چطور فلورانس را در ۲۴ ساعت به خوبی بگردیم؟

صبا صفری
 • صبا صفری
 • 1397/2/23
 • 0 دیدگاه
{{selectedRate}}

اگر برای مدتی بسیار کوتاه در فلورانس اقامت دارید باید بدانید که این شهر حتی در بازدیدهای کوتاه هم گردشگران را حیرت زده خواهد کرد.

تور اروپا

فلورانس مهد برخی از بهترین غذاها و موزه‌های جهان با آثار هنری رنسانسی مطرح در سطح بین‌المللی است. همچنین معماری زیبای ساختمان‌های تاریخی آن نیز تا چشم کار می‌کند منظره شهری را در برگرفته‌اند. خیلی ساده می‌توانید علت علاقه وافر بسیاری از مردم را به فلورانس درک کنید. حتی در یک سفر کوتاه یک روزه هم می‌توان برخی از جاذبه‌های برجسته این شهر دیدنی و آرام را تماشا کرد. در ادامه برایتان راهنمای سفری برایتان فراهم کرده‌ایم که بتوانید در زمانی اندکی بیشترین تجربه را در این شهر داشته باشید.

به قدیمی ترین کافه شهر بروید و کاپوچینو بنوشید

روز ویژه خود را در فلورانس با یک کاپوچینوی عالی در قدیمی‌ترین کافه شهر، یعنی «کافه جیلی» (Caffè Gilli) که در سال ۱۷۳۳ ساخته شد آغاز کنید. اینجا از نقاط محبوب مردم بومی است که کافه‌شان را بر اساس نوع قهوه، دستگاه قهوه، کسی که آن را درست می‌کند و نوع و کیفیت شیرینی‌اش انتخاب می‌کنند. پس اگر مردم شهر به‌ آن توجه نشان داده‌اند می‌توانید مطمئن باشید که چیزهای خوبی انتظارتان را می‌کشد. اگر گرسنه بودید از شیرینی‌های تازه سفارش داده و آن را با یک فنجان قهوه بی‌نظیر همراه کنید.

کافه جیلی فلورانس - کافه های فلورانس

از چهارمین کلیسای جامع بزرگ جهان دیدن کنید

با یک پیاده روی ۱۰ دقیقه‌ای بعد از صرف صبحانه، به «پیاتزای دوئومو» (Piazza Duomo) سر بزنید و شاهد چهارمین کلیسای جامع بزرگ جهان باشید: سانتا ماریا دل فیوره (Santa Maria del Fiore)؛ یک شاهکار معماری. در اینجا می‌توانید اولین گنبد جهان که با سنگ ساخته شده را تماشا کنید. این گنبد که ساخت «فیلیپو برونلسکی» (Filippo Brunelleschi) است، نمادی از رنسانس بوده و تصویری واضح از مبدعان نابغه، هنرمندان و معمارانی را می‌دهد که به شکل‌دهی شهر کمک کردند. علاوه بر این می‌توانید برج ناقوسی را ببینید که در سال ۱۳۷۷ توسط «جوتو» (Giotto) ساخته شد. همچنین دروازه‌های بهشت «لورنتزو گیبرتی» (Lorenzo Ghiberti) در «تعمیدگاه» که روبروی کلیسای جامع واقع شده است نیز با هزینه‌ای معادل ۱۵ یورو شما را شگفت زده می‌کند. می‌توانید بدون هزینه وارد کلیسای جامع شوید یا از موزه «اپرا دل دوئومو» (Opera del Duomo) در پشت آن دیدن کنید. البته این موزه هزینه ورودی معادل ۱۵ یورو را از شما دریافت خواهد کرد. در اینجا ابزارآلاتی که برونلسکی برای ساخت گنبد به کار گرفت را به نمایش گذاشته‌اند.

کلیسای سانتا ماریا دل فیوره در فلورانس

برای ناهار به رستوران محلی و خوشمزه کازلا ۱۸ بروید

آیا گرسنه شده‌اید؟ «کازلا ۱۸» (Casella 18) یکی از بهترین جاها برای خوردن یک ناهار تازه و محلی است که درست پشت مجموعه کلیسای جامع واقع شده و توسط یک خانواده فلورانسی اداره می‌شود. این رستوران غذاهای محلی تازه را به همراه سالاد یا پیتزایی که از خمیر عمل آمده با ۱۰۰ درصد آرد ایتالیایی درست شده، به مشتریانش عرضه می‌کند. این پیتزاها با مواد خوشمزه‌ای که از محصولات بومی تهیه شده‌اند پوشیده می‌شود.

