رزرو تور

نگاه کلی تور اروپای شرقی


مقاصد:

بوداپست 3 شب
وین 3 شب
پراگ 3 شب
برلین 3 شب

خدمات تور اروپای شرقی

 • بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • ترانسفرهای فرودگاهی و زمینی
 • اقامت در هتل ۵ ستاره با صبحانه
 • ویزای شنگن
 • بیمه مسافرتی
 • گشت شهری به همراه تورلیدر فارسی زبان و راهنمای محلی

برنامه سفر تور اروپای شرقی

این برنامه سفر مربوط به آخرین توری می‌شود که اجرا شده است، بنا به دلایل مختلف ممکن است برنامه سفر تغییر کند

روز اول: پرواز به سمت بوداپست

سفر ما از سالن CIP فرودگاه امام خمینی آغاز می شود. پس از گرد آمدن کلیه همسفران به سمت سالن ترانزیت حرکت می کنیم. از فرودگاه امام خمینی به سمت بوداپست می‌رویم تا پس از کنترل گذرنامه و ویزا و دریافت بار به همراه سایر همسفران و راهنما به هتل محل اقامتمان منتقل شویم. در هتل، پس از دریافت کلید اتاق ها و استراحتی کوتاه، در لابی گرد هم می‌آییم تا به پیشنهاد راهنما از ساعات باقیمانده اولین روز اقامتمان در این شهر زیبای اروپای شرقی لذت ببریم.

روز دوم: گشت شهری در بوداپست

در گشت شهری امروز از دیدنی‌های هر دو بخش این شهر یعنی «بودا» و «پست» که توسط رود دانوب از یکدیگر جدا می‌شوند مانند میدان قهرمانان، سنگر ماهیگیر، تپه گِلِرت، پارلمان بوداپست، پل چِین، خیابان آندارسی و واتزی بازدید می‌کنیم. پس از پایان گشت ناهار را مهمان ایوار خواهیم بود. سپس می‌توانیم به هتل بازگردیم یا وقت بیشتری را در شهر بگذرانیم.

روز سوم: روز آزاد و گشت اختیاری

امروز را کامل در اختیار داریم تا یکی از برنامه‌های اختیاری که راهنما پیشنهاد می‌دهد را انتخاب کنیم. معمولا برنامه بازدید از جزیره مارگارت یا یکی از مراکز آب گرم بوداپست پیشنهاد می‌شود. لازم به ذکر است که برنامه های پیشنهادی راهنما، جزو برنامه ثابت تور نبوده و تعیین امکان پذیری و هزینه اجرای آن ها، بر عهده راهنما خواهد بود.

روز چهارم: حرکت به سمت وین و بازدید از براتیسلاوا

امروز، پس از صرف صبحانه و تخلیه اتاق ها، به سمت وین حرکت می کنیم اما در بین راه توقفی چند ساعته در براتسیلاوا خواهیم داشت. در این گشت کوتاه مدت، راهنمای محلی ما را برای دیدن بخشی از زیبایی‌های این شهر تاریخی که شاخص ترین آنها قلعه براتیسلاوا است همراهی خواهد کرد. در پایان گشت و قبل از حرکت از براتیسلاوا، راهنما فرصتی جهت صرف ناهار در اختیارمان خواهد گذاشت و پس از آن به مقصد وین حرکت خواهیم کرد. پس از ورود به وین و تحویل گرفتن اتاق ها و کمی استراحت، چند ساعتی زمان داریم تا در اولین شب ورودمان به این شهر، با پایتخت هنر و موسیقی بیشتر آشنا شویم.

روز پنجم: گشت شهری در وین

پنجمین روز سفر را با گشتی نیم روز در وین، شهر نبوغ و اندیشه آغاز می‌کنیم. امروز با همراهی راهنمای محلی جهت بازدید از جاذبه‌هایی مانند قصر بلودر، ساختمان اپرا، میدان و کلیسای سن استفان و پارلمان وین از هتل خارج می شویم. برنامه‌ی گشت چند ساعت بعد به پایان می‌رسد و بعد از صرف ناهار که مهمان ایوار هستیم، می‌توانیم انتخاب کنیم که به هتل باز گردیم یا وقت بیشتری را در این شهر زیبا بگذرانیم.

روز ششم: گشت شهری در وین

امروز صبح جهت بازدید از قصر شونبرون از هتل خارج می‌شویم. قصر شونبرون و باغ زیبای آن یکی از کهن‌ترین و دیدنی‌ترین اماکن گردشگری شهر وین است و ما نیز در این بازدید چند ساعته با تاریخچه‌ی این قصر و بخشی از تاریخ سلطنتی اتریش آشنا می‌شویم. در پایان گشت نیز به روال روزهای گذشته این انتخاب را داریم که به هتل باز گردیم یا به گشت و گذار در خیابان‌های شهر بپردازیم.

