جاهای دیدنی اروپا کجاست؟

  رضا‍ رجب پور
  • رضا‍ رجب پور
  • 1398/9/27
  • 0 دیدگاه
  {{selectedRate}}

  جاذبه‌های گردشگری مهم اروپا، این قاره را به یکی از مقاصد محبوب گردشگری در تمامی ایام سال تبدیل کرده است. این قاره با آب‌وهوای متغیر و فرهنگ‌های گوناگون، می‌تواند محلی شگفت‌انگیز برای کشف شهرهای قدیمی و رنگارنگ از سوی توریست‌ها باشد.

  تور اروپا

  اروپا با لایه‌هایی از تاریخ و همپوشانی‌های فرهنگی، گنجینه‌ای از دوران و سبک‌های مختلف، از دوران قرون وسطی و باستان گرفته تا باروک و سبک هنر نوین، است. اروپا با آب‌وهوای قطبی خود در شمال و جو مدیترانه‌ای در جنوب به همراه طبیعت گسترده و غذاهای محلی در همه‌جا، قاره‌ای شگفت‌انگیز محسوب می‌شود.

  شهرهای به زیر آب رفته، برج‌های کج و مناطق قدیمی اسرارآمیز همراه با کلیساهای کاتولیک، آبدره‌های وسیع و دریاچه‌های عمیق از دیگر جاهای دیدنی اروپا هستند. این منبع غنی از تاریخ و تمدن، بدون شک محلی شگفت‌انگیز برای جست‌وجو از سوی گردشگران است. به همین بهانه، این مقاله به سراغ جاذبه‌های گردشگری مهم اروپا رفته است.

  جاذبه های گردشگری اروپا

  ۲۵. برج کج پیزا، ایتالیا

  برج کج و مشهور پیزا در سراسر دنیا به خاطر کجی چهاردرجه‌اش معروف است. وقتی‌که به برج از پایین نگاه می‌کنید، گویی پیزا در آستانه‌ی سقوط است. این برج ناقوس کج و البته شگفت‌انگیز در پشت کلیسای پیزا قرار دارد و به سبک رمانسک ساخته شده است.

  قدمت برج پیزا به قرن دوازدهم میلادی بازمی‌گردد. ۱۹۹ سال طول می‌کشد تا این برج تکمیل شود، اما در دوران ساخت آن به دلیل نرم بودن زمین یک‌طرف سازه، شروع به کج شدن می‌کند. امروزه، این برج که ۵۵.۸۶ متر ارتفاع دارد، گردشگرانی از دور و نزدیک را به‌سوی خود می‌کشاند و همه دوست دارند یک عکس یادگاری در مقابل برج کج پیزا داشته باشند.

  جاذبه های اروپا - پیزا

  ۲۴. کانال های بروخه، بلژیک

  کانال‌های بروخه در بلژیک، به‌عنوان شریان‌های شهر قدیمی، از سال‌های دور راه ارتباطی شهر بوده‌اند. بروخه یا بروژ اساساً در کنار رود رِی (Reie) به‌عنوان شهری توسعه‌یافته بنا شد و کانال‌های آبی آن نیز به‌مانند خود شهر جذاب بودند. این کانال‌ها به‌منظور عبور و مرور کشتی‌های تجاری برای جابجایی کالاهای ضروری در اطراف شهر و رودخانه‌ی رِی حفر شدند.

  کانال‌های داخلی بروخه تا دیوارها و برج و باروهای شهر قدیمی امتداد دارند و محلی زیبا را برای گشت‌وگذار با پای پیاده یا قایق‌های توریستی خلق کرده‌اند. این کشتی‌ها از کنار پل‌های آجریِ قوسی شکل و قدیمی عبور می‌کنند، در آبراه‌های کوچک به حرکت خود ادامه می‌دهند و شما را به تماشای منظره‌ی خانه‌های زیبای کنار-رودخانه‌ای می‌برند.

  جاذبه های اروپا - بروژ

  ۲۳. صخره های موهر، ایرلند

  صخره‌های موهر (Moher) که در کانتی کلر ایرلند واقع شده‌اند، منظره‌ای شگفت‌انگیز را خلق کرده‌اند. این صخره‌های ساحلی سنگی ۲۱۴ متر عمق داشته و با ۱۴ کیلومتر طول، از هاگز هد (Hag’s Head) تا دوساوت (Doosouth) امتداد دارند. از بالای این صخره‌ها می‌توان جزایر آرن در آن‌سوی آب‌های شفاف را تماشا کرد.

