قرون وسطی و رنسانس در پاریس را حفظ کرده است. پس از صرف شام، کمی در این محله قدم زده و یک کافه‌ی خوب برای سفارش چند نوشیدنی پیدا کنید. به یاد داشته باشید که یافتن یک مکان مناسب در آخر هفته‌ها می‌تواند بسیار چالش‌برانگیز باشد.

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو: شاتله له‌ال یا هتل دو ویل

محله مره - پاریس

رضا‍ رجب پور رضا‍ رجب پور
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,990

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}