روز هفتم: حرکت به سمت پراگ و بازدید از لدنیس

صبح هتل محل اقامتمان را به مقصد پراگ ترک خواهیم کرد، اما قبل از ورود به پراگ ابتدا از شهر تاریخی لدنیس واقع در جمهوری چک دیدن می کنیم. گشت لدنیس شامل بازدید از کاخ لدنیس و بخشی از اطراف آن است که حدود 2 ساعت به طول می‌انجامد. پس از پایان گشت، فرصتی هم برای صرف ناهار در اختیار خواهیم داشت و سپس به سمت پراگ حرکت می کنیم. بعد از ورود به پراگ و تحویل گرفتن اتاق‌ها در هتل و کمی استراحت می‌توانیم با همراهی راهنما یا به تنهایی در این شهر کهن قدمی بزنیم و با تماشای منظره با شکوه شب پراگ در کنار رودخانۀ ولتاوا، با روحِ پراگ بیشتر آشنا شویم.

روز هشتم: گشت شهری در پراگ

گشت امروز ما شامل بازدید از محله قدیمی شهر، قلعه پراگ، ساعت نجومی، پل چارلز و کلیسای سن ویتوس است. پراگ شهری است تاریخی که بافت قدیمی آن از میان کوچه‌های باریک با سراشیبی‌ها و پستی و بلندی‌های فراوان می‌گذرد، بنابراین بخش عمده گشت به صورت پیاده انجام خواهد شد و به همین دلیل پوشیدن کفش مناسب و راحت توصیه می‌شود. پس از گشت، در یکی از رستوران‌های پراگ به صرف ناهار می‌پردازیم، سپس زمان آزاد در اختیار داریم تا از دومین روز اقامتمان در پایتخت زیبای جمهوری چک بیشترین استفاده را ببریم.

روز نهم: روز آزاد و گشت اختیاری

روز گذشته با بخشی از دیدنی های پراگ آشنا شدیم و امروز نیز می‌توانیم با وقت آزادی که در اختیار داریم و به کمک راهنما گوشه‌های دیگری از زادگاه و محل زندگی فرانتس کافکا را کشف کنیم و در یک کافه دنج، خودمان را به یک فنجان قهوه گرم، مهمان کنیم.

روز دهم: حرکت به سمت برلین و بازدید از درسدن

امروز صبح به همراه سایر همسفران هتل پراگ را ترک کرده به سمت مقصد بعدی یعنی برلین حرکت می‌کنیم. این بار نیز از فرصتی که این سفر زمینی ایجاد نموده، استفاده می‌کنیم و پیش از ورود به برلین چند ساعتی را در شهر درسدن در آلمان می‌گذرانیم و از جاذبه‌های اصلی این شهر مانند کلیسای جامع درسدن دیدن می‌کنیم. در پایان گشت دو ساعته درسدن، راهنما زمانی را برای صرف نهار اختصاص می‌دهد و پس از آن راهی برلین می‌شویم.

روز یازدهم: گشت شهری در برلین

صبح از جهت بازدید از جاذبه‌هایی مانند بقایای دیوار برلین، دروازه براندنبورگ، ساختمان رایشتاگ، میدان پوتسدام و محله قدیمی برلین هتل را ترک می‌کنیم. پس از پایان گشت، یک وعده ناهار خواهیم داشت، سپس وقت آزاد در اختیارمان خواهد بود تا به انتخاب خود یا با استفاده از پیشنهادهای راهنما جاهای دیدنی بیشتری را ببینیم یا برای استراحت به یکی از کافه‌های پر جنب و جوش شهر سر بزنیم.

روز دوازدهم: گشت شهری در برلین

امروز را کامل در اختیار داریم تا از آخرین روز سفرمان، با استفاده از پیشنهادات راهنما، بیشترین بهره را ببریم. مطمئناً سفر به برلین بدون دیدن موزه پرگامون کامل نخواهد بود، پس می‌توانید بازدید از این موزه را در این روز بگنجانید. در ادامه می‌توانید برای خرید، سری به برترین مراکز خرید برلین بزنید. اما شام خداحافظی‌ای که ایوار در یکی از رستوران‌های برلین برایتان تدارک دیده است را فراموش نکنید!