  مسیرهای پیاده‌روی ساحلی در امتداد صخره‌ها در کنار چشم‌اندازهای طبیعی، فرصتی ایده‌آل برای تماشای صخره‌های قلعه مانند فراهم کرده‌اند. مردم محلی داستان‌ها و روایت‌های فراوانی در مورد این صخره‌ها دارند و فیلم‌های متعددی نظیر هری پاتر در اطراف صخره‌های موهر فیلم‌برداری شده است.

  جاذبه های اروپا - موهر

  ۲۲. پمپی، ایتالیا

  کوه وزوو در سال ۷۹ میلادی، با انفجاری مرگبار فوران کرد. به‌جز پمپی، بسیاری از شهرهای کوچک در این منطقه، به سبب این فوران به‌طور کامل از بین رفتند. مردم پمپی در زیر لایه‌هایی از خاکستر حاصل از فوران آتش‌فشان دفن شدند.

  اگرچه معدود آثار ارزشمندی از آن دوران کشف شده بود، اما پمپی در سال ۱۷۶۴ مجدداً کشف شد و مورد بررسی قرار گرفت. امروزه گردشگران می‌توانند در اطراف این شهر باستانی قدم بزنند، به تحسین نقاشی‌های دیواری رنگارنگ برجای‌مانده بپردازند و مجسمه‌هایی از انسان‌ها و حیوانات در لحظات پایانی عمرشان را تماشا کنند.

  جاذبه های اروپا، پمپی

  ۲۱. متئورا، یونان

  متئورا به معنای «مرتفع» در زبان یونانی، یک توده‌ی صخره‌ای بزرگ در تسالی (Thessaly) یونان است. این چشم‌انداز بکر از سنگ‌های تپه‌ای‌مانند تشکیل شده که خط افق تسالی را به احاطه‌ی خود درآورده‌اند. بااین‌حال، بخشی که این چشم‌انداز را فوق‌العاده حیرت‌انگیز کرده است، صومعه‌هایی است که به طرز عجیبی در میان صخره‌ها بنا شده‌اند.

  این عبادتگاه‌های مذهبی که با پله‌های کنده‌شده در دل صخره‌ها بنا شده‌اند، به قرن پانزدهم میلادی تعلق دارند و همچنان نیز از بازدیدکنندگان استقبال می‌کنند. مشهورترین صومعه، صومعه‌ی تثلیث مقدس نام دارد که در لبه‌ی صخره‌ای به ارتفاع ۴۰۰ متر واقع شده و منظره‌ی حیرت‌انگیزی را در مقابل چشمان شما رقم می‌زند.

  جاذبه های اروپا - یونان

  ۲۰. ساگرادا فامیلیا، اسپانیا

  این کلیسای مشهور در بارسلونا که نام رسمی آن «کلیسای دلا ساگرادا فامیلیا» است، زاییده‌ی افکار معمار مشهور اهل کاتالان، آنتونی گائودی، به شمار می‌آید. ساگرادا فامیلیا که کار ساخت آن از سال ۱۸۸۲، یعنی تقریباً ۱۴۰ سال قبل، آغاز شده، همچنان نیمه‌تمام است و انتظار می‌رود که در سال ۲۰۲۶ کامل شود.

  این کلیسای شگفت‌انگیز که به سبک‌های هنر مدرن و گوتیک ساخته شده، دارای ۸ مناره‌ی عظیم است و هنوز به ۱۰ مناره‌ی دیگر نیاز دارد. این اثر عظیم‌الجثه از گائودی موج گردشگران را به خاطر مناره‌های پیچ‌درپیچ و انحناهای فراواقعی، به بارسلون می‌کشاند، درحالی‌که گویی ناودانی‌های شگفت‌انگیز آن به شکل سر و تن انسان و جانوران متعلق به دنیایی دیگر هستند.

  جاذبه های اروپا - ساگرادا فامیلیا

  ۱۹. شهر قدیمی تالین، استونی

  تالین که زمانی متحد تجاری پیمان هانزا بود، در گذشته یک شهر فوق‌العاده ثروتمند به شمار می‌رفت. همچنان می‌توان آثار و بقایایی از ثروت این شهر متعلق به قرن سیزدهم میلادی را در بخش قدیمی آن مشاهده کرد. تالین که اصالتاً یک شهر قرون وسطایی است، در خیابان‌های سنگ‌فرش آن کلیساها و خانه‌های تاجران بزرگ آن دوران به چشم می‌خورد.