جاذبه های تاریخی شهر را با پای پیاده تماشا کنید

از یک پیاده‌روی ۱۰ دقیقه‌ای از رستوران که در «ویا سانتا الیزابتا» (Via Santa Elisabetta) واقع شده به سمت پیاتزا دلا سینیوریا (Piazza della Signoria) لذت ببرید. این پیاتزا با برخی از معروف‌ترین ساختمان‌های فلورانس احاطه شده و از دوران قرون وسطی قلب سیاسی شهر به شمار می‌رفته است. در اینجا می‌توانید ساختمان باابهت «کاخ وکیو» (Palazzo Vecchio) را به همراه مجسمه‌های اصل «جامبولونیا و بنونوتو چلینی» (Giambologna and Benvenuto Cellini) تماشا کنید. همان‌طور که به مسیرتان ادامه می‌دهید به مجموعه گالری اوفیتزی (Uffizi Gallery) و پونته وکیو (Ponte Vecchio)، معروف‌ترین پل فلورانس خواهید رسید. از پل عبور کنید و به سمت منطقه «سانتو اسپیریتو» (Santo Spirito) بروید.
گالری اوفیتزی فلورانس

مسیرتان را به سمت «کاخ پیتی» (Pitti Palace) ادامه دهید تا بتوانید آخرین عمارت خاندان معروف «مِدیچی» (Medici) را تماشا کنید که طی دوره‌ای ۳۵۰ ساله در توسکانی حکمرانی می‌کردند. در اینجا هشت گالری برای بازدید وجود دارند که با باغ‌های زیبای «بوبولی» (Boboli) کامل می‌شوند. پیشنهاد می‌کنیم بلیطی برای «پالاتینه گالری» (Palatine Gallery) یا آپارتمان‌های سلطنتی بگیرید. پالاتینه جناح چپی طبقه اول کاخ پیتی را در بر گرفته و می‌توانید مجموعه‌ای از شاهکارهای هنرمندانی چون رافائل، «تیسین» (Titian)، «پروجینو» (Perugino)، «پیتر پل روبنس» (Peter Paul Rubens) یا «پیترو دلا کورتونا» (Pietro della Cortona) را در آن تماشا کنید. از پنجره‌های بزرگ نیز مناظری دلپذیر از باغ‌های بوبولی به چشم می‌خورند که زمانی به عنوان شکارگاه اختصاصی مدیچی‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت و بزرگ‌ترین باغ یادمانی فلورانس محسوب می‌شود.

باغ های بوبولی در فلورانس

روز را با خوردن غذاهای لذیذ ایتالیایی به پایان برسانید

بعد از آنکه کاخ پیتی را دیدید، بعد از چند دقیقه پیاده‌روی کوتاه در «پیتی اِگولا» (Pitti e Gola) توقف کنید تا با کمی نوشیدنی و اسنک دوباره انرژی بگیرید. بعد از آن باید مسیری ۱۵ دقیقه‌ای را طی کرده تا به یک غذاخوری بومی به نام «رستوران تراتوریا آنجولینو» (Ristorante Trattoria Angiolino) برسید. این رستوران، گلچینی عالی از نوشیدنی‌های منطقه‌ای و ملی را به همراه غذاهای لذیذ و اصیل به مشتریانش ارائه می‌کند. برای غذا می‌توانید از میان گلچینی از پاستاهای خانگی و سبزیجات فصلی انتخاب کنید یا استیک‌های مخصوص فلورانس را سفارش دهید. این تجربه شکم‌گردی کوتاه می‌تواند سفرتان را به فلورانس غنی کرده و شما را با غذاهای لذیذ ایتالیایی هم کمی آشنا کند.

غذاهای ایتالیایی

صبا صفری صبا صفری
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش , ترک
قیمت از
49,900,000
1,890
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
2,390
کاپادوکیا، استانبول

تور استانبول و کاپادوکیا

 • 7 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
59,900,000

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}