روز سیزدهم: پرواز به سمت تهران

سرانجام هنگام بازگشت به خانه فرا رسید! از برلین راهی فرودگاه تهران می‌شویم، پس از عبور از بخش کنترل گذرنامه و دریافت بار، گذرنامه‌های خود را جهت ارائه به سفارت مجارستان به راهنما تحویل می‌دهیم و با همسفران خداحافظی می‌نماییم، هر چند می‌دانیم این خداحافظی چندان طولانی نخواهد بود زیرا همراه با سایر اعضای تور، برای سفر بعدی با ایوار برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

دیدگاه مسافران

16 دیدگاه
عالی خیلی خوب متوسط تقریبا ضعیف ضعیف

متن بررسی

متن پاسخ

مدارک مورد نیاز تور اروپای شرقی

کلیه مدارک نیاز به ترجمه رسمی به زبان انگلیسی دارند. (بدون نیاز به تائیدیه دادگستری و امور خارجه)

1) اصل گذرنامه با امضا به همراه گذرنامه­‌های قبلی

 • مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبه‌روی هم
 • ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.

2) 3 قطعه عکس 3.5 * 4.5 رنگی، تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً از روبرو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد، حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

3) اصل و ترجمه شناسنامه (اصل و ترجمه شناسنامه سرپرست خانواده برای تمامی افراد الزامی می‌باشد.

4) اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی (زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر یک هفته قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد.)

 • حساب‌های جاری : کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلیسی
 • گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده های بانکی به همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک همراه با مهر شعبه و امضا بانک
 • ارائه همزمان گواهی تمکن و کارکرد حساب سه ماهه الزامی است.
 • باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 100،000،000 تومان باشد.

5) اصل و ترجمه سند مالکیت

6) اصل و ترجمه مدارک شغلی :

الف) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی مهرشده به همراه نامه مرخصی و سه فیش آخر حقوقی مهرشده از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی معتبر برای سال جاری به همراه نامه تاییدیه از سازمان نظام پزشکی، دانشنامه پزشکی با مهر وزارت بهداشت

ب) وکلا : پروانه وکالت

ج) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی مهرشده یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر زمان شروع به کار، سمت و میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی، سه فیش آخر حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی بارکددار، آخرین مدرک تحصیلی مرتبط با سمت شغلی

د) بازنشسته­‌ها : حکم بازنشستگی، سه فیش آخر حقوق

ه) مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه در سربرگ شرکت با ذکر زمان شروع به کار، سمت و میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی به همراه سه فیش آخر حقوقی مهرشده و سابقه بیمه تامین اجتماعی بارکددار، به همراه روزنامه رسمی شرکت

و) در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب /اصل آخرین آگهی تغییرات مربوط به سمت‌های شغلی و تغییر آدرس شرکت / اصل آگهی تاسیس،  کارت مباشرت (در صورت ارائه کارت مباشرت، ارائه جواز کسب اصلی الزامی است.)

ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی مهرشده یا گواهی اشتغال به کار در سربرگ شرکت با ذکر زمان شروع به کار، سمت و میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی به همراه سه فیش آخر حقوقی مهرشده، آخرین مدرک تحصیلی مرتبط با سمت شغلی

ح) دانش آموزان، دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل

 • جهت دریافت تاییدیه دادگستری و امور خارجه گواهی تحصیلی، لطفا موارد زیر را در نظر بگیرید:

- محصلین: گواهی تحصیلی باید مهر مدرسه، منطقه و آموزش و پرورش استان و مهر امضای شخص مربوطه را داشته باشد.

- دانشجویان دانشگاه آزاد علاوه بر مهر دانشگاه، برای تایید گواهی تحصیلی و مدارک دانشنامه به ستاد مرکزی دانشگاه آزاد مراجعه نمایند.

- دانشجویان دانشگاه دولتی علاوه بر مهر دانشگاه، برای تایید گواهی تحصیلی و مدارک دانشنامه به وزارت علوم مراجعه نمایند.

* جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایت‌نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می‌باشد.

7) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می کنند رضایتنامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.

8) اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌­های خانه‌­دار

 • تکمیل  فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق
 • حضور کلیه مسافرین جهت انگشت نگاری در مرکز انگشت نگاری VFS الزامی می­‌باشد.
 • اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر، نزد آژانس باقی می‌­ماند.
 • چک رمزدار یا ضمانت‌نامه بانکی برای هر نفر حداقل به مبلغ 200.000.000 تومان در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از  بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت‌های بیشتر متعاقباً اعلام می‌گردد. 
 • لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می‌باشد.
 • ارائه کارت واکسن مورد تائید کشور مجارستان (فایزر، مدرنا، جانسون، آسترازنکا، سینوفارم، سینوواک)