  یکی از مکان‌های مهم در این قطب فرهنگی و تاریخی از پایتخت استونی، میدان تالار شهر است که از یک تالار به سبک گوتیک میزبانی می‌کند. در گوشه‌ای دیگر از این شهر، می‌توان قدیمی‌ترین کلیسای استونی، کلیسای قرن سیزدهمی مریم مقدس، بر بالای تپه‌ی تومپیا (Toompea) را مشاهده کرد. امروزه صرفاً بناهای تاریخی این محوطه را شگفت‌انگیز نکرده‌اند، بلکه کافه‌ها و مغازه‌های فراوان نیز به جذابیت این شهر افزوده‌اند.

  جاذبه های اروپا - تالین

  ۱۸. تاور بریج، انگلستان

  تاور بریج (Tower Bridge) که اغلب با پل لندن اشتباه گرفته می‌شود، یک شاهکار متعلق به اواخر دوره‌ی ویکتوریا است که شکوه لندن در عرصه‌ی جهانی را به نمایش می‌گذارد. این پل که در سال ۱۸۹۴ افتتاح شد، در نزدیکی برج لندن، دیگر جاذبه‌ی پایتخت انگلیس، قرار داشته و از روی رودخانه تیمز عبور می‌کند.

  این پل در نوع خود یک پل متحرک است که نیروی خود را از موتورهایی می‌گیرد که در برج‌های شمالی و جنوبی پل، به سبک نئوگوتیک، قرار دارند. تاور بریج شاهکاری از مهندسی قرن نوزدهم میلادی به شمار می‌آید. این پل همچنان تا به امروز در حال کار است و حتی با چراغ‌ها و روشنایی‌های در طول شب، مدرنیزه هم شده است.

  جاذبه های اروپا - تاور بریج

  ۱۷. قلعه نویشوانشتاین، آلمان

  قلعه نویشوانشتاین یکی از پروژه‌های معماری از دوران شاه لودویگ دوم از باواریا، موسوم به شاه دیوانه، است و یکی از قلعه‌های رؤیایی این منطقه به شمار می‌آید. درواقع، این قلعه با پلکان مارپیچ و معماری سبک رمانسکِ احیاشده بود که منبع الهامی برای قلعه‌ی انیمیشن زیبای خفته از شرکت والت دیزنی شد.

  ساخت این قلعه در سال ۱۸۶۹ آغاز شد، اما متأسفانه لودویگ هرگز نتوانست آن را در طول حیات خود مشاهده کند. او در سال ۱۸۸۶ و در همان سالی که قلعه ساخته شد، درگذشت. نوئشوانشتین در جنوب باواریا و در میان کوهستان‌های جنگلی و دریاچه‌های آینه‌وار آن واقع شده و ظاهر قلعه در نوع خود شگفت‌انگیز است.

  جاذبه های اروپا - نویشوانشتاین

  ۱۶. مونت سنت میشل، فرانسه

  این جزیره‌ مشهور سنگربندی‌شده در یک کیلومتری از سواحل شمال غربی نرماندی در فرانسه واقع شده است. وقتی‌که در اطراف جزیره‌ی مونت سنت میشل (Mont-St-Michel) قدم می‌زنید، حس سفر به گذشته به سراغتان می‌آید؛ صومعه‌ی موجود در این جزیره به قرن هشتم میلادی تعلق دارد و همچنان مورد استفاده قرار می‌گیرد. دیوارها و کلیساهای قدیمی در این جزیره، مکان‌های شگفت‌انگیزی برای گشت‌وگذار هستند.

  با بالا آمدن مد، آب‌ها این جزیره را تبدیل به یک قلعه‌ی شناور در دریا می‌کنند. در گذشته تنها راه دسترسی با پا یا خودرو به این جزیره در زمان پایین بودن مد بود. اما از سال ۲۰۱۴ به بعد، با ساختن یک پل، امکان عبور و مرور به مونت سنت میشل در هر زمانی میسر شد.

