این کارها را در سفر با هواپیما انجام ندهید

آرزو اعظمی
 • آرزو اعظمی
 • 1397/9/10
 • 1 دیدگاه
{{selectedRate}}

هواپیما، سفر را تا حد زیادی برای مسافران آسان‌تر کرده است. با این حال، کارهایی وجود دارد که تا حد امکان نباید آن‌ها را در هواپیما انجام دهید تا با مشکلات جانبی روبه‌رو نشوید.

تور اروپا

امروزه سفر با هواپیما طرفداران بسیاری در میان مسافران دارد و در واقع هواپیما هنوز هم بهترین وسیله برای سفر به‌حساب می‌آید. مهمانداران همیشه نکات ایمنی و قوانین خاص را به مسافران گوشزد می‌کنند؛ با این حال نکات مهم دیگری نیز وجود دارد که مخصوصاً اگر پرواز اولی هستید، باید آن‌ها را هنگام سفر با هواپیما رعایت کنید تا به مشکل برنخورید. در این مقاله با 10 مورد از کارهایی آشنا می‌شوید که توصیه می‌کنیم به هیچ‌وجه آن‌ها را در هواپیما انجام ندهید.

بی حرکت بر روی صندلی نمانید

پروازهای طولانی با هواپیما و حرکت نداشتن در این زمان، باعث اختلال جریان خون شده و می‌تواند به ترومبوز سیاهرگی عمقی منجر شود. این در حالی است که تنها با انجام بعضی حرکات ساده در صندلی‌تان یا کمی قدم زدن می‌توان از این امر جلوگیری کرد. همچنین سعی کنید لباس مناسب، آزاد و راحت بپوشید تا حرکت کردن برایتان راحت‌تر باشد.

بی حرکت بر روی صندلی نمانید

مرطوب کننده ها را فراموش نکنید

هواپیماها به این معروف هستند که باعث خشکی پوست می‌شوند. بنابراین یادتان باشد قبل از پرواز برای مراقبت از پوست، از کرم‌های مرطوب‌کننده استفاده کنید تا بعد از فرود آمدن و خروج از هواپیما، احساس خارش و خشکی پوست شدید نداشته باشید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم از کرم ضد آفتاب نیز کمک بگیرید تا از پوست‌تان در مقابل اشعه‌ی خورشید محافظت کنید که از طریق پنجره‌های هواپیما به داخل می‌تابند.

در مصرف نوشیدنی های گازدار زیاده روی نکنید

فشار هوای داخل کابین هواپیما هنگام به پرواز درآمدن و فرود متفاوت است و همین موضوع باعث می‌شود تا بیشتر مسافران دچار گرفتگی گوش شوند. از جمله اتفاقات عجیبی که هنگام پرواز برای بدن می افتد، همین موضوعِ فشار هوا است که می‌تواند میزان گازهای داخل بدنتان را افزایش دهد و اگر نوشیدنی‌های گازدار را نیز در این مدت مصرف کنید، این مشکل چند برابر می‌شود. بنابراین بهتر است برای داشتن پروازی بی دردسر، این نوشیدنی‌ها را تا بعد از فرود فراموش کنید یا در نوشیدن آنها زیاده‌روی نکنید تا دچار مشکل نشوید.

در مصرف نوشیدنی های گازدار زیاده روی نکنید

جورابتان را درنیاورید

ممکن است برای احساس راحتی بیشتر تصمیم بگیرید جوراب‌هایتان را بعد از مستقر شدن بر روی صندلی هواپیما دربیاورید؛ اما در نظر داشته باشید که احتمالاً این موضوع به مذاق مسافران صندلی کناری‌تان خوش نخواهد آمد. به‌علاوه اگر به جِرم و باکتری‌هایی فکر کنید که از سراسر دنیا بر روی کف زمین جا خوش کرده‌اند، خودتان از این کار منصرف می‌شوید.

از نوشیدن چای یا قهوه صرف نظر کنید

گفته می‌شود که آب شیر در هواپیما، منبع باکتری‌های گوناگون است و از همین آب برای تهیه‌ی نوشیدنی‌های داغ استفاده می‌کنند. بنابراین اگر به دنبال راهی هستید تا سرحال بیایید، گزینه‌ی دیگری را انتخاب و ترجیحاً از نوشیدنی‌های آماده در قوطی استفاده کنید.