  جاذبه های اروپا - مونت سنت میشل

  ۱۵. ارتفاعات اسکاتلند

  ارتفاعات اسکاتلند منطقه‌ای ناهموار و کوهستانی در شمال اسکاتلند پدید آورده است. تفریحات و جاذبه‌های فراوانی در این منطقه‌ی زیبا با مناظر شگفت‌انگیز وجود دارد. دره‌ گلنکو (Glencoe) جایی است که آهوهای کوهی قرمز در آن پرسه می‌زنند و آبشارهای مخفی در نزدیکی آن قرار دارند. در همین حوالی، کوه بن نِویس (Ben Nevis)، بلندترین قله در بریتانیا، به چشم می‌خورد.

  کمی آن‌طرف‌تر، در ارتفاعات مرکزی، لُخ نِس (Loch Ness) قرار دارد و شما می‌توانید در آنجا به دنبال تماشای هیولای افسانه‌ای لُخ نِس باشید، یا اینکه به گشت‌وگذار در اطراف پرداخته و از طبیعت بکر آن لذت ببرید. ارتفاعات اسکاتلند همچنین میزبان اینورنِس (Inverness)، بزرگ‌ترین شهر این منطقه، هستند. در همین نزدیکی، موری فرس (Moray Firth) جایی است که شاید بتوان در آن بازی دلفین‌ها در دریا را تماشا کرد.

  جاذبه های اروپا - ارتفاعات اسکاتلند

  ۱۴. دریاچه بلد، اسلوونی

  این دریاچه‌ی زمردی‌رنگ که در نزدیکی شهر بلِد (Bled) در شمال غربی اسلوونی قرار دارد، با تپه‌های حیرت‌انگیز و سرسبز احاطه شده است. سوار بر یکی از قایق‌های چوبی قدیمی به نام پلنتا (pletna) شده و به‌سوی جزیره‌ی کوچک بلد در وسط این دریاچه پارو بزنید. این جزیره خانه‌ی کلیسای عروج مریم است. این کلیسای قرن هفدهمی دارای برخی نقاشی‌های دیواری بکر قرن پانزدهمی است که همچنان دست‌نخورده باقی مانده‌اند.

  در اطراف این مکان بسیار جذاب، قلعه‌ی بلد نیز قرار دارد، اما یکی از بهترین تفریحات در این منطقه، قدم زدن در اطراف دریاچه و کمی استراحت برای یک شنا در آب‌های آرام آن است.

  جاذبه های اروپا - دریاچه بلد

  ۱۳. کلیسای سنت باسیل، روسیه

  این کلیسای پیچ‌درپیچ با گنبدهای رنگارنگ خود در میدان شگفت‌انگیز سرخ در مسکو، بدون شک مشهورترین بنای روسیه است. کلیسای سنت باسیل در سال ۱۵۵۵ به دست مردی بسیار شناخته‌شده، ایوان مخوف، ساخته شد.

  این سازه یک بنای آب‌نباتی درخشان و دیوانه‌کننده از سبک‌های عجیب‌وغریب است که بیشتر شبیه به یک مرکز تفریحی است و هیچ شباهتی به دیگر جاذبه‌های روسیه ندارد. این کلیسا به خاطر سبک معماری منحصربه‌فرد و پیوندهای تاریخی آن با پیروزی در نبرد تاتارستان، نمادی از روسیه محسوب می‌شود.

  جاذبه های اروپا - سنت باسیل

  ۱۲. شهر قدیمی دوبروونیک، کرواسی

  شهر قدیمی دوبروونیک با خانه‌های آن به سقف قرمزرنگ، یکی از زیباترین شهرهای قدیمی در اروپا است که ارزش دیدن را دارد. دیوارهای این شهر باستانی به دریای آدریاتیک ختم می‌شوند و خیابان‌های سنگ‌فرش آن انبوهی از رستوران‌ها، کافه‌ها، بوتیک‌ها و موزه‌ها را در خود پنهان کرده‌اند.

  دیوارهای سنگی این شهر که به قرن شانزدهم میلادی تعلق دارند، به داشتن کلیساها و ساختمان‌های سبک باروک به خود می‌بالند. دروازه‌ی پایل (Pile) که در سال ۱۵۷۳ میلادی ساخته شده، ورودی شهر قدیمی با طاق‌های سبک رنسانس است. این دروازه در طول شب و با نورانی شدن، زیبایی دوچندان می‌یابد. تله‌کابین دوبروونیک نیز فرصتی برای تماشای خیابان‌های باستانی از بالای شهر است.

  جاذبه های اروپا - دوبروونیک

  ۱۱. کانال های آمستردام، هلند

  آمستردام به خاطر کانال‌های آن شهرت دارد. درواقع، بیش از ۱۰۰ کیلومتر کانال در اطراف پایتخت هلند کشیده شده است. این کانال‌ها موجب خلق ۹۰ جزیره شده و نیازمند ۱۵۰۰ پل برای عبور هستند. آبراه‌های منتهی به آمستردام به «ونیز شمال» معروف شده‌اند.

  گراختِنگوردل (Grachtengordel) یا کمربند کانال، منطقه‌ی کانال‌های آمستردام است که ۴ کانال اصلی حلقه‌هایی هم‌مرکز در اطراف شهر تشکیل داده‌اند. این کانال‌ها که در قرن هفدهم میلادی حفر شده‌اند، در گذشته برای جابجایی، به‌عنوان فاضلاب و آب شرب و هر چیز دیگری مورد استفاده قرار می‌گرفتند. در شهر جدید آمستردام، این کانال‌ها تبدیل به منظره‌ای دل‌انگیز شده‌اند. در پشت این کانال‌ها خانه‌های قرن هفدهمی آمستردام قرار دارند که به زیبایی هر چه بیشتر شهر افزوده‌اند.

  جاذبه های اروپا - کانال های آمستردام

  ۱۰. برج ایفل، فرانسه

  برج ایفل که نام آن برگرفته از سازنده‌اش، گوستاو ایفل، است، نمادی انکارناشدنی از شهر پاریس محسوب می‌شود و جایی است که هرکسی به هنگام دیدار از پایتخت فرانسه باید از آن دیدن کند. این برج که بین سال‌های ۱۸۸۷ و ۱۸۸۹ ساخته شده، اساساً به‌عنوان یک ورودی حیرت‌انگیز برای نمایشگاه جهانی سال ۱۸۸۹ ساخته شده بود. برج ایفل ۳۲۴ متر ارتفاع دارد و تا زمان ساخت ساختمان امپایر استیت در سال ۱۹۳۰، لقب بلندترین سازه‌ی دست بشر را به خود اختصاص داده بود.

  برای رسیدن به سکوی دیدبانی برج، سوار بر آسانسور شده و از مناظر بلوارهای پاریس و طراحی پارک‌های زیر پایتان لذت ببرید. یا اینکه صرفاً در میدان شان دو مارس بنشینید و به تحسین این سازه‌ی مشبک بپردازید.

  جاذبه های اروپا - برج ایفل

  ۹. شهر قدیمی پراگ، چک

  شهر قدیمی و قرون وسطایی پایتخت جمهوری چک، با جاذبه‌های تاریخی خود که آن را به مقصدی محبوب تبدیل کرده‌اند، می‌درخشد. در قلب این شهر، میدان شهر قدیمی قرار دارد که می‌توان در آن تالار شهر قدیمی و ساعت نجومی متعلق به سال ۱۴۱۰ را پیدا کرد. این ساعت همچنان قدیمی‌ترین ساعت در حال کار دنیا به‌حساب می‌آید.

  پلی که شهر قدیمی پراگ را به شهر جدید پراگ در آن‌سوی رودخانه ولتاوا (Vltava) وصل می‌کند، چارلز نام دارد. ساخت این پل در سال ۱۳۵۷ میلادی آغاز شد، اما کار ساخت آن تا اوایل قرن پانزدهم ادامه یافت. در اطراف شهر قدیمی، کافه‌های فراوانی وجود دارد و یک زندگی شبانه‌ی پرهیاهو، اینجا را به محلی لذت‌بخش برای اوقات پس از تاریکی هوا تبدیل می‌کند.

  جاذبه های اروپا - پراگ

  ۸. کلیسای سنت پیتر، ایتالیا

  کلیسای سنت پیتر که در شهر واتیکان قرار دارد، بزرگ‌ترین کلیسای جهان و یکی از مشهورترین نمونه‌های ایتالیایی از معماری رنسانس است. ساخت این بنای شگرف در سال ۱۵۰۶ به دست معماری توانمند به نام میکل آنژ آغاز شد.

  اینجا مکانی است که پاپ برای ده‌ها هزار مسیحی که در اطراف میدان سنت پیتر جمع می‌شوند، سخنرانی می‌کند. کلیسای کنونی جایگزین کلیسای قدیمی سنت پیتر شده است که در همین مکان در سال ۳۶۰ پس از میلاد بنا شده بود. تصور می‌شود این کلیسا بر روی مقبره‌ی سنت پیتر ساخته شده باشد.