از نوشیدن چای یا قهوه صرف نظر کنید

به اختلاف زمانی در کشور مقصد بی توجه نباشید

بهتر است هر چه زودتر ساعت بدن خود را با زمان کشور مقصد تنظیم کنید. بنابراین اگر قرار است هنگام صبح فرود بیایید، در هواپیما چرت نزنید. حتی اگر برایتان امکان دارد از چند روز جلوتر، اختلاف زمانی را در نظر بگیرید و شب‌ها در کشور خودتان دیرتر بخوابید یا صبح‌ها زودتر بیدار شوید تا از لحاظ ساعت خواب، برایتان مشکل ایجاد نشود.

غذایی که در سینی مخصوص غذا افتاده است را نخورید

سینی‌های مخصوص غذا باید طبیعتاً بعد از هر پرواز تمیز شوند؛ اما بررسی‌های اخیر نشان داده که به‌طور متوسط در هر اینچ مربع، حدود 2،155 باکتری وجود دارد که این عدد در سیفون توالت، 265 واحد است! بنابراین اگر تکه‌ای از بیسکویت به داخل سینی افتاد، بهتر است از خیر آن بگذرید و ریسکش را به جان نخرید.

ترجیحاً از لنز چشم استفاده نکنید

همان‌طور که گفتیم، هوای داخل هواپیما خشک است و اگر از لنز استفاده کنید، چشمتان می‌تواند بیشتر از حد معمول اذیت شود. برای اطمینان بیشتر، از عینک در طول پرواز استفاده کنید تا وسوسه نشوید که مدام چشمتان را بخارانید.

ترجیحا از لنز چشم استفاده نکنید

از داروهای خواب در هواپیما استفاده نکنید

اگر پروازی طولانی در پیش دارید، ممکن است وسوسه شوید تا از قرص خواب استفاده کرده و در طول مسیر با خیال راحت بخوابید. قبل از این کار باید موقعیت را بسنجید و مطمئن شوید که به آن قرص حساسیت ندارید. اگر بار اولی است که از آن قرص استفاده می‌کنید، امکان دارد عوارض جانبی همچون ایجاد حساسیت یا توهم به شما دست دهد که در آن صورت عواقبش برای هیچ‌کس خوشایند نخواهد بود. بنابراین با آگاهی تصمیم بگیرید.

مشکلات‌ خود را با مهماندار در میان بگذارید

اگر احساس تهوع داشتید، مهماندار را در جریان بگذارید و به این امید ساکت ننشینید که درنهایت مشکل رفع می‌شود. زیرا ممکن است ناگهان وضعیت بدتر شده و تا به خود بجنبید دیگر خیلی دیر شود. در بهترین حالت می‌توانید خودتان را به کیسه تهوع هواپیما برسانید. مهماندارها به خوبی تعلیم دیده‌اند تا در صورت بروز انواع مشکلات، راه‌حلی برای آن ارائه دهند و در بیشتر مواقع می‌توانند به شما کمک کنند. در نتیجه برای کمک خواستن از آن‌ها خجالت نکشید و مشکل را با مهماندارها مطرح کنید.

احساس ناخوشی‌تان را با مهماندار در میان بگذارید

اگر به دنبال پرواز مناسب هستید، بر روی بلیط هواپیما کلیک کنید.

آرزو اعظمی آرزو اعظمی
{{selectedRate}}
زوریخ، لوگانو

تور زوریخ و لوگانو

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,690
پاریس

تور پاریس

 • 8 روز
 • هتل 5 و 4 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,890
مادرید، بارسلونا

تور مادرید و بارسلونا

 • 8 روز
 • هتل 4 و 5 ستاره
 • ترکیش
قیمت از
49,900,000
1,790

بنر تورهای تابستان

{{totalCount}} دیدگاه

{{nameError}}
{{emailError}}
{{commentViewData.commentLength - commentMessage.length}} کاراکتر باقی مانده
{{commentMessageError}}
{{responseMessage.text}}