  جاذبه های اروپا - سنت پیتر

  ۷. کانال های ونیز، ایتالیا

  ونیز شهر اصلی کانال‌ها است. تمامی شهرهای دارای کانال با ونیز مقایسه می‌شوند. این شهر مرموز و غرق در آب، محل قرارگیری بیش از ۱۵۰ راه آبی و پل است که از مشهورترین آن‌ها می‌توان به پل حسرت‌ها اشاره کرد.

  کانال اصلی ونیز یک کانال بزرگ ۳ کیلومتری است که از کنار میدان سنت مارک عبور می‌کند و در امتداد برخی از ساختمان‌های تاریخی ونیز با معماری قرون وسطایی و باروک جریان دارد. قایقرانان ونیزی که پیراهن‌های راه‌راه می‌پوشند و کلاه‌های لبه پهن به سر دارند، گردشگران را به اطراف شهر می‌برند، اما قایق‌ها در رودخانه تنها مخصوص توریست‌ها نیستند. از قایق‌ها برای شغل‌های روزمره نظیر جمع‌آوری زباله‌های شهر نیز استفاده می‌شود.

  جاذبه های اروپا - کانال های ونیز

  ۶. کاخ ورسای، فرانسه

  ورسای بنایی است که به هیچ کجا شباهت ندارد. وقتی‌که صحبت از کاخ‌ها می‌شود، بدون شک اولین نامی که به ذهن می‌رسد، ورسای است. این ساختمان مجلل در گذشته اقامتگاه اصلی خاندان سلطنتی فرانسه از سال ۱۶۸۲ تا ۱۷۸۹ و انقلاب کبیر فرانسه بود.

  نمای بیرونی کاخ به طرز استادانه‌ای ساخته شده است، اما نماهای داخلی نیز چیزی از نمای بیرونی کم ندارند. برخی اتاق‌های کاخ به‌اندازه‌ی خود ساختمان مشهور هستند. برای مثال می‌توان به تالار آینه با دکوراسیون مجلل و طلاکاری‌شده‌ی آن اشاره کرد. باغ هندسی ورسای نیز با درختان مخروطی، کانال‌ها و فواره‌ها تزئین شده است.

  جاذبه های اروپا - کاخ ورسای

  ۵. آبدره های نروژ

  یکی از دلایل اصلی بسیاری از مردم برای سفر به نروژ، تماشای آبدره‌های اسرارآمیز این کشور است. این آبدره‌ها به سبب کوه‌های یخی در طی ۲.۵ میلیون سال شکل گرفته‌اند، بنابراین دره‌های یو شکل مرتفع و صخره‌های آن منظره‌ای حیرت‌انگیز را خلق کرده‌اند درک آن بسیار سخت است.

  نروژ به خاطر داشتن بیش از هزار آبدره به خود می‌بالد. تنها بخشی از این آبدره‌ها از سوی مردم مورد بازدید قرار می‌گیرند، به این معنی که همچنان می‌توان آبدره‌ای بکر را در این کشور پیدا کرد. سوار شدن بر کشتی راه ایده‌آلی برای تماشای دیواره‌های مرتفع آبدره‌ها است. یک روش دیگر، رفتن به بالای این آبدره‌ها و تماشای منظره‌ی حیرت‌انگیز اطراف از نگاه یک پرنده است.

  جاذبه های اروپا - نروژ

  ۴. الحمرا، اسپانیا

  الحمرا که بر روی خرابه‌های استحکامات رومی سال ۸۸۹ میلادی ساخته شده، ترکیبی از یک کاخ و یک قلعه‌ی نظامی در شهر گرانادا در اسپانیا است. برای تقریباً هزار سال، بیشتر شبه‌جزیره‌ی ایبریا تحت سلطه‌ی موروهای مسلمان قرار داشت و اندلس (منطقه‌ای که الحمرا در آن واقع شده) قلمروی قدیمی آن‌ها به شمار می‌رفت.

  امروزه می‌توان از ارگ الحمرا، به‌عنوان قدیمی‌ترین بخش آن دیدار کرد، از برج ساعت آن بالا رفت، باغ‌های زیبا و شگفت‌انگیز و دیوان‌های سبک موروها را دید و از تماشای اشکال هندسی دقیق در سراسر این عمارت حیرت کرد. این مجموعه در دامنه‌ی رشته‌کوه سیرا نوادا (Sierra Nevada) واقع شده و همین موضوع الحمرا را مرموزتر کرده است.

  جاذبه های اروپا - الحمرا

  ۳. ایاصوفیه، ترکیه

  ایاصوفیه برای تقریباً هزار سال، بزرگ‌ترین کلیسای جامع جهان بود و همچنان نیز سازه‌ای شگفت‌انگیز در نظرهاست. این بنا اساساً به‌عنوان یک کلیسای ارتدکس شرقی در سال ۵۳۷ میلادی و زمانی ساخته شد که استانبول قسطنطنیه نام داشت. ایاصوفیه بعدها و از سال ۱۴۵۳ تبدیل به یک مسجد عثمانی شد و حالا موزه‌ای برای لذت بردن پیروان تمامی ادیان است.

  گنبد ایاصوفیه در نوع خود بی‌نظیر است و ساختمان آن نیز درمجموع بازتابی از معماری بیزانس و میراث معماری استانبول به شمار می‌آید. وقتی‌که امروز در اطراف این ساختمان قدم می‌زنید، می‌توانید تاریخ این شهر را با نقاشی‌های دیواری و آثار هنری شگفت‌انگیز ایاصوفیه پیوند بزنید.

  جاذبه های اروپا - ایا صوفیه

  ۲. آکروپولیس، یونان

  آکروپولیس در آتن، یک منظره‌ی باشکوه است. این تپه‌ی عظیم محل شماری از محوطه‌های باستانی است که به قرن پنجم پیش از میلاد تعلق دارند. برخی از جاذبه‌های مطرح آکروپولیس معبد آتنا و از همه مهم‌تر پارتنون هستند.

  پارتنون که در دوران اوج امپراطوری آتنی‌ها در سال ۴۴۷ پیش از میلاد ساخته شده، نمادی از یونان است و با ستون‌های بی‌شمار خود شما را حیرت‌زده می‌کند. این محوطه که وقف آتنا شده، در قرن ششم میلادی تبدیل به یک کلیسای مسیحی شده و در دهه‌ی ۱۴۶۰ میلادی و پس از حمله‌ی عثمانی‌ها به یک مسجد تبدیل می‌شود. پس از تاریک شدن هوا، آکروپولیس غرق در نور شده و می‌توان آن را از اطراف آتن تماشا کرد.

  جاذبه های اروپا - آکروپلیس

  ۱. کولوسئوم، ایتالیا

  کولوسئوم نمادی تمام‌عیار از قدرت امپراطوری روم در دوران شکوه آن است. این مکان که به سال ۷۲ میلادی تعلق دارد، به‌منظور میزبانی از ۵۰,۰۰۰ تماشاگر طراحی شده بود و در آن زمان بزرگ‌ترین آمفی‌تئاتر دنیا محسوب می‌شد. در این مکان هر مراسمی، از شکار حیوانات و اعدام‌ها گرفته تا نبرد گلادیاتورها، برگزار می‌شد. کولوسئوم حتی با آب برای انجام نبردهای دریایی ساختگی نیز پر می‌شد.

  اگرچه از کولوسئوم تقریباً یک خرابه برجای مانده، اما این بنا همچنان نمادی در شهر رم است. قدم در داخل کولوسئوم گذاشته و گشتی در آن بزنید. در گوشه‌ای بنشینید و خود را به‌عنوان یک تماشاگر در دوران روم باستان تجسم کنید که در حال تماشای نبردهای بزرگ و حیرت‌انگیز در میدان مسابقه است.

  جاذبه های اروپا - کلوسئوم

  رضا‍ رجب پور رضا‍ رجب پور
  {{selectedRate}}
  زوریخ، لوگانو

  تور زوریخ و لوگانو

  • 8 روز
  • هتل 4 و 5 ستاره
  • ترکیش
  قیمت از
  49,900,000
  1,890
  پاریس

  تور پاریس

  • 8 روز
  • هتل 5 و 4 ستاره
  • ترکیش
  قیمت از
  49,900,000
  2,390
  کاپادوکیا، استانبول

  تور استانبول و کاپادوکیا

  • 7 روز
  • هتل 5 و 4 ستاره
  قیمت از
  59,900,000

  بنر تورهای تابستان

  {{totalCount}} دیدگاه

  {{nameError}}
  {{emailError}}
  {{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
  {{commentMessageError}}
  {{responseMessage